بادام

بادام بدون پوست برای غذاها و دستور پخت‌های زیادی مورداستفاده قرار می‌گیرد اما عموماً بادام باپوست عرضه می‌شود . البته بادام‌های پوست‌کنده نیز عرضه می‌شوند که قیمت بالاتری دارند . با استفاده از این آموزش به‌سادگی می‌توانید بادام‌های معمولی را پوست بکنید .

پوست کندن بادام

بادام درختی

1 – حتما از بادام خام استفاده کنید . مطمئن شوید که بادام حتماً ساده و خام است . از بادام‌های شور ، بو داده و روغنی استفاده نکنید .

نحوه پوست کندن بادام

2 – مقدار کمی آب را جوش بی آورید . یک ماهی‌تابه کوچک را آب کرده و جوش بی آورید . اندازه ماهی تابه را نسبت به مقدار بادامی که میخواهید پوست بکنید انتخاب کنید .

کندن پوست بادام

3 – دقیقاً 1 دقیقه بادام را داخل ماهی‌تابه قرار دهید . ماهی‌تابه را از روی گاز برداشته و بادام‌ها را داخل آن بریزید . اگر بیشتر از 1 دقیقه بادام را بگذارید در آب جوش بماند تردی آن از دست خواهد رفت .

بادام

4 – بادام‌ها را آبکشی نمایید . به‌وسیله آبکش بادام‌ها را با آب سرد آبکشی نموده و بگذارید تا به‌اندازه‌ای که بشود آن را در دست گرفت ؛ خنک شوند .

خیس کردن بادام

5 – بگذارید تا بادام خنک شود و آن را خشک‌کنید . چند عدد دستمال‌کاغذی یا تکه‌ای پارچه بردارید و بادام‌ها را روی آن بگذارید سپس آن‌ها را خشک‌کنید . در این مرحله پوست بادام باید مقداری چروک شده باشد .

کندن پوست نازک بادام

6 – به‌دقت پوست بادام را بکنید . بادام را بین انگشت شست و اشاره خود قرار داده و مقداری فشار دهید تا پوست به‌سادگی جدا شود . در این هنگام دست دیگر خود را جلوی بادام قرار دهید تا بادام داخل اتاق پرت نشود .

بعضی‌اوقات پوست بادام به‌سادگی کنده نمی‌شود که باید با انگشت شست خود پوست باقی‌مانده را تراش بدهید .

اگر پوست کندن بادام‌ها بعد از جوشاندن بازهم سخت بود زمان بیشتری آن‌ها را داخل آب جوش قرار دهید .

خشک کردن بادام

7 – بادام‌ها را خشک‌کنید . با توجه به دستور پخت یا کاری که می‌خواهید انجام دهید ممکن است نیاز به بادام خشک بدون پوست داشته باشید . بادام‌ها را روی کاغذ پخت‌وپز در داخل ماهی‌تابه قرار دهید و چند روز بگذارید تا بماند و خشک شوند . در طول این مدت ماهی‌تابه را مقداری تکان دهید تا هر 2 طرف بادام خشک شود .

از قرار دادن بادام در فر یا ماکروویو اجتناب کنید زیرا در این صورت شما بادام‌ها را می‌پزید .

بادام پوست کنده

8 – خلاص !!! بادام ها آماده استفاده هستند .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.