غذا دادن به بچه خرگوش

غذا دادن به بچه خرگوش


بچه خرگوش ها شیرین ، کوچک و دارای خز هستند و به مراقبت های زیادی احتیاج دارند . در صورتیکه مادر بچه خرگوش نباشد یا به آنها غذا ندهد شما مجبور به اینکار هستید . قبل از جدا کردن بچه خرگوش از مادر مطمئن شوید که مادر آنها به بچه ها غذا نمیدهد .

مراحل

غذای مخصوص بچه خرگوش

1 – خرید شیرخشک مخصوص بچه خرگوش . میتوانید از شیرهایی با مارک ( KMR ) یا از شیر بز برای تغذیه بچه خرگوشها استفاده نمایید .

سرنگ خرگوش

2 – خرید سرنگ یا قطره چکان برای غذا دادن .

درست کردن غذای بچه خرگوش

3 – درست کردن شیر . بچه خرگوشها تا 6 هفتگی نیاز به رسیدگی کامل دارند . خرگوشها توسط مادر روزی 2 بار تغذیه میشوند و شما نیز باید همین رویه را پیش بگیرید و مقدارهای موجود در لیست زیر را به 2 قسمت تقسیم کنید و در 2 نوبت در طول روز به بچه خرگوش بدهید ، مقدار شیر مورد نیاز بچه خرگوشها به شرح زیر میباشد :

  • خرگوش تازه به دنیا آمده تا 1 هفته 4 تا 5 سی سی .
  • بچه خرگوشهای 1 تا 2 هفته 10 تا 15 سی سی .
  • خرگوشهای 2 تا 3 هفته 15 تا 30 سی سی .
  • خرگوشهای 3 تا 6 هفته یا تا زمان گرفته شدن از شیر 30 سی سی .

شیر دادن به بچه خرگوش

4 – دادن غذا به بچه خرگوش . مادر خرگوش روزی 2 بار یک بار در هنگام صبح و یک بار در هنگام غروب به بچه خرگوش غذا میدهد ، شما نیز همین کار را باید انجام دهید .

  • بچه خرگوش را به پشت بخوابانید و به او شیر بدهید ، در صورت نارضایتی خرگوش در هر حالتی که راحت هستید میتوانید اینکار را انجام دهید .

غذای مخصوص بچه خرگوش

5 – بگذارید خود بچه خرگوش خودش غذا بخورد . این خیلی مهم است که بگذارید بچه خرگوش با میل خود و با سرعت خود شیر بخورد ، در غیر اینصورت امکان خفگی خرگوش وجود دارد .

تمیز کردن بچه خرگوش

6 – شبیه سازی ادرا و مدفوع . این قضیه بسیار مهم می باشد ، شما باید این عمل را قبل و بعد از غذا دادن به بچه خرگوش انجام دهید . اینکار باعث سلامت خرگوش و انجام صحیح دفع میشود .

  • برای اینکار مقداری پنبه را گوله و نمدار کنید سپس در ناحیه تناسلی و مقعد خرگوش آرام بمالید ، این کار را تا زمان اتمام تخلیه انجام دهید . از انجام این کار نترسید ، این کار را به طور طبیعی مادر بچه خرگوش انجام میدهد .

از شیر گرفتن خرگوش

7 – از شیر گرفتن بچه خرگوش . نسبت به نژاد خرگوش این زمان از 3 هفته تا 9 هفته متغییر است .

  • خرگوش های اهلی در 6 هفتگی باید اینکار انجام شود .
  • خرگوشهای وحشی مثل نژاد خرگوش دم پنبه ای در 3 الی 4 هفتگی باید از شیر گرفته شود . خرگوشهای وحشی نژاد جک ربیت در 9 ماهگی از شیر گرفته میشوند .
امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.