سیخ کردن گوش سگ

سیخ کردن گوش سگ


مرتب کردن و سیخ ( راست ) کردن گوش سگ برای ظاهری زیبا و آراسته برای سگ ضروری است . این آموزش برای سگ های رام و مطیع میباشد . در صورتی که سگ جنگنده یا بگیر دارید از این آموزش استفاده نکنید .

1 – آماده و نگه داری از وسایل مورد نیاز . وسایل را در جایی بدور از سگ خود نگه داری کنید تا از آسیب به سگ و وسایل جلوگیری شود . وسایل مورد نیاز :

ماشین اصلاح ( هرچقدر کوچکتر بهتر )

slicker brush

شانه

درست کردن گوش سگ

2 – سگ را روی میز قرار دهید . در صورت نیاز از کسی برای نگه داشتن سگ کمک بگیرید .

اصلاح گوش سگ

3 – شروع به کشیدن اسلیکر براش ( slicker brush ) . به آرامی شانه را از ته گوش به سمت نوک آن بکشید ، زیاد محکم و همچنین زیاد اینکار را انجام ندهید زیرا گوش سگ شکننده میباشد و امکان خونریزی وجود دارد .

شانه کردن موی سگ

4 – شانه کردن گوش سگ . همانند مرحله قبل شانه را از ته گوش گرفته و تا نوک آن ادامه دهید .

گوشت سگ

5 – انگشت شست خود را روی نوک گوش سگ قرار داده و بقیه انگشتان را پشت گوش ، سپس انگشتان خود و گوش سگ را به سمت مخالف خواب گوش فشار دهید .

ماشین اصلاح سگ

6 – آشنایی با ماشین اصلاح . اگر سگ شما با ریش تراش آشنایی ندارد آن را روشن کرده و برای چند لحظه به سگ نشان داده تا سگ از آن نترسد .

اصلاح سگ

7 – ماشین اصلاح را روی درجه وسط سپس روی گوش بیرونی ( قسمت خارجی ) آن کشیده از ته گوش تا نوک آن تا زمانی که مویی دیگر اصلاح نشود .

  • از خیلی آرام یا سریع کشیدن ماشین اصلاح اجتناب کنید زیرا باعث زخمی شدن گوش سگ میشود .

تمیز کردن گوش سگ

8 – اصلاح و فرم دادن داخل گوش . از همان نقطه ای که در برون گوش شروع به اصلاح کردید از داخل گوش نیز شروع کنید و فقط از سمت پایین به سمت نوک گوش اینکار را انجام دهید و به صورت برعکس هم اینکار را نکنید .

راست کردن سگ

9 – ماشین اصلاح را به صورت 45 درجه گرفته و دوباره اصلاح کنید . اینکار باعث میشود تا موهای باقی مانده در مراحل قبل زده شوند . اینکار را به مقدار لازم تکرار کنید .

کوتاه کرده موی سگ

10 – ماشین اصلاح را به صورت 90 درجه گرفته و دوباره اصلاح کنید . اینکار باعث میشود تا موهای باقی مانده در مراحل قبل زده شوند . گوش ها باید صاف و سیخ شوند .

سگ

11 – مراحل 3 تا 10 را روی گوش دیگر انجام دهید .

بستن گوش سگ

12 – حالا سگ شما دارای گوشی سیخ و صاف میباشد .

نکته

اینکار برای بهتر دیده شدن گوش سگ شما و همچنین سیخ ماندن آن انجام میشود و درمان همیشگی و پایداری نیست .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.