پاک کردن اصولی شیشه و آینه

پاک کردن اصولی شیشه و آینه


پاک کردن شیشه و آینه اصولا کار سختی میباشد زیرا بعد از تمیز کردن بازهم لکه های بسیار ریزی در شیشه خواهد ماند یا رگه هایی از خود دستمالی که با آن تمیز میکنید نیز در شیشه دیده میشود . در این آموزش از مواد طبیعی برای پاک کردن شیشه استفاده میشود که برای شما و مخصوصا کودکان و حیوانات خانگی بدون ضرر هستند . از این آموزش برای تمیز کردن شیشه های خودرو نیز میتوانید استفاده کنید .

تمیز کردن درست شیشه و آینه 

درست کردن شیشه پک کن قوی

1 – درست کردن مایع شیشه پاک کن . از ترکیبات زیر میتوانید برای تمیز کردن درست و کامل شیشه خود استفاده نمایید . یکی از آنها را انتخاب و درست کنید :

  • 8 لیتر آب با یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی
  • ¼ لیوان الکل و ¼ لیوان سرکه ، 1 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت و 2 لیوان آب
  • ¼ لیوان سرکه سفید ، 2 لیوان آب و 1 نصف قاشق چایخوری مایع ظرفشویی

مواد مورد نظر را مخلوط کرده و در یک اسپری بریزید .

تمیز کردن آینه

2 – گرفتن خاک پنجره . قبل از استفاده از شیشه پاک کن خاک شیشه یا آینه را بوسیله دستمال بگیرید سپس شیشه پاک کن را روی شیشه اسپری کنید .

بردن لکه شیشه و آینه

3 – اگر شیشه و آینه خیلی کثیف بود . در اینصورت میتوانید از سیم ظرفشویی ، کاردک نقاشی یا اسکاچ  قبل از تمیز کردن اصلی استفاده نمایید . مناطقی که خیلی کثیف هستند یا لک دارند را با موارد گفته شده تمیز کنید .

بهترین روش پاک کردن شیشه

4 – پاک کردن شیشه . بهترین وسیله برای پاک کردن شیشه حوله بدون پرز میباشد زیرا از خود اثری به جا نمیگذارد . میتوانید با استفاده از حوله از رگه رگه و جا ماندن لکه روی شیشه و مخصوصا آینه جلوگیری کنید . سعی کنید سریع شیشه را پاک کنید تا لکه ای در آن باقی نماند .

از بین بردن لکه های روی شیشه و آینه

لکه های روی شیشه که از بین نمیروند اصولا لکه های آب هستند که به دلیل وجود مواد معدنی از قبیل کلسیم و منیزیم به راحتی از روی شیشه نخواهند رفت . برای تمیز کردن اینگونه لکه ها نیاز به اسید های شیمیایی است اما در این قسمت از مقاله روش از بین بردن آنها را با مواد طبیعی به شما آموزش میدهیم .

لکه گیری آینه

1 – استفاده از سرکه . سرکه را روی حوله ریخته و سپس شیشه را به آن آغشته کنید و بگذارید 30 دقیقه روی شیشه بماند . سپس با یک حوله تمیز شیشه را بوسیله آب یا سرکه تمیز کنید .

لکه گیری شیشه

2 – استفاده از لیمو برای لکه گیری . اگر لیموی تازه داری آن را 2 قسمت کرده و به شیشه یا آینه بزنید و بگذارید نیم ساعت بماند ، اگر هم لیموی تازه ندارید از آبلیمو استفاده کنید . بعد از نیم ساعت با آب یا مواد دیگر شیشه را شستشو دهید . در ضمن میتوانید از روغن لیمو یا پرتغال نیز استفاده نمایید .

لکه گیری شیشه

3 – استفاده از خمیر دندان . درست است که کمی عجیب به نظر میرشد اما خمیر دندان بسیار راحت لک های شیشه را از بین میبرد . مقداری آب به شیشه و خمیر دندان بزنید سپس خمیر را روی قسمتهای لکه دار شیشه بوسیله اسفنج ، اسکاچ یا مسواک مقداری بمالید سپس با آب یا شیشه پاک کن شیشه را تمیز کنید .

جرم گیری آینه و شیشه

4 – استفاده از جوش شیرین و سرکه . در صورت ترکیب سرکه و جوش شیرین مقداری کف میکنند بنابراین بیاستید تا کف آن تمام شود سپس محلول را به شیشه زده و شیشه را با اسفنج ، اسکاچ یا مسواک شیشه را بمالید . در آخر نیز با آب یا شیشه پاک کن شیشه را کاملا تمیز کنید .

5/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.