روش صحیح عطر زدن

بسیاری از افراد از عطر و ادکلن استفاده میکنند اما طرز درست استفاده کردن از آنها را نمیدانند بنابراین نتیجه مطلوب را نمیگیرند . شما باید نقاطی را که عطر زدن در آنها باعث پخش شدن بیشتر بو میشود را بدانید . نکات زیر را رعایت کنید تا بهترین نتیجه را در استفاده از عطر و ادکلن بگیرید .

چگونه ادکلن بزنیم

قبل از عطر زدن حمام کنید یا دست و صورت خود را بشورید . حمام یا شستن دست و صورت باعث میشود که عطر بهتر جذب شود همچنین حواستان باشد که پوست خود را کاملا خشک نمایید . اگر قبل از عطر از مرطوب کننده پوست نیز استفاده نمایید بوی ماندگارتری از عطر را تجربه خواهید کرد .

عطر زدن

فاصله عطر با بدن را رعایت کنید . حداقل 13 تا 18 سانتی متر عطر را از بدن دور نگه دارید سپس اسپری نمایید . اگر پوست شما بعد از اسپری کردن عطر خیس شدن شما فاصله مناسب را رعایت نکرده اید .

عطر زدن روی نبض

در نقاط دارای نبض از ادکلن استفاده نمایید . پشت آرنج دست ، گردن و مچ دست از مکان هایی هستند که دارای نبض هستند . در این نقاط رگ های خونی نزدیک به پوست هستند و باعث ایجاد گرمای بیشتر میشوند . به دلیل همین گرما بوی عطر بیشتر در هوا پخش میشود و بیشتر به مشام میرسد .

خطر بوی عطر

فقط در نقاط هدف از ادکلن استفاده کنید . به جای اسپری کردن در نقاط مختلف بر روی نقاط نبض دار مستقیما اسپری کنید . همچنین از زیاد زدن ادکلن اجتناب کنید و مقدار کمی را بزنید . در صورت نیاز بعدا دوباره استفاده کنید . بیشتر از 2 نقطه از بدن از ادکلن استفاده نکنید .

آموزش ترکیب عکس

مالیدن ادکلن . در صورتیکه ادکلن یا عطر شما حالت اسپری مانند ندارد با دست خود منطقه نبض دار را با حرکات چرخشی بمالید . با ملایمت اینکار را انجام دهید .

آموزش عطر

بگذارید ادکلن خشک شود . بعد از زدن ادکلن به مدت 10 الی 15 دقیقه صبر نمایید تا خشک شود سپس لباس خود را بپوشید . چربی پوست بوی عطر را تغییر میدهد بنابراین جایی که ادکلن زده اید را نمالید . در صورت مالین مچ های دست به یکدیگر بوی زیادی از آنها منتشر میشود اما موکلول های عطر را میشکنند و بوی نم مانندی میگیرند .

بررسی نقاط مختلف عطر زدن

زدن ادکلن روی مو

استفاده از عطر روی مو . برای ماندگاری زیاد بوی عطر میتوانید آن را روی موهای خود بزنید . روی شانه مقداری ادکلن اسپری کرده و با آن موهای خود را شانه کنید . از زیاد استفاده کردن ادکلن روی مو خودداری نمایید زیرا به دلیل داشتن الکل ممکن است باعث خشکی مو شود .

عطر زدن روی نبض

مقداری عطر پشت گوش بزنید . رگ ها در این ناحیه به پوست بسیار نزدیک هستند . این نقطه نیز نقطه نبض دار است . این ناحیه برای عطرهای شبانه مناسب میباشد .

عطر روی گردن

استفاده از عطر در گودی زیر گردن . این منطقه به دلیل سطح تماس زیادی که با پوست دارد و همچنین  اصولا چیزی به آن مالیده نمیشود جای خوبی برای استفاده از ادکلن میباشد .

عطر و ادکلن

استفاده از ادکلن در پشت گردن . به دلیل پوشیده بودن این نقطه از بدن با لباس بوی آن مدت زیادی میماند اما پخش شوندگی زیادی ندارد .

روش عطر زدن

زدن ادکلن پشت آرنج دست . به دلیل تحرک زیادی که این ناحیه دارد باعث گرمای بیشتری در آن میشود به همین دلیل خاصیت پخش کنندگی بو در آن نیز بیشتر میشود . پشت زانوی پا نیز جای خوبی برای عطر زدن میباشد .

 

دیگر نکات مهم در استفاده از عطر و ادکلن :

از ادکلن روی زیر بغل خود استفاده نکنید . ترکیب بوی عرق با ادکلن اصلا بوی خوبی را ندارد و ادکلن نمیتواند بوی عرق را بپوشاند .

از چند نوع ادکلن استفاده نکنید . از ادکلن به همراه دئودورانت ها و افترشیوهای ( ژل بعد از اصلاح ) معطر استفاده نکنید . ترکیب این نوع بوها معمولا خوب نمیشوند . با اینکار بیشتر بوی مغازه های عطر فروشی را می دهید .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.