خانه سلامت سلامت عمومی پاکسازی بدن با موادغذایی ساده در خانه !!!

پاکسازی بدن با موادغذایی ساده در خانه !!!

دیدگاه‌ها برای پاکسازی بدن با موادغذایی ساده در خانه !!! بسته هستند
پاکسازی بدن از سموم

سم‌زدایی با رژیم غذایی مناسب که مواد غذایی جامد را محدود می‌کنند ، جدیداً محبوبیت زیادی پیداکرده است . هرچند هیچ‌گونه مدرکی برای اثبات کارایی آن وجود ندارد ، اما ممکن است بتوانند سموم بدن را دفع کنند .

با توجه به اینکه سم‌زدایی می‌تواند کاهش وزن سریعی را به همراه داشته باشد ، اما همچنین میتواند باعث کاهش سوخت‌وساز بدن نیز بشود . بنابراین باید حواستان باشد که در طولانی‌مدت وزن ازدست‌رفته دوباره سر جای خود بازمی‌گردد .

سم‌زدایی برای افراد زیر خطرناک است :

۱ – خانم‌های باردار

۲ – افرادیکه مشکلات مزمن قلبی دارند

۳ – افرادیکه مشکلات مزمن کلیوی دارند

۴ – افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند

سم‌زدایی برای بعضی از افراد شروع خوبی برای بازبینی و ازسرگیری رژیم غذایی سالم است !!

برنامه سم‌زدایی

سم زدایی سریع

با پزشک خود مشورت کنید . خیلی مهم است که با یک پزشک در مورد سم‌زدایی مشورت کنید ، زیرا پزشک می‌تواند برنامه‌ای که مناسب شما باشد را به شما پیشنهاد دهد . ممکن است به دلیل داشتن بعضی از بیماری‌ها و مشکلات سلامتی ، سم‌زدایی و پاکسازی بدن برای شما مشکل‌ساز شود .

مراجعه به متخصص تغذیه یکی از بهترین راه‌ها برای گرفتن اطلاعات در مورد رژیم غذایی و برنامه‌ای است که برای شما مناسب باشد . متخصصین تغذیه در مورد تمرین‌ها و رژیم‌های غذایی متخصص هستند و می‌توانند کمک زیادی به شما بکنند .

سم زدایی طبیعی بدن

سم‌زدایی با نوشیدنی را امتحان کنید . سم‌زدایی با آب‌میوه یکی از پرطرفدارترین نوع سم‌زدایی است . نوشیدن آب‌میوه به شما اجازه می‌دهد تا مواد مغذی را جذب کنید و همچنین از مواد غذایی سفت ( غذای معمولی ) نیز استفاده نکنید . قسمتی از هدف اصلی سم‌زدایی با آب‌میوه مصرف کردن طیف گسترده‌ای از مواد مغذی است . در مورد مواد مغذی میوه‌جات و سبزیجات تحقیق کنید تا بتوانید مواد مغذی بدن خود را با تنوع دادن به آن‌ها به دست بی آورید .

با رعایت رژیم آب‌میوه شما بعضی از مواد مغذی مهم مانند پروتئین را نمی‌توانید تأمین کنید ، بنابراین شما نباید بیشتر از ۳ روز این سم‌زدایی و رژیم غذایی را ادامه دهید . برای ادامه این‌گونه محدودیت‌های غذایی شما باید رژیم غذایی را برنامه‌ریزی کنید که تمام مواد مغذی موردنیاز بدن را تأمین کند .

به دلیل میزان بالای قند در آب‌میوه ، این رژیم غذایی برای کاهش وزن مناسب نیست .

سم زدایی با آب میوه

بهترین روش سم‌زدایی را کدام است ؟

سم‌زدایی کامل که ۱۰ روز به طول می‌انجامد را می‌توان با ترکیبی از آب‌لیمو ، شیره درخت افرا و فلفل کاین انجام داد . آب‌لیمو ویتامین ، شیره درخت افرا کالری و فلفل کاین سم‌زدایی را انجام می‌دهد . ترکیبات این روش ممکن است در ایران پیدا نشود اما گفتن آن خالی از لطف نیست .

به‌علاوه ، این روش سم‌زدایی استفاده از آب و نمک بدون ید را نیز برای دفع سموم از بدن پیشنهاد می‌کند .

بعد از ۱۰ روز یا بیشتر ، شما باید به رژیم غذایی سالم و کامل خود برگردید .

متخصصان تغذیه میگویند که کاهش وزن به وجود آمده در این روش ، بعد از مدتی بر خواهد گشت .

سم زدایی با سبزیجات

سم‌زدایی با مواد غذایی جامد را امتحان کنید . بسیار از رژیم‌های غذایی هستند که ادعا می‌کنند می‌توانند بدن را با حذف مواد غذایی فرآوری شده و ناسالم سم‌زدایی کنند . معمولاً این رژیم‌های غذایی با آب‌میوه ، شیک پروتئین و بعضی دیگر از مواد غذایی خام مانند میوه‌جات و سبزیجات اقدام به سم‌زدایی بدن می‌کنند .

در بعضی از مواقع مانند زمانی که می‌خواهید توده عضلانی خود را حفظ کنید ، استفاده از این رژیم غذایی بسیار مناسب است . این رژیم غذایی به شما اجازه می‌دهد که مواد غذایی کامل ، پروتئین و مواد مغذی را استفاده کنید .

این‌گونه رژیم‌های غذایی برای مدت طولانی مناسب هستند و برخلاف رژیم غذایی با آب‌میوه‌ها و مایعات ، می‌توانند تمام مواد غذایی موردنیاز بدن را تأمین کنند . در این نوع رژیم غذایی فقط مواد غذایی مضر و مشکل‌زا حذف خواهند شد .

اطلاعات بیشتر در مورد سم‌زدایی

عوارض سم زدایی بدن

عوارض سم‌زدایی چیست ؟

سم‌زدایی می‌تواند عوارض زیادی برای شما به همراه داشته باشد . سم‌زدایی باعث ایجاد احساس گرسنگی در شما خواهد شد . همچنین می‌تواند باعث احساس خستگی ، سردرد ، اسهال و نفخ نیز بشود .

سموم اصلی بدن

از مواد سمی دوری‌کنید . الکل و کافئین مصرف نکنید . همچنین از مواد مخدر نیز دوری‌کنید . اگر دارویی مصرف می‌کنید ، با پزشک خود درباره تأثیر سم‌زدایی روی آن دارو مشورت کنید .

سم زدایی بدن با ورزش

به خودتان سخت نگیرید . پزشکان هشدار داده‌اند که هرگز در هنگام سم‌زدایی ورزش نکنید . زیرا شما احتمالاً خسته هستید . در صورت امکان ، شما باید به دنبال تفریح و سرگرمی باشید . کتاب بخوانید یا فیلم ببینید تا خود را مشغول نگه‌دارید .

پاکسازی بدن از سموم

لایه‌برداری زبان را انجام دهید . درزمانی که مواد غذایی مصرفی خود را محدود می‌کنید و سم‌زدایی می‌کنید ، به وجود آمدن لایه‌ای بر روی زبان طبیعی است . این لایه متشکل از باکتری است که می‌تواند باعث تغییر رنگ و بوی بد دهان شوند .

لایه‌برداری زبان می‌تواند این مشکل را حل کند . خوب مسواک کردن زبان به‌وسیله مسواک معمولی نیز می‌تواند کمک‌کننده باشد .

سم زدایی با موادغذایی طبیعی

به‌آرامی مواد غذایی جامد را به رژیم غذایی خود اضافه کنید . بعد از سم زدایی ممکن است تحمل مواد غذایی جامد برای بدن شما سخت باشد . برای چند روز اول ، مصرف مقدار کمی سبزیجات ، سوپ و آجیل پیشنهاد می‌شود . بعد از ۵ روز میوه را اضافه کرده و بعدازآن از پروتئین‌هایی مانند : ماهی ، پنیر و تخم‌مرغ را امتحان کنید . هر چیزی که می‌خورید به‌آرامی بجوید .

بعد از سم‌زدایی ، سعی کنید که آرام‌آرام مواد غذایی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا اینکه بتوانید بفهمید که کدام‌یک از مواد غذایی برای شما مشکل‌ساز هستند و در آینده آن‌ها را حذف کنید . مثلاً بعد از خوردن لبنیات دچار معده درد یا باد معده می‌شوید و بدین ترتیب می‌توانید بفهمید که با لبنیات مشکل‌دارید .

نکات مهم

۱ – آرام‌آرام مواد غذایی فرآوری شده را حذف کنید . حواستان باشد که تغییر سریع یا گسترده در رژیم غذایی می‌تواند باعث ایجاد ناراحتی در شما شود .

۲ – اگر مریض هستید ، اقدام به سم‌زدایی بدن نکنید . این کار می‌تواند باعث ایجاد خستگی و آرام کردن پروسه ریکاوری در شما شود .

۳ – قبل از انجام سم‌زدایی با پزشک خود مشورت کنید .

بارگذاری بیشتر در سلامت عمومی
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

۲۰ روش درمان التهاب !!! ( با عکس )

واکنش‌های التهابی می‌توانند تأثیرات مختلفی بر روی بدن داشته باشند. التهاب می‌تواند موجب در…