تصفیه آب در خانه و طبیعت

تصفیه آب در خانه و طبیعت


آب تصفیه نشده حاوی باکتری ، میکروب ، انگل ، جلبک ، ویروس و قارچ میباشد که به سادگی میتوانند باعث مریض شدن شما بشوند . با تصفیه کردن آب مقدار قابل توجهی از مواد گفته شده موجود در آب از بین میروند . در این مقاله راههای خانگی تصفیه آب و همچنین تصفیه آب در طبیعت را بررسی میکنیم .

جوشاندن آب . با جوشاندن آب مقدار زیادی از باکتری ها و میکرو ارگانیسم های مضر موجود در آب از بین میروند همچنین باعث بخار شدن مواد شیمیایی موجود در آن خواهد شد . بعد از به جوش آمدن آب 5 الی 10 دقیقه بگذارید آب بجوشد .

  • به ازای هر 300 متر ارتفاع از سطح دریا 1 دقیقه زمان جوشیدن را باید اضافه کرد . در ارتفاع 5500 متری از سطح دریا جوشاندن آب بدون تاثیر خواهد شد .

تصفیه کامل آب ( تبخیر و تقطیر در خانه ) :

تصفیه آب شور

1 – آماده کردن قابلمه و یک لیوان . لیوان را داخل قابلمه گذاشته سپس قابلمه را تا نزدیکی لب لیوان آب کنید .

تبخیر و تقطیر آب شور

2 – درب قابلمه را برعکس کرده و روی قابلمه بگذارید .

تصفیه کامل آب

3 – آب را با شعله کم بجوشانید . آب را به جوش آورید سپس شعله را کم کنید . تقریبا 20 دقیقه تا پر شدن لیوان زمان لازم است .

تصفیه کامل آب ( تبخیر و تقطیر در طبیعت ) :

تصفیه آب در مواقع ضروری

1 – یک ظرف بزرگ و یک لیوان کوچک تر از ظرف بردارید . لیوان را داخل ظرف قرار داده سپس ظرف را تا نزدیکی لبه لیوان آب کنید .

تصفیه آب به روش سنتی

2 – با نایلون روی ظرف و لیوان را بپوشانید سپس یک سنگ روی وسط نایلون ( وسط لیوان ) قرار دهید . ظرف را زیر نور آفتاب قرار دهید .  این روش با توجه به کارکردن با آفتاب نسبت به شدت آن چند ساعت طول میکشد تا یک لیوان آب تصفیه کند .

قرص تصفیه آب

استفاده از قرص و قطره تصفیه آب . اینگونه مواد را میتوانید از مغازه های لوازم ورزشی خریداری نمایید . این گونه مواد حاوی کلر و ید هستند که در دمای 21 درجه سانتی گراد بیشترین تاثیر را دارند . 30 دقیقه باید بعد از استفاده اینگونه مواد صبر کنید  سپس آب را مصرف کنید . در دماهای پایین 4 درجه سانتی گراد باید 1 ساعت بعد از استفاده اینگونه مواد آب را استفاده کرد .

تصفیه آب در مواقع ضروری . حواستان باشد که این روش آب را کاملا تصفیه نمیکند و فقط در مواقع خیلی ضروری از آن استفاده کنید .

تصفیه آب نا سالم

1 – یک جسم قیفی شکل پیدا کنید و اگر ندارید میتوانید با پوست درخت ( غان ) اینکار را انجام دهید .

مراحل تصفیه آب به زبان کودکانه

2 – مواد زیر را درون قیف قرار دهید : شن ، ذغال ، علف و سنگهای کوچک . مهمترین آنها ذغال است که باکتری ها را از بین میبرد . ذغال را میتوانید با سوزاندن مقداری چوب درست کنید . آب را چند بار از قیف رد کرده تا کاملا تصفیه شود .

5/5 - (2 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.