خانه خانه روشهای تمیز کردن ظروف سوخته + جرم گیری و برق انداختن ( با عکس )

روشهای تمیز کردن ظروف سوخته + جرم گیری و برق انداختن ( با عکس )

0
تمیز کردن ظروف سوخته

سوختن غذا و ظرف برای همه پیش می آید و باید روش درست تمیز کردن آن را یاد گرفت تا از آسیب زدن به لایه نچسب تفلون یا دیگر لایه های نچسب جلوگیری کرد . بعد از سوختن قبلمه یا ماهی تابه سریعا شروع به کندن سوختگی نکنید زیرا باعث آسیب زدن به ماهی تابه میشود . مراحل درست تمیز کردن ماهی تابه یا قابلمه سوخته :

استفاده از آب جوش و مایع ظرفشویی

۱ – ماهی تابه را پر از آب گرم کنید و چند قطره مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید . تا مقداری بالاتر از جاییکه سوخته را آب گرم بریزید . ۳ الی ۴ قطره مایع ظرفشویی داخل ظرف سوخته بریزید . در صورت سوختگی شدید ظرف میتوانید از مقداری پودر یا قرص ماشین ظرفشویی استفاده نمایید .

تمیز کردن قبلمه سوخته

۲ – جوشاندن . ماهی تابه را روی گاز قرار داده و به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بجوشانید .  حواستان باشد که مایع ظرفشویی و آب کاملا با هم مخلوط شده باشند ( حبابهای بزرگی ایجاد میشود ) .

تمیز کردن استیل سوخته

۳ – سرد شدن و کندن سوختگی . ۲۰ دقیقه بگذارید تا ظرف خنک شود و آب داخل ماهی تابه را خالی کرده و با ابر یا اسکاچ شروع به کندن سوختگی کنید . استفاده از ابر بهتر است زیرا به کف ظرف آسیب نمیرساند .

استفاده از سرکه و جوش شیرین

تمیز کردن سماور سوخته

۱ – ظرف سوخته را پر از آب کنید و سرکه به ظرف اضافه کنید و بگذارید تا بجوشد . تا مقداری بالاتر از جاییکه سوخته را آب گرم بریزید . ۱ لیوان سرکه داخل ظرف ریخته و به مدت ۱۰ دقیقه بگذارید بجوشد . سعی کنید ۵۰% سرکه و ۵۰% درصد آب استفاده کنید .

جرم گیری ماهی تابه سوخته

۲ – اضافه کردن جوش شیرین . بعد از ۱۰ دقیقه جوشیدن سرکه و آب در ظرف سوخته ، ظرف را از روی گاز برداشته و ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین روی آن بریزید . جوش شیرین شروع به کف کردن میکند . ترکیب سرکه با جوش شیرین به کنده شدن سوختگی ظرف کمک میکند . ۲۰ دقیقه بگذارید تا داخل ظرف بماند .

تمیز کردن ظروف سوخته

۳ – سرد شدن و کندن سوختگی . ۲۰ دقیقه بگذارید تا خنک شود و محتویات داخل ماهی تابه را خالی کرده و با ابر یا اسکاچ شروع به کندن سوختگی کنید . استفاده از ابر بهتر است زیرا به کف ظرف آسیب نمیرساند .

استفاده از گاز پاک کن

تمیز کردن تفلون سوخته

۱ – مطمئن باشید که ظرفشده نچسب باشد . اگر ظرف سوخته دارای روکش نچسب مانند تفلون است این روش را انجام ندهید زیرا باعث از بین رفتن لایه نچسب ظرف خود خواهید شد .

تمیز کردن ظرف سوخته با گاز پاک کن

۲ – گاز پاک کن را به کف ظرف سوخته اسپری نمایید . اول از همه پنجره را باز کنید تا هوا تهویه شود سپس از دستکش استفاده نمایید . سپس  گاز پاک کن را به کف ظرف سوخته بزنید .

تمیز کردن جدن سوخته

۳ – گذاشتن درب ظرف و صبر کردن . برای اینکه گاز پاک کن کار خود را به درستی انجام دهد حداقل به نیم ساعت زمان احتیاج دارد . درب ظرف را بگذارید و حداقل نیم ساعت صبر کنید .

تمیز کردن سوختگی با سیم ظرفشویی

۴ – پاک کردن سوختگی با اسکاچ یا سیم . از اسکاچ ، اسفنج یا سیم ظرفشویی برای پاک کردن طرف استفاده کنید . حتما ظرف را چند بار آبکشی نمایید زیرا مواد موجود در گاز پاک کن باید کاملا از روی ظرف پاک شوند .

بارگذاری بیشتر در خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

تمیز کردن انواع دیوارها + لکه گیری ( با عکس )

اگر قصد تمیز کردن خانه را دارید ، حتماً باید دیوارهای آن را نیز تمیز کنید . دیوارها به دلی…