تمیز کردن کابینت

تمیز کردن و از بین بردن روغن روی کابینت کار ساده‌ای است ،البته اگر روش تمیز کردن آن را بلد باشید !!!

شما به‌وسیله سرکه می‌توانید چربی‌ها و لکه‌های معمولی را از بین ببرید ، اما برای چربی‌های زیاد و لکه‌های سمج ، باید از مایع ظرفشویی ، جوش‌شیرین یا روغن‌های گیاهی استفاده کنید .

نکته : در هنگام تمیز کردن حواستان به کابینت‌های گلس باشد ، زیرا به سادگی روی آنها خط و خش می‌افتد .

تمامی موارد گفته‌شده در ادامه مقاله به‌صورت گام‌به‌گام توضیح داده خواهد شد ، با سایت کوروک همراه باشید 🙂 .

حذف لک و چربی‌های کم

پاک کننده کابینت

محلول سرکه درست کنید . سرکه سفید خالص و رقیق نشده را در بطری اسپری بریزید . اگر کابینت ظریفی دارید ، به‌طور مساوی آب گرم و سرکه را مخلوط‌کنید و داخل بطری بریزید .

بطری اسپری را می‌توانید خریداری کنید ، یا اینکه از بطری شیشه‌پاک‌کن‌های تمام‌شده و موارد مشابه استفاده کنید .

سرکه برای از بین بردن اثرانگشت‌های باقی‌مانده دست روی کابینت عالی است . اگر کودک کوچکی دارید که جای دست آن زیاد روی کابینت مانده است ، حتماً از سرکه استفاده کنید .

محلول تمیز کننده کابینت گلس

روی کابینت چرب محلول سرکه را اسپری کنید . طوری روی کابینت اسپری بزنید که یک‌لایه نازک تمام آن را بپوشاند . بعد از پاشیدن اسپری به مدت 5 تا 10 دقیقه صبر کنید .

از اسپری کردن بیش‌ازحد روی کابینت اجتناب کنید ، زیرا ممکن است باعث آسیب زدن به چوب ، از بین رفتن رنگ یا زنگ زدن آهن شود .

از بین بردن لک کابینت

روی کابینت دوباره اسپری کنید و آن را تمیز کنید . بعدازاینکه زمان کافی سپری شد ، دوباره روی کابینت اسپری کنید و سپس با دستمال تمیز و نرم شروع به از بین بردن جرم ، لکه و چربی‌ها کنید .

از بیبن بردن لک چربی کابینت

لکه‌های سمج را به‌صورت ملایم تمیز کنید . کابینت‌های خیلی کثیف ممکن است برای تمیز شدن نیاز به تمیز کردن آن به‌صورت ملایم و به‌وسیله تمیزکننده غیر ساینده داشته باشند . با حرکات دایره‌ای شکل سعی کنید لکه‌ها ، کثیفی‌ها و لکه‌های روغنی را تمیز کنید .

حواستان باشد وسایلی که استفاده می‌کنید خشن نبوده تا به کابینت آسیبی برسانند . سعی کنید قبل از استفاده از اسکاج ، ابر یا غیره آن را روی قسمتی از کابینت که در دید نیست تست کنید .

برق انداختن کابینت

کابینت را خشک‌کنید . با استفاده از دستمال نرم ، تمیز و بدون پرز ، کابینت‌ها را تمیز کنید . زمانی که کابینت خشک شد ، شما می‌توانید هرگونه چربی و لک را ببینید و در صورت نیاز دوباره آن را تمیز کنید تا از بین برود .

از بین بردن لکه و چربی متوسط

ساخت تمیز کننده کابینت

محلول پاک‌کننده درست کنید . یک سطل را با آب و مقداری مایع ظرفشویی یا مایع لباسشویی پرکنید . به‌طوری‌که به‌راحتی بتوان با آن کل کابینت‌ها را تمیز کرد . حواستان به نوع غلیظ شده تمیز کننده‌ها باشد تا مقدار زیادی از آنها را استفاده نکنید .

تمیز کردن کابینت گلس

دستمال را به محلول آغشته کنید . دستمال نرم و بدون پرزی را داخل سطل محلول تمیزکننده فروکرده و آب اضافی آن را بچلانید . تمامی سطوح کابینت را دستمال بکشید به‌طوری‌که لایه‌نازکی روی آن باشد . برای لک‌های سمج ، بگذارید تا 5 دقیقه محلول روی لک یا چربی بماند .

حواستان باشد تا زیاد کابینت را به محلول آغشته نکنید ، زیرا می‌تواند باعث آسیب زدن به آن شود .

لکه گیری و تمیزکاری کابینت

دوباره کابینت را دستمال بکشید . دوباره دستمال را در سطل فروببرید و آن را بچلانید تا چربی‌ها از آن خارج شود . خوب کابینت را دستمال بکشید تا کثیفی‌ها و چربی‌ها کاملاً پاک شوند . زمانی که دستمال کثیف شد ، دوباره آن را در سطل آبکشی کنید و آن را بچلانید .

برای کثیفی‌ها و چربی‌های سمج شما باید چند بار آنها را تمیز کنید ، حواستان باشد از مواد و دستمالی که خیلی زبر است استفاده نکنید تا آسیبی به کابینت نزنید . وسایل زبر روی کابینت‌های گلس از خود خط و خش بجای می‌گذارند .

خشک کردن کابینت

رطوبت باقی‌مانده را پاک‌کنید . دستمال تازه و بدون پرزی بردارید و بقیه آب و مایع ظرفشویی را پاک‌کنید . بعدازآن ، کابینت را جهت جرم و چربی باقی‌مانده چک کنید و در صورت نیاز مراحل گفته‌شده را تکرار کنید تا آن‌ها نیز از بین بروند .

از بین بردن جرم و چربی زیاد

تمیز کننده طبیعی کابینت

خمیری با جوش‌شیرین و روغن گیاهی درست کنید . در یک‌کاسه کوچک ترکیبی از 2 قسمت جوش‌شیرین و 1 قسمت روغن گیاهی درست کنید . به‌عنوان‌مثال 2 قاشق غذاخوری روغن را با 4 قاشق غذاخوری جوش‌شیرین مخلوط‌کنید .

ترکیب را آن‌قدر هم بزنید تا خمیر غلیظی به وجود آید . خمیر را به مقداری درست کنید که برای پوشاندن تمامی سطح موردنظر کافی باشد .

همچنین می‌توانید از روغن معدنی به‌جای روغن گیاهی استفاده کنید .

هشدار : خمیر موردنظر را روی سطحی از کابینت که دیده نمی‌شود تست کنید ، زیرا با بعضی از کابینت‌ها واکنش نشان می‌دهد .

تمیزکاری کابینت

سطح زیر کابینت را بپوشانید . به دلیل اینکه ممکن است خمیر از روی کابینت بریزد ، زیر کابینت را با روزنامه یا حوله کهنه بپوشانید .

لکه گیری کابینت

خمیر را با دست روی کابینت بزنید . مقدار کمی از خمیر را با دست برداشته و مستقیماً روی محل‌های خیلی کثیف و روغنی بزنید به‌طوری‌که آن را بپوشاند .

تمرکز و حواستان به نقاطی باشد که به‌طور طبیعی در آن قسمت‌ها چربی و جرم جمع می‌شوند .

سابیدن کابینت

خمیر را مقداری بسابید تا چربی از بین برود . به‌وسیله اسفنج یا دستمال نرم و بدون پرزی به‌آرامی خمیر را روی کابینت بمالید . در مکان‌هایی که در دسترس نیستند ، می‌توانید از مسواک برای سابیدن آنها استفاده کنید .

آبکشی کابینت

خمیر را پاک‌کنید و کابینت را خشک‌کنید . اسفنج یا دستمال را با آب تمیز آبکشی نمایید و بچلانید ، سپس خمیر باقی‌مانده روی کابینت را با آن بردارید . بعدازآن با دستمال کابینت را خشک‌کنید .

اگر هنوز هم در نقاطی چربی باقی‌مانده بود ، با خمیر باقی‌مانده مراحل گفته‌شده را تکرار کنید تا از بین برود .

نکات مهم

1 – برای جلوگیری از آسیب دیدن کابینت ، همیشه مقداری از محلول پاک‌کننده را روی سطحی از کابینت که دیده نمی‌شود تست کنید ، سپس تمامی کابینت‌ها را پاک‌کنید .

2 – حواستان باشد تا از تمیزکننده‌های قوی و دستمال و اسفنج زبر استفاده نکنید ، زیرا می‌تواند باعث آسیب زدن به کابینت شود ، مخصوصا کابینت های گلس !!

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.