راههای پاک کردن لکه جوهر خودکار ( با عکس )

از بین بردن لکه جوهر

از بین بردن لکه جوهر


نشت جوهر و خط خودکار به دلیل استفاده زیاد از اینگونه وسایل برای همه ما پیش آمده است . جوهری شدن مبل یا فرش و لباس برای ما خیلی مشکل ساز است و کسانیکه بچه کوچک دارند بیشتر با این مشکل در ارتباط هستند . روش های ذکر شده را میتوانید برای تمامی سطوح و اجناس بکار ببرید . چند مورد از موارد گفته شده را انتخاب کنید و از آنها استفاده کنید .

استفاده از الکل . اولین کاری که باید بکنید استفاده از الکل است . میتوانید از الکل و یا هر چیزی که الکل دارد مانند : اسپری مو ، ادکلن و غیره استفاده نمایید . محل جوهری را به مدت چند دقیقه در الکل قرار دهید سپس بشورید .

لکه بری خودکار

استفاده از ترکیب لکه بر دست ساز . ½ قاشق چایخوری مایع ظرفشویی و یک قاشق غذاخوری سرکه سفید را با آب گرم مخلوط کرده و قسمتی جوهری را در آن به مدت نیم ساعت خیس کنید .

بردن لکه خودکار

استفاده از آمونیاک . مقداری آمونیاک روی لکه بریزید چند دقیقه صبر کنید سپس با یک کهنه آغشته به مایع ظرفشویی مقداری لکه را بسابید .

بردن لکه خودکار

استفاده از خمیر دندان . از خمیر دندان غیر ژله ای استفاده نمایید . مقداری خمیر دندان را با دست به جوهر خودکار زده سپس با دست بمالید .

بردن لکه و جوهر با سرکه

استفاده از ترکیب سرکه و شیر . ۱ پیمانه سرکه را با ۲ پیمانه شیر مخلوط کرده و لکه لباس را به مدت چند ساعت در آن خیس کنید .

بردن لک

استفاده از نشاسته ذرت . مقداری نشاسته ذرت را با شیر ترکیب کرده و به لک جوهر بزنید و به مدت چند ساعت بگذارید بماند .

حلال جوهر

استفاده از کره و نمک . کره نمک را با هم مخلوط کنید . یک پارچه بدرد نخور زیر لک مورد نظر گذاشته سپس کره آغشته به نمک را روی لک مورد نظر گذاشته و آن را با حرکات چرخشی و مالشی به عمق پارچه ببرید . پارچه را به مدت ۱ الی ۲ روز زیر نور مستقیم آفتاب قرار بدهید .

گلیسیرین لکه بر

استفاده از گلیسیرین و مایع ظرفشویی . ۱ قاشق غذاخوری گلیسیرین را با ۱ قاشق چایخوری مایع ظرفشویی مخلوط کرده سپس به لکه مورد نظر بزنید و آن را بسابید . بگذارید ۵ دقیقه روی لک بماند .

جوش شیرین لکه بر جوهر

استفاده از جوش شیرین . ۱ واحد ( پیمانه ) جوش شیرین را با ۲ واحد آب مخلوط کنید سپس با یک پنبه مخلوط را به لک بزنید و کاملا قسمتی جوهری را بسابید .

8 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *