لک گیری و تمیز کردن کاغذ دیواری

لک گیری و تمیز کردن کاغذ دیواری


لکه گیری و تمیز کردن کاغذ دیواری کار بسیار ساده ای میباشد البته اگر از مواد پاک کننده درست استفاده شود . قبل از شستشو حتما مطمئن شوید که کاغذ دیواری شما قابل شستشو باشد . اگر کاغذ دیواری شما قابل شستشو نبود میتوانید از روش های لکه گیری گفته شده استفاده نمایید . اکر هم قابل شستشو بود میتوانید از کلیه روش های گفته شده استفاده نمایید .

تمیز کردن لکه های کاغذ دیواری

پاک کردن لک مداد شمعی روی کاغذ دیواری . از یک کاردک یا چاقو برای تراشیدن مداد شمعی استفاده کنید سپس یک دستمال حوله ای یا کاغذی روی لک گذاشته و اتو ( روی کمترین دما باشد ) را به مدت 1 دقیقه روی دستمال قرار دهید . در صورتی لکه از بین نرفت مدت بیشتر و دمای بیشتر را تست کنید .

جوهر خودکار کاغذ دیواری

پاک کردن جای دست روی کاغذ دیواری . بوسیله یک مداد پاک کن به راحتی میتوانید این کا را انجام دهید . مداد پاک کن را به آرامی در نقاطی جای دست وجود دارند بکشید . پاک کن به راحتی روغن و کثیفی را جذب میکند .

تمیز کردن کاغذ دیواری

پاک کردن چربی  و لکه های چربی  روی کاغذ دیواری . یک دستمال حوله ای یا کاغذی را روی لکه چربی گذاشته سپس اتو ( در کمترین حالت حرارت ) را روی آن قرار دهید . چربی به راحتی از روی کاغذ دیواری پاک شده و به دستمال میچسبد .

  • استفاده از پودر تالکوم : پودر تالکوم را روی دستمال کهنه ریخته و روی لک چربی مورد نظر بمالید و بعد از 10 دقیقه پودر را از روی دیوار پاک کنید .

شستشوی کاغذ دیواری

استفاده از مایع ظرفشویی و آب اکسیژنه . مقداری از مایع ظرفشویی با آب اکسیژنه را با هم مخلوط کنید و با یک پارچه به لک مورد نظر بزنید و بعد از 5 دقیقه پاک کنید .

لکه بر قوی کاغذ دیواری

استفاده از پودر ماشین ظرفشویی یا قرص ماشین ظرفشویی . مقداری پودر ماشین را روی یک اسفنج یا ابر ریخته و مقداری آب به آن بزنید سپس لکه مورد نظر را با اسفنج شستشو دهید . بعد از شستشو حتما کاغذ دیواری را کاملا خشک کنید .

تمیز کردن کاغذ دیواری با جوش شیرین

استفاده از جوش شیرین . یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را مقدار کمی آب مخلوط کنید تا حالت خمیری بگیرد سپس آن را به اسفنج زده و به لکه مورد نظر بمالید تا از بین برود . بعد از آن حتما کاغذ دیواری را کاملا خشک کنید .

تمیز کردن کاغذ دیواری

خاک گیری کاغذ دیواری

خاک گیری . اول از همه شما باید خاک روی کاغذ دیواری را بگیرید سپس شروع به تمیز کردن آن بکنید . برای اینکار میتوانید از جاروبرقی ، جارودستی و دستمال خشک استفاده نمایید . از بالا به پایین تمیز کنید و حواستان به خاک زیاد روی پارچه باشد تا در زمان مناسب پارچه را عوض کنید .

تمیز کردن اصولی کاغذ دیواری

شستشو . مقدار کمی مایع ظرفشویی ( حدودا 2 قاشق غذاخوری ) را با یک سطل آب مخلوط کنید . اسفنج یا پارچه را درون آن خیس کنید و سپس به دیوار بکشید سپس با یک دستمال نمدار دیگر دیوار را پاک کنید . بعد از آن حتما با یک دستمال خشک دیوار را کاملا خشک کنید تا آسیبی به کاغذ دیواری نرسد و نم نکشد .

 

2/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.