تمیز کردن و از بین بردن بوی مایکروویو ( ماکروفر یا مایکروفر ) + عکس

بوگیری و تمیز کردن ماکروویو

بوگیری و تمیز کردن مایکروویو


ماکروفر نیز مانند بقیه وسایل نیاز به تمیز کردن دارد . به دلیل فضای بسته و استفاده مکرر از مایکروفر داخل این وسیله اصولا بوی ناخوشایندی میگیرد . در این مقاله به بوگیری و تمیز کردن کامل ماکروفر میپردازیم .

راههای بوگیری مایکروفر : 

بوگیری با آبلیمو . یک عدد لیمو را از وسط نصف کنید و آب آن را درون یک کاسه ریخته مقداری آب به آن اضافه کرده و تفاله لیمو را نیز درون کاسه بریزید سپس به مدت ۳ دقیقه آن را گرم کنید . در مایکروویو را تا ۵ دقیقه باز نکنید .

بوگیری ماکروفر با سرکه

استفاده از سرکه . یک واحد سرکه را با یک واحد آب مخلوط کرده و داخل مایکروویو قرار داده سپس به مدت ۳ دقیقه مایکروویو را روشن کنید . در مایکروویو را تا ۵ دقیقه باز نکنید . سرکه بوی داخل مایکروویو را خواهد برد و بوی سرکه نیز تا چند روز بعد از بین میرود .

بوگیر با قهوه

استفاده از قهوه و آب . ۲ قاشق قهوه را در نصف لیوان آب ریخته سپس به مدت ۱ ساعت آن را گرم کنید . در مایکروویو را تا ۵ دقیقه باز نکنید .

وانیل بوگیر ماکروفر

معطر کردن مایکروویو با وانیل . مقداری وانیل را داخل یک لیوان قهوه ریخته و در مایکروویو گذاشته سپس به مدت ۱ ساعت حرارت دهید . وانیل بوی بسیار خوب ، ماندگار و قوی دارد و برای بوهای بد مقاوم بسیار کاربردی میباشد .

بوگیری با جوش شیرین

استفاده از جوش شیرین . یک کاسه جوش شیرین را یک شب تا صبح داخل مایکروویو قرار دهید . جوش شیرین بوگیر بسیار مناسبی بوده و فقط نیاز به زمان برای بوگیری دارد .

تمیز کردن کامل مایکروویو

شستن ماکروفر

یکی از موارد زیر را انتخاب کنید و انجام دهید سپس به مرحله بعد بروید .

  • نصف لیوان آب را در مایکروویو گذاشته و بگذارید در داخل مایکرویو بخار کند سپس  تا ۳ دقیقه در آن را باز نکنید .
  • یک واحد سرکه را با یک واحد آب مخلوط کرده و داخل مایکروویو قرار داده سپس به مدت ۳ دقیقه مایکروویو را روشن کنید . در مایکروویو را تا ۵ دقیقه باز نکنید .
  • یک عدد لیمو را از وسط نصف کنید و آب آن را درون یک کاسه ریخته مقداری آب به آن اضافه کرده و تفاله لیمو را نیز درون کاسه بریزید سپس به مدت ۳ دقیقه آن را گرم کنید . در مایکروویو را تا ۵ دقیقه باز نکنید .

تمیز کردن مایکروفر

تمیز کردن داخل مایکروویو . سینی مایکروویو را درآورده و با یک دستمال تمام سطح داخلی مایکروویو را تمیز کنید در صورت وجود لکه و جرم میتوانید یک اسفنج برداشته و به سرکه آغشته کنید و روی لکه ها و جرم ها بکشید اگر باز هم لکه ها از بین نرفت یک اسفنج را به سرکه آغشته کرده و سپس روی آن پودر جوش شیرین بریزد و به مدت ۲۵ ثانیه مایکروویو را روشن کنید . تمام سطح داخلی آن را با همان اسفنج یا ابر تمیز کنید .

تمیز کردن سینی ماکروفر

تمیز کردن سینی مایکروویو . سینی مایکروویو را در سینک ظرفشویی با آب گرم و مایع ظرفشویی تمیز کنید و آن را با دستمال خشک کنید .

تمیز کردن کامل ماکروفر

تمیز کردن با شیشه پاک کن . ۲ واحد آب را با ۱ واحد شیشه پاک کن مخلوط کنید . و با یک ابر یا اسفنج تمام سطوح داخلی و خارجی مایکروویو را تمیز کنید سپس با یک دستمال خشک آن را خشک کنید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *