لاغر کردن صورت با ۱۵ روش خانگی ( با عکس )

صورت لاغر

از چاقی صورت رنج می‌برید ؟

تنها راه لاغر کردن صورت و گونه‌ها ، کاهش وزن کلی بدن است . ورزش کردن و داشتن رژیم غذایی سالم می‌تواند شما را در رسیدن به هدفتان کمک کند .

درست است که کاهش وزن نقطه مشخصی از صورت امکان‌پذیر نیست ، اما بعضی از تمرینات صورت وجود دارند که می‌توانند به افزایش ماهیچه‌های صورت و رسیدن به هدفتان کمک کند . همگی موارد گفته شده را گام به گام بررسی خواهیم کرد ، با ما همراه باشید !!!

رژیم غذایی مناسب

لاغر کردن صورت

آب فراوان بنوشید . ممکن است چاقی صورت شما به دلیل ماندن بیش‌ازحد آب در بدن باشد ، اما دلیل این امر مصرف کم آب است ( البته کمی عجیب است !! ) .

زمانی که بدن شما نگران مصرف نکردن آب کافی است ، آب اضافی را گونه و چشم‌ها ذخیره می‌کند ، که نتیجه آن پف کردن صورت است .

با توجه به نکات گفته‌شده ، برای داشتن صورتی لاغر ، حداقل روزی ۸ لیوان آب بنوشید تا بدن شما در طول روز پر آب بوده و صورت شما کمتر چاق‌وچله دیده شود .

چاق کننده های صورت

حواستان به شکر و نمک باشد . مصرف بالای نمک و شکر تصفیه‌شده باعث می‌شود که بدن تمایل بیشتری به نگه‌داشتن آب داشته باشد . همانند مصرف کم آب ، مصرف این ۲ ماده نیز باعث چاق نشان داده صورت و گونه خواهد شد که دلیل آن نگه‌داشتن آب اضافی است .

با توجه به اینکه نمی‌توان این ۲ ماده را از رژیم غذایی به‌صورت کلی حذف کرد ، سعی کنید کمتر از شکر و نمک استفاده کنید تا صورتی لاغرتر داشته باشید . مثلاً : اگر به شیرینی علاقه دارید ، به‌جای مصرف کیک و شکلات از میوه‌های شیرین استفاده کنید .

الکل مصرف نکنید . الکل آسیب‌های زیادی که به بدن وارد می‌کند و در صورت عدم مصرف ، باعث کمک به لاغر کردن صورت نیز می‌شود .

لاغر کردن سریع صورت

مصرف میوه و سبزی را افزایش دهید . بیشتر کردن میوه و سبزی در رژیم غذایی نه‌تنها باعث سلامتی بیشتر شما می‌شود ، بلکه باعث لاغرتر کردن صورت نیز خواهد شد .

میوه‌ها و سبزی‌ها دارای آب زیادی هستند که به معنی کمک به پر آب نگه‌داشتن بدن و جلوگیری از ماندن آب اضافی در صورت می‌باشد . همچنین دارای فیبر بالایی هستند که به همین دلیل شما را از مصرف میان وعده‌های ناسالم بازمی‌دارد .

لاغر کننده صورت

مواد غذایی با کلسیم بالا مصرف کنید . مصرف کلسیم بیشتر با استفاده از لبنیات مانند : شیر و ماست می‌تواند به کاهش وزش کمک کند . همچنین مصرف کلسیم بیشتر می‌تواند به کاهش آب نگهداری شده در صورت کمک کرده و صورت شمارا لاغرتر کند .

به‌جای مصرف مواد غذایی با کربوهیدرات بالا مانند پیتزا و پاستا ، از پنیر کتاژ استفاده کنید .

ورزش برای لاغری صورت

چگونگی لاغر کردن صورت

آدامس بجوید . جویدن پی‌درپی می‌تواند به تقویت فک کمک کند . همچنین با آدامس جویدن شما احساس نمی‌کنید که در حال ورزش کردن هستید .

چند دقیقه بعد از هر وعده غذایی آدامس بجوید . از آدامس جویدن زیاد خودداری کنید تا باعث آسیب زدن به فک خود نشوید .

ورزش برای صورت استخوانی

تمرین X – O را شروع کنید . حداقل ۱۵ بار حروف X – O را به‌صورت عمیق بگویید ، مقداری استراحت کنید و این تمرین را ۳ بار انجام دهید .

این‌ یک تمرین آسان است که به شما کمک می‌کند تا به ۲ روش مختلف باعث تقویت فک خود شوید . این تمرین را می‌توانید در هرزمانی ( مانند : سرکار بودن ) نیز انجام دهید .

صورت لاغر

فک خود را بازکنید . دهان خود را کاملاً بازکنید و به مدت چند ثانیه دهان را در همان حالت نگه دارید ، سپس به فک خود استراحت دهید و ۹ بار دیگر این کار را تکرار کنید تا در کل ۱۰ بار این کار را انجام داده باشید .

روزی ۳ مرتبه می‌توانید این کار را تکرار کنید . اگر زیاد این کار را انجام دهید فک شما شروع به سوزش می‌کند .

روش ساده لاغر کردن صورت

گونه‌های خود را بالا ببرید . تا جایی که می‌توانید گونه‌های خود را به سمت چشمان خود ببرید . از گوشه‌های دهان خود استفاده کنید تا گونه‌های خود را بالا ببرید .

شما باید احساس کنید که دارید با دهان بسته می‌خندید ، حتی کمی بستن چشم نیز می‌تواند به شما کمک کند .

بعد از بالا کشیدن گونه‌ها ، ۱۰ ثانیه در همان حالت باشید و این کار را چند بار تکرار کنید .

لاغر کردن صورت در خانه

لب‌های خود را مانند ماهی کنید . با در هم کشیدن لب‌ها ، لب‌های خود را مانند ماهی کنید . درحالی‌که این حالت را حفظ می‌کنید ، سعی کنید بخندید . خنده را به مدت ۱۰ ثانیه انجام داده و این کار را ۱۰ مرتبه انجام دهید .

لاغر کردن لپ و پونه

لپ‌های خود را باد کنید . دهان خود را ببندید ، دهان و لپ‌های خود را پر از هوا کنید ، سپس به‌آرامی هوا رابین لپ‌های خود جابه‌جا کنید . حداقل ۱۰ بار هوا را بین لپ‌های خود را جابجا کنید و در صورت نیاز دوباره لپ‌ها را با هوا پرکنید . این تمرین را ۳ بار در روز انجام دهید .

لاغر شدن صورت

لب خود را جمع کنید و لپ‌های خود را به داخل بکشید . برای انجام این تمرین ، لب‌های خود را جمع کنید و لپ‌های خود را به سمت داخل بمکید . این حالت را به مدت چند ثانیه حفظ کنید ، سپس لپ‌های خود را تا جایی که می‌شود باد کنید . لپ‌های باد شده را به مدت چند ثانیه نگه‌دارید ، سپس آن‌ها را به داخل بکشید . این کار را ۱۰ بار تکرار کنید .

روزی ۳ مرتبه این تمرین را انجام دهید .

داروی گیاهی برای لاغر کردن صورت

بخندید !! خندیدن نیز یکی از ورزش‌های ماهیچه صورت است که می‌تواند لاغری صورت را به شما هدید دهد . هرکدام از خنده‌های خود را ۱۰ ثانیه‌ طول دهید و ۱۰ بار این کار را در روز تکرار کنید .

همچنین می‌توانید به‌صورت طبیعی بخندید و میزان خنده خود را در زندگی طبیعی خود افزایش دهید . این کار به شما برای داشتن احساس مثبت و اعتمادبه‌نفس بیشتر در طول روز کمک می‌کند .

ورزش لاغر کردن صورت

بعد از تمرین‌ گونه‌های خود را ماساژ دهید . بعد از انجام دادن ورزش‌های صورت ، به‌آرامی به‌وسیله انگشتان و با حرکات چرخشی گونه و فک خود را ماساژ دهید .

این کار به کاهش تنش و درد کمک می‌کند .

کاهش وزن اضافی

رابطه وزن و لاغر کردن صورت

درست غذا بخورید و ورزش مناسب انجام دهید . تنها راه لاغر کردن صورت ، کاهش وزن کلی بدن است . اگر شما خود را لاغر کنید ، صورت شما نیز لاغر خواهد شد .

بسیاری از افراد ، بعد از شروع به کاهش چند کیلویی وزن خود شاهد لاغر شدن صورت خود نیز بوده‌اند . اگر به دنبال لاغر کردن هستید ، نیاز به رژیم غذایی و ورزش مناسب دارد .

نکاتی جهت کاهش وزن :

۱ – ۳ وعده غذایی سالم و بالانس داشته باشید . چند وعده غذایی پر از میوه و سبزی داشته باشید ، همچنین از پروتئین و کربوهیدرات سالم بهره ببرید .

۲ – برای ورزش سالم و مداوم ، برنامه‌ریزی کنید . داشتن ۳۰ دقیقه ورزش در روز می‌تواند تأثیر چشمگیری در وضعیت ذهنی و فیزیکی شما داشته باشد .

۳ – اگر در تصمیم خود جدی هستید !!! روزانه ۲۵۰ کالری کمتر از همیشه مصرف کنید و ۲۵۰ کالری بیشتر از همیشه بسوزانید . اگر این کار را بکنید ، نیم کیلوگرم در هفته کاهش وزن خواهید کرد .

ورزش برای لاغری صورت

ورزش‌های قدرتی انجام دهید . به باشگاه بروید و کار با وزنه را آغاز کنید تا عضلات ضعیف خود را تقویت کنید . انجام ورزش‌های قدرتی باعث حفظ عضلات تمامی بدن که شامل صورت نیز هست ، می‌شود .

همچنین در صورت داشتن عضله بیشتر ، ساده‌تر چربی‌ها را می‌سوزانید ، زیرا عضله حتی در حالت استراحت نیز به کالری بیشتری نسبت به چربی نیاز دارد .

مشکلات لاغر کردن صورت

با پزشک خود درباره داروهای مصرفی صحبت کنید . بعضی از داروها می‌توانند باعث نگه‌داشتن آب در بدن شوند . اگر برای لاغر کردن صورت خود جدی هستید ، با پزشک خود درباره عوض کردن داروهای مصرفی که باعث پف کردن صورت می‌شوند صحبت کنید .

دقت کنید که به خاطر لاغری صورت ، داروهایی که باید مصرف کنید و ضروری هستند را قربانی نکنید .

نکات

۱ – با قرمز کردن گونه‌های خود می‌توانید به‌صورت موقتی صورت خود را لاغر نشان دهید .

۲ – اگر دارای لپ‌های چاقی هستید ، ممکن است در پیری کمتر دچار چروک شدن پوست شوید .

۳ – به‌غیراز کاهش وزن ، ممکن است تنها راه تغییر چهره شما جراحی زیبایی باشد که به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شود .

۴ – درصورتی‌که بیش‌ازاندازه آدامس بجوید ، لثه شما شروع به آسیب دیدن می‌کند . در این مواقع باید سریعاً آدامس جویدن را قطع کنید ، زیرا ممکن است باعث آسیب به خود شده و نیاز به دندان‌پزشک پیدا کنید . همچنین مشکل TMJ ( اختلالات مفصل تمپورومندیبولار ) نیز ممکن است برای شما پیش بی‌آید .

۵ – گونه‌های برجسته معمولاً ژنتیکی هستند ، بنابراین اگر وزن شما مناسب باشد نباید بیش‌ازاندازه وزن کم کنید ، زیرا سلامتی خود را در قبال گونه برجسته از دست می‌دهید .

۶ – بیش‌ازاندازه کربوهیدرات و کالری مصرف نکنید .

۷ – حواستان باشد که کاهش وزن یا لاغر کردن صورت به سرعت امکان‌پذیر نبوده و نیاز به چند هفته تا چند ماه زمان دارد .

1 دیدگاه

  • همش بخاطر استرسه باعث ضعف معده و پرخوری میشه و ادم چربی میاره .. فک کنم همه اول باید ب روانشناس مراجعه کنن و بعد زندگیشونو خالی از افراد و اشیایی کنن ک بهشون استرس میده ک اینم اکثر موارد غیر ممکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *