پاک کردن آدامس چسبیده

پاک کردن آدامس چسبیده


آیا به لباس یا وسایلتان آدامس چسبیده است ؟ یا آدامس را کنده اید اما هنوز مقداری از آن یا جای آن روی لباستان باقی مانده است . خوشبختانه راههای زیادی برای کندن آدامس وجود دارد که تمامی آنها را برای شما گرد آوری کرده ایم . از آموزش زیر میتوانید بر روی تمامی سطوحی که آدامس به آنها چسبیده استفاده نمایید .

راههای پیشنهادی :

اسپری مو . مقداری اسپری مو را مستقیما روی آدامس بزنید . اینکار باعث سفت شدن آدامس میشود سپس با یک چاقو آن را بکنید .

تمیز کردن آدامس

اتو . قسمت آدامسی شده لباس را روی یک عدد کارتن یا مقوا قرار داده سپس اتو را روی درجه متوسط گذاشته و پشت قسمت آدامسی بکشید تا آدامس از روی لباس کنده شده و به کارتن بچسبد .

پاک کردن آدامس از روی چادر

کره بادام زمینی . به مقدار کافی کره بادام زمینی را روی آدامس زده سپس آدامس را بکنید . حواستان باشد که کره بادام زمینی باعث ایجاد لک روی لباس ، به دلیل داشتن روغن زیاد میشود بنابراین بلافاصله لباس را شسته و از لکه بر استفاده نمایید .

از بین بردن لک آدامس

سرکه . یک استکان سرکه را داغ کنید ( تقریبا دمای جوش ) سپس مسواک را به سرکه آغشته کنید و آدامس را بکنید . سرکه در حالت داغ خیلی بهتر آدامس را پاک میکند .

بردن لک آدامس روی پیراهن

صابون مایع رخت شویی . مقداری از صابون را روی آدامس زده و با مسواک آدامس را بکنید . اینکار را باید چند بار تکرار کنید .

کندن آدامس

استفاده از چسب . مقداری چسب نواری بردارید و روی آدامس بچسبانید و بکنید اینکار را تا کنده شدن کامل آدامس انجام دهید .

حلال آدامس

بنزین . بنزین حلال آدامس میباشد بنابراین به راحتی میتواند آدامس را از لباس جدا کند . مقداری کمی بنزین روی آدامس و مقداری اطراف آن ریخته سپس با یک چاقو آدامس را بکنید .

روغن پرتغال حلال آدامس

روغن پرتغال . روغن را روی یک اسفنج یا اسکاچ ریخته و روی آدامس بزنید سپس با یک چاقو آدامس را بکنید . این مورد نیز امکان لک کردن پارچه را مانند کره بادام زمینی دارد .

یخ زدن آدامس

فریز کردن . لباس آدامسی را در یک نایلون گذاشته و به مدت 2 الی 3 ساعت در فریز قرار دهید . بعد از زمان گفته شدن لباس را در آورده و سریعا با یک چاقو آدامس را به راحتی بکنید .

آب جوش بردن آدامس

جوشاندن . قسمتی که آدامسی شده را در آب جوش قرار داده سپس با یک چاقو آدامس را بکنید . در ضمن میتوانید با کشیدن چند بار مسواک آدامس را کاملا بکنید .

بخار آب کندن آدامس

بخار آب . قسمت آدامسی لباس را روی بخار کتری یا سمار در حال جوش بگیرید سپس با یک مسواک آدامس را از بین ببرید .

الکل کندن آدامس

الکل . مقدری الکل را به اسفنج یا کهنه زده سپس روی آدامس بکشید . چند دقیقه صبر کنید سپس با یک مسواک یا چاقو آدامس را بکنید .

5/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.