عنکبوت

اکثر عنکبوت‌ها ترجیح می‌دهند در خارج از خانه زندگی کنند ، اما اغلب اوقات تعداد کمی از عنکبوت‌ها برای یافتن غذا و سرپناه به داخل خانه می‌آیند . تا زمانیکه عنکبوت‌ها خارج از خانه باشند به‌سادگی می‌توان آن‌ها را از بین برد ، اما وقتی آنها داخل خانه می‌شوند مقداری کار سخت می‌شود .

روش‌های زیادی برای دفع و جلوگیری از ورود عنکبوت وجود دارند که به همگی آن‌ها اشاره خواهیم کرد . با سایت کوروک همراه باشید !!

دورنگه‌داشتن عنکبوت‌ها از خانه

عنکبوت از کجا وارد خانه میشود

راه‌های ورود عنکبوت‌ها را ببندید . شکاف‌ها و سوراخ‌هایی که به بیرون از خانه راه دارند ببندید ، تا از ورود عنکبوت‌ها به داخل خانه جلوگیری کنید .

به‌وسیله چسب آکواریوم شکاف‌های در و پنجره را بگیرید . همچنین دور سیم‌های ورودی به خانه ( مثل سیم آنتن ) ، دور شیلنگ آب ورودی و تمام چیزهایی که از بیرون به داخل خانه می‌آیند را درزبندی کنید .

توری‌های پاره شده پنجره را تعویض کنید ، زیرا عنکبوت‌ها به‌راحتی می‌توانند حتی از کوچک‌ترین سوراخ‌ها به داخل خانه بی‌آیند .

دودکش و دریچه‌های هوا را به‌وسیله توری‌های ضد حشرات بپوشانید .

علت عنکبوت در خانه

چراغ بیرون خانه را خاموش نگه‌دارید . درست است که نور خارج از خانه عنکبوت‌ها را جذب نمی‌کند ، اما دیگر حشرات را به خود جذب کرده که می‌توانند منابع غذایی خوبی برای عنکبوت‌ها باشند .

به دلایل مشابه ، نور خارج‌شده از پنجره‌ها به بیرون از خانه را نیز مسدود کنید .

از لامپ بخار سدیم استفاده کنید ، زیرا کمتر موجب جذب شدن حشرات که منبع غذایی عنکبوت‌ها هستند ، می‌شود .

جلوگیری از ورود عنکبوت به خانه

گیاهان را از اطراف خانه دور کنید . اگر مشکلات جدی با عنکبوت‌ها دارید ، گیاهانی مانند : درخت ، درختچه ، پیچک و دیگر گیاهان را در سمت مخالف ساختمان قرار دهید .

گیاهان عنکبوت‌ها را جذب می‌کنند ، زیرا نقاط مخفی زیادی را برای عنکبوت‌ها فراهم می‌کنند . هنگامی‌که عنکبوت‌ها نیاز به گرما و غذای تازه دارند ، از سمت گیاهان به سمت خانه شما حرکت می‌کنند .

همچنین شما باید کود گیاهی ، سنگ ، برگ و دیگر موارد مشابه نزدیک خانه را نیز حذف کنید .

از بین بردن عنکبوت

خانه را مرتب و منظم نگه‌دارید . تمیز نگه‌داشتن خانه باعث می‌شود که مکان‌های کمتری برای پنهان شدن عنکبوت‌ها باقی بماند و تمایل آن‌ها به ماندن در خانه را کاهش دهد .

نگذارید خرده‌های غذا در خانه باقی بمانند . باقی‌مانده‌های غذا باعث جذب دیگر حیوانات مانند مورچه می‌شود که درنهایت باعث جذب عنکبوت‌ها نیز خواهد شد .

مرتباً جاروبرقی بکشید و گردگیری کنید . کابینت و میزهای خود را تمیز کنید و نگذارید ظروف کثیف بیشتر از چند ساعت در سینک ظرف‌شویی باقی بمانند .

تا جایی که می‌توانید به‌هم‌ریختگی‌ها را کاهش دهید . روزنامه‌های قدیمی و انبوهی از لباس‌های کثیف ، مکانی ایده آل را برای گونه‌های عنکبوتی که در تاریکی رشد می‌کنند ، فراهم می‌سازد .

ظروف سربسته پلاستیکی برای ذخیره‌سازی مواد غذایی ایده آل هستند ، زیرا ورود به ظروف دربسته پلاستیکی برای عنکبوت‌ها سخت است ، اما مقوا برای عنکبوت‌ها بسیار راحت است .

روش‌های کنترل عنکبوت

از بین بردن کامل عنکبوت در خانه

عنکبوت‌ها و تارهای آن‌ها را جاروبرقی بکشید . یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای خلاصی از شر عنکبوت‌ها استفاده از جاروبرقی است . درصورتی‌که تعداد کمی عنکبوت در خانه‌دارید این روش عالی است ، اما درصورتی‌که تعداد زیادی عنکبوت در خانه باشند ، ممکن است که تأثیر مدنظر شمارا نداشته باشد .

همچنین به‌وسیله جاروی معمولی نیز می‌توانید تارهای عنکبوت را از بین ببرید .

در صورت امکان ، به‌جای کشتن عنکبوت‌ها ، آن‌ها را به خارج از خانه بی اندازید . عنکبوت‌ها برای انسان‌های سودهای زیادی دارند .

این روش در از بین بردن تخم عنکبوت بی‌اثر است ، بنابراین باید به همراه آن از روش‌های دیگر نیز استفاده کنید .

کشتن عنکبوت ها

چگونه از حشره‌کش در مقابل عنکبوت‌ها استفاده کنیم ؟ از حشره‌کش‌های معمولی دارای مقداری پیرتروئیدها ( Pyrethroid ) در گوشه‌ها و شکاف‌ها استفاده کنید .

به نوشته‌های روی حشره‌کش دقت کنید تا باعث مسمومیت خود و دیگر اعضای خانواده نشوید .

پیرتروئیدها مواد شیمیایی هستند که از گیاه خاصی تهیه می‌شوند . بیشتر حشره‌کش‌ها دارای پیرتروئیدها هستند ، بعضی از پیرتروئیدهای پرمصرف شامل : bifenthrin ، cyfluthrin ، permethrin و tetramethrin می‌شود .

عنکبوت‌ها جزء از حشرات خوب هستند که بسیاری از حشرات دیگر که می‌توانند باعث بیماری شوند را از بین می‌ببرند . اگر تعداد زیادی عنکبوت در خانه‌دارید ، نشان‌دهنده وجود منابع غذایی برای عنکبوت‌هاست ، زیرا اگر غذایی برای عنکبوت‌ها  نباشد آن‌ها وارد خانه شما نمی‌شوند .

از بین بردن قطعی عنکبوت

با حرفه‌ای‌ها تماس بگیرید . اگر با هجوم تعداد زیادی عنکبوت مواجه هستید که نمی‌توانید خودتان آن‌ها را کنترل کنید و از بین ببرید ، با یک حرفه‌ای تماس بگیرید ، شاید نیاز به استفاده از مواد شیمیایی قوی باشد .

حواستان باشد که ممکن است به دلیل سمی بودن مواد استفاده‌شده ، نیاز به چند روز مسافرت و نبودن در خانه باشید .

عموماً استفاده از بازدارنده‌ها یا حمل عنکبوت به مکان دیگر ، بهتر از کشتن آن‌ها است . اگر می‌توانید عنکبوت‌ها را اداره کنید ، آن‌ها را به‌وسیله تکه‌ای کاغذ به سمت حیاط خانه هدایت کنید .

روش‌های خانگی

دافع عنکبوت

به‌وسیله شاه‌بلوط از شر عنکبوت خلاص شوید . چند عدد شاه‌بلوط در گوشه‌های خانه یا دیگر مناطقی که عنکبوت زیاد دیده می‌شود ، بگذارید . گردو و توت آمریکایی نیز تأثیر مشابهی دارند .

بعضی از افراد میگویند که بوی این مواد باعث دور کردن عنکبوت‌ها می‌شود ، بنابراین چند عدد سوراخ روی آن‌ها ایجاد کنید تا بوی آن‌ها دربیاید .

اطلاعات کمی در مورد کارایی این روش وجود دارد و هیچ‌گونه شواهد علمی یا توضیحی در مورد این راه‌حل وجود ندارد .

دفع عنکبوت از خانه

به‌وسیله اسپری روغن نعنا ، به جنگ عنکبوت بروید . یک بطری اسپری معمولی را با آب پرکرده و 15 الی 20 قطره روغن نعنا داخل آن بریزید . روی تمامی شکاف‌ها و گوشه‌های خانه از این اسپری استفاده کنید .

تصور بر این است که عنکبوت‌ها بوی نعنا را تحمل نمی‌کنند و به نقطه مخالف آن نقل‌مکان می‌کنند . بنابراین ایده آل است که از این اسپری تا خروجی خانه استفاده کنید تا آن‌ها را به بیرون برانید .

برای بیشتر کردن تأثیر این روش ، می‌توانید مقداری روغن نعنا رقیق‌شده را روی گوله پنبه بزنید و در شکاف‌ها و دیگر مناطق مخفی خانه قرار دهید .

از روغن اکالیپتوس و روغن درخت چای نیز می‌توانید استفاده کنید . طبق گزارش‌ها این موارد نیز تأثیر مشابه روغن نعنا را دارند .

عنکبوت کش

از خاک دیاتومه استفاده کنید .

خاک دیاتومه چیست ؟ نوعی خاک است که از بقایای فسیلی جلبک‌های تک‌سلولی پوسته سخت دیاتوم به وجود آمده است . از این خاک در ساخت حشره‌کش‌ها استفاده می‌شود .

یک‌لایه نازک از این پود را در شکاف‌ها ، گوشه‌ها ، پنجره‌ها و در زیرزمین بریزید . این خاک را در هرجایی که فکر می‌کنید عنکبوت دارد پخش‌کنید .

این پودر از فسیل‌های طبیعی به دست می‌آید و برای انسان و حیوانات خانگی مضر نیست .

زمانی که عنکبوت از روی این خاک عبور کند ، خاک باعث از بین بردن مایعات بدن عنکبوت می‌شود که درنهایت عنکبوت خشک‌شده و می‌میرد .

همچنین می‌توانید با استفاده از این خاک در ورودی‌های خانه ، از ورود عنکبوت به خانه خود جلوگیری کنید .

از بین بردن عنکبوت با سرکه

با سرکه به جنگ عنکبوت بروید . مقدار مساوی سرکه و آب را با یکدیگر مخلوط‌کنید و در یک بطری اسپری بریزید . اسپری را در مناطقی که عنکبوت‌ها هستند بزنید . از این اسپری مستقیماً روی عنکبوت‌ها نیز استفاده کنید .

سرکه حاوی اسید استیک است که تصور می‌شود در هنگام تماس با عنکبوت بسوزد و عنکبوت را بکشد .

همچنین می‌توانید ظرف کوچکی حاوی سرکه را در گوشه‌های خانه قرار دهید تا بوی سرکه باعث دور کردن عنکبوت‌ها شود .

اگر نمی‌خواهید از سرکه استفاده کنید ، لیمو و اکالیپتوس نیز می‌توانند به شما کمک کنند .

نکات مهم

در زمستان عنکبوت‌ها تمایل بیشتری دارند تا به خانه شما هجوم بیاورند ، بنابراین در زمستان خانه را به‌خوبی تمیز کنید .

بطری اسپری‌ای را پر از عصاره نعنا کرده و روی تمامی خانه اسپری کنید .

شاخه‌های اکالیپتوس را می‌توانید از فروشگاه صنایع‌دستی تهیه کنید و زیر مبل قرار دهید تا به دفع عنکبوت و دیگر آفات کمک کنید .

عنکبوت‌ها از تنباکو بیزار هستند ، بنابراین اگر شرایط بدتر شد ، می‌توانید از تنباکوی خیس شده در آب یا آب‌لیمو برای دور کردن آن‌ها استفاده کنید .

قورباغه خانگی بگیرید . بیشتر عنکبوت‌ها به‌وسیله قورباغه آسیب‌پذیرند . قورباغه‌ها می‌توانند عنکبوت‌ها و دیگر حشرات را که عنکبوت‌ها را جذب می‌کنند را بخورد .

به یاد داشته باشید که عنکبوت‌ها ( هرچند ترسناک ) ، درواقع خیلی مؤدب هستند و تا زمانی که مزاحم آن‌ها نشوید ، آن‌ها مزاحم شما نمی‌شوند .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.