خانه حیوانات خانگی مقدار غذای مورد نیاز سگ – چقدر غذا به سگ بدهیم ؟

مقدار غذای مورد نیاز سگ – چقدر غذا به سگ بدهیم ؟

0
مقدار غذای روزانه سگ

 مشخص کردن غذای مورد نیاز سگ

۱ – در نظر گرفتن سن و مقدار فعالیت سگ . مقدار انرژی سگ و غذای مورد نیاز آن بستگی به مواردی همچون : رشد ، فعالیت و سن سگ دارد . غذای سگ نسبت به متوسط سن ( بعد از سن رشد تا اول پیری ) تهیه میشوند . توله سگ مقدار کالری بیشتری نسبت به یک سگ پیر خواهد داشت . سگ حامله نیز کالری بیشتری نسبت به سگ معمولی خواهد داشت .

غذای سگ

۲ – محاسبه غذای مورد نیاز سگ . شما باید در مورد کالری مورد نیاز سگ خودتات فکرکنید ، اما باید حواستان باشد که کالری مورد نیاز فقط از یک منبع غذایی تامین نشود مثلا فقط پروتئین یا فقط کربوهیدرات . برای مثال : ۲۰-۲۵% کالری مورد نیاز برای سلامتی سگ باید از پروتئین تامین شود .

  • اگر سگ شما در سلامت خوبی باشد باید کمر سگ به راحتی قابل دیدن باشد و دنده های سگ به راحتی با دست قابل لمس باشند . اگر حیوان شما اضافه وزن دارد باید غذای یا کالری آن را ۱۰-۲۵% در ماه کاهش دهید سپس دوباره اندازه بگیرید . اگر سگ شما لاغر است میتوانید با افزایش ۱۰-۲۵% به کالری ماهانه آن تا رسیدن به وزن مناسب استفاده کنید .
  • در صورت بیشتر دادن کالری به سگ به هر شکلی اعم از : پروتئین ، چربی و کربوهیدرات تمامی آنها تبدیل به چربی و در بدن سگ ذخیره میشوند .
  • سگها چربی بالایی در رژیم غذایی خود میتوانند داشته باشند . کمترین مقدار چربی در غذای خشک سگ ۶-۸% و بیشترین آن ۱۸% میباشد .

پزشک سگ

۳ – صحبت با دام پزشک درباره رژیم غذایی سگ . میتوانید با مراجعه به دام پزشک بهترین نکات را از دام پزشک جهت سلامت قلب سگ خود را جویا شوید . اگر سگ شما دارای بیماری خاصی ( دیابت ، مشکل کلیه ، آلرژِی ) که بواسطه رژیم غذایی یا غذاییکه به سگ داده میشود ( غذای مخصوص سگ ) دچار شده باشد میتوانید به راحتی آن را درمان و یا پیشگیری کنید .

  • اگر سگ شما مشکل پوستی و اسهال دارد حتما به دام پزشک بگویید . اسهال در سگ میتواند از آلوده شدن سگ به باکتری باشد .
  • خیلی از رژیم های غذایی معیین شده نسبت به شرایط سگ وجود دارد که دام پزشک میتواند آنها را در اختیار شما بگذارد .
بارگذاری بیشتر در حیوانات خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

علت لرزش بدن سگ چیست ؟ ( تمام علتها )

لرزش بدن سگ علت های مختلفی دارد . بعضی از لرزش ها خوب هستند مانند : تخلیه انرژی ، خشک کردن…