شیر بادام

شیر بادام یک نوشیدنی عالی و دارای ترکیبات سالم است که می‌توان از آن به‌عنوان شیر روزانه مصرف کرد . بادام بدون گلوتن و دارای کربوهیدرات پایین است همچنین بالانس کردن کلسترول خوب را بهبود می‌بخشد . برای کسانیکه به لاکتوز حساسیت دارند مصرف شیر بادام عالی است .

شیر بادام را می‌توان به‌صورت گرم و سرد برای تابستان و زمستان استفاده کرد . 3 روش تهیه شیر بادام را در این مقاله آموزش می‌دهیم که می‌توانید با توجه به شرایط ( سریع یا معمولی ) و لوازم موردنیاز از آن‌ها استفاده کنید .

روش اول : خیس کردن بادام

مضرات شیر بادام

مواد لازم را جمع‌آوری کنید :

1.5 پیمانه یا 220 گرم بادام خام ( بدون نمک و پخته نشده )

4 پیمانه یا 940 میلی‌لیتر آب تصفیه‌شده یا آب چشمه + آب برای خیساندن

1 دانه وانیل که باید مغز آن را دربیاورید یا اینکه از ½ قاشق چای‌خوری اسانس وانیل یا عصاره آن استفاده کنید

طرز تهیه شیر بادام

بادام را 1 شب در آب خیس کنید . به مدت 8 تا 12 ساعت بادام‌ها را بگذارید تا خیس بخورند . این کار باعث نرم کردن آن‌ها می‌شود اما این کار اختیاری است . بعد از ساعت گفته‌شده بادام را خارج کرده و آب را بیرون بریزید .

شیر بادام برای زیبایی

بادام‌ها را با 4 پیمانه آب تصفیه‌شده در مخلوط‌کن بریزد . دستگاه را روشن کنید تا به‌خوبی مخلوط شوند سپس وانیل را اضافه کنید و تا جایی که به‌خوبی مخلوط بشوند مخلوط‌کنید .

اگر اضافه کردن 4 پیمانه آب باعث رقیق شدن مخلوط شد از 3 تا 3.5 پیمانه آب استفاده کنید .

خرید شیر بادام

در صورت تمایل شیر را شیرین کنید . اگر شیر بادام شیرین می‌خواهید می‌توانید به‌وسیله عسل ، شیره و دیگر شیرین‌کننده‌های سالم آن را شیرین کنید .

اگر می‌خواهید از خرما برای شیرین کردن استفاده کنید ؛ 3 تا 5 عدد خرما را درزمانی که بادام داخل مخلوط‌کن است به آن اضافه کنید .

درست کردن شیر بادام

شیر بادام را صاف کنید . به‌وسیله یکپارچه شیر بادام را صاف کنید سپس دستمال را فشار داده تا آب داخل آن کاملاً خارج شود . می‌توانید بادام‌های داخل دستمال را خشک‌کنید و در غذا مصرف کنید تا فیبر غذا را افزایش دهید .

تهیه شیر بادام

طرز نگهداری و ماندگاری شیر بادام : شیر بادام به مدت 4 الی 7 روز در یخچال در ظرف دربسته ماندگاری دارد . معمولاً قبل از خوردن نیاز به تکان دادن دارد .

طرز مصرف شیر بادام

طرز استفاده شیر بادام : شیر بادام را می‌توان به‌صورت نوشیدنی ، استفاده در غذا و غلات صبحانه استفاده کرد . کسانیکه زیاد از شیر بادام استفاده می‌کنند نوشیدن آن را بهترین راه مصرف می‌دانند .

روش دوم : تهیه سریع شیر بادام

مضرات شیر بادام

مواد موردنیاز را جمع‌آوری کنید :

1 پیمانه بادام خشک

3 پیمانه آب

½ قاشق چای‌خوری عصاره یا اسانس وانیل

نارگیل خشک‌شده یا شیر نارگیل

درست کردن شیر بادام

بادام‌ها را کاملاً خردکنید . بادام‌ها را خوب تکه‌تکه و ریز کنید .

خواص شیر بادام

بادام‌های خرد را داخل شیشه بریزید . بادام‌ها را داخل یک شیشه 1 لیتری بریزید و 3 پیمانه آب به آن اضافه کنید . برای بهبود طعم آن مقداری نارگیل خشک با آجیل داخل مخلوط‌کن ؛ مخلوط‌کنید یا مقداری شیر نارگیل به آب اضافه کنید .

تهیه کردن شیر بادام

نصف قاشق چای‌خوری وانیل به آن اضافه کنید .

شیر بادام چیست

شیشه را به مدت چند دقیقه خوب تکان دهید . شیر بادام را داخل یخچال به مدت 1 روز قرار دهید و اغلب در طول روز آن را تکان دهید .

طرز مصرف شیر بادام

در صورت تمایل آن را صاف کنید . درصورتی‌که می‌خواهید با غلات صبحانه آن را مصرف کنید می‌توانید به‌وسیله پارچه بادام را صاف کنید . برای نوشیدن نیز صاف کردن سلیقه‌ای است .

روش سوم : تهیه با شیر

مواد موردنیاز :

40 عدد بادام

1 لیتر شیر

مقداری زعفران

½ قاشق چای‌خوری ( 5 میلی‌لیتر ) هل

مقداری جوز هندی

8 قاشق غذایی ( 120 میلی‌لیتر ) شکر

جوشاندن بادام

10 دقیقه بادام‌ها را در آب جوش قرار دهید . 2 پیمانه آب ( 475 میلی‌لیتر ) را به جوش بیاورید و بادام‌ها را داخل آن بریزید . بگذارید بادام‌ها 5 تا 10 دقیقه خیس بخورد . وقتی‌که که بادام‌ها چروک شدند زمان آبکشی آن‌هاست . به‌وسیله کفگیر یا آبکش بادام‌ها را سوا کنید .

پوست کندن بادام

بادام‌ها را پوست بکنید . بعدازاینکه بادام‌ها به‌اندازه‌ای که بشود آن‌ها را دست زد ؛ خنک شدند بادام‌ها را پوست بکنید . برای پوست کندن ، نوک بادام رابین انگشت شست و انگشت اشاره قرار دهید سپس روی آن فشار بیاورید تا پوستش کنده شود . همچنین می‌توانید از بادام‌های پوست‌کنده استفاده کنید تا پروسه را ساده‌تر کنید .

دستگاه پوست کن بادام

بادام را آسیاب کنید تا خمیر شود . بادام‌ها را داخل غذا ساز یا آسیاب بریزید و تا به دست آوردن بادام خمیری شکل آن را آسیاب کنید . در ابتدای آسیاب کردن بادام‌ها حالت پودری به خود می‌گیرند سپس با ادامه دادن ، حالت خمیری شکل می‌گیرند بنابراین فقط صبر کنید و چیزی به آن اضافه نکنید .

درست کردن شیر بادام در خانه

شیر را گرم‌کنید سپس خمیر بادام را به آن اضافه کنید . بعد از جوش آمدن شیر زیر آن را کم کنید و خمیر بادام را به آن اضافه کنید سپس آن را هم بزنید تا با شیر ترکیب شود .

شیر بادام

دوباره شیر را بجوش بی آورید . دمای شیر را روی جوش گذاشته و سپس زیر آن را دوباره کم کنید و بگذارید 10 الی 15 دقیقه بماند .

شیر بادام خانگی

بقیه مواد را به آن اضافه کنید . زعفران ، هل ، جوز هندی و شکر را به آن اضافه کنید . مواد را هم بزنید تا شکر کاملاً حل شود .

خلاص !!! شیر بادام شما آماده است

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.