شناسایی دروغگو

هیچکس از افراد دروغگو خوشش نمی آید . در صورتیکه نتوانید بفهمید کسی دروغ میگوید یا خیر در بسیاری از موارد باعث ضرر کردن شدن چه به صورت مادی و چه به صورت روحی خواهد شد . تشخیص دروغ گفتن افراد حتی در خرید های روزانه شما نیز بسیار به کمک شما خواهد آمد و به راحتی میتوانید راست یا دروغ گفتن فروشنده را تشخیص دهید . از روش های زیر میتوانید برای تشخیص دروغ استفاده کنید :

تشخیص دروغ

به حالت صورت شخص مورد نظر دقت کنید . این عکس العمل واقعی شخص نسبت به دروغش میباشد . حواستان به چهره شخص دروغگو باشد که در هنگام دروغ گفتم ابروی آن بالا ، پایین و یا به طرف پیشانی کشیده میشود یا پوست پیشانی او چروک میشود که در این صورت شخص مورد دروغ می گوید . ( به عکس بالا توجه کنید )

تشخیص افراد دروغگو

حواستان به لمس کردن بینی یا پوشیدن دهان باشد . مردم در هنگام دروغ گفتن بیشتر از حالت معمولی دماغ خود را لمس میکنند که میتواند به دلیل ترشح آدرنالین در مویرگ های بینی باشد که ایجاد خارش میکند . همچنین لب خود را نیز میپوشانند زیرا در هنگام دروغ گفتن اصولا افراد لب هایشان را به هم می فشارند و دهانشان می لرزد .

آزمون دروغ سنجی

به چشم فرد دقت کنید .  افراد معمولا برای اینکه از خود چیزی را در بیاوردند یا دروغ بگویند چشم هایشان تکان میخورد . اگر فرد مورد نظر چپ دست باشد چشمانش به بالا و چپ حرکت میکند . اگر فرد مورد نظر راست دست باشد چشم فرد به بالا و راست حرکت میکند . همچنین در هنگام دروغ گفتن افراد بیشتر پلک میزنند و حتی امکان مالیدن چشم نیز در آنها وجود دارد .

10روش حرفه ای برای تشخیص دروغ

افراد دروغگو در هنگام دروغ گفتن ارتباط چشمی برقرار نمیکنند . افراد در هنگام دروغ گفتن برای تمرکز بیشتر اصولا به یک جسم ثابت نگاه میکنند .

نشنه های دروغگویی زنان

به تن صدای فرد دقت کنید . اگر صدای فرد مورد نظر به طور ناگهانی زیاد یا کم شد نشانه دروغ گفتن آن میباشد . این نوع تشخیص یکی از بهترین شاخص ها میباشد .

روانشناسی دروغ

به توضیح دادن کامل فرد شک کنید . اگر فرد مورد نظر درباره موضوع خاصی خیلی توضیح کامل داد و به تمام جزئیات آن اشاره کرد به او شک کنید زیرا میخواهد که شما باور کنید که راست میگوید .

دروغ چیست

حواستان به جملات تکراری باشد . اگر یک یا چند جمله را کسی عینا چند بار تکرار نماید احتمالا دروغ میگوید . وقتی کسی میخواهد دروغ بگوید سعی میکند که از جملاتی استفاده کند که متقاعد کننده باشد و وقتیکه دروغگو در وضعیت مشابه قرار بگیرد باز هم از همان جملات تکراری استفاده خواهد کرد .

تشخیص دروغ از راست

عوض کردن موضوع صحبت نشانه دروغگو بودن میباشد . دروغگوهای زرنگ سعی میکنند تا حواس افراد را به دیگر موضوعات پرت کنند و آن سوال یا موضوع مورد بحث را جواب ندهند .

نشانه های آدم دروغگو

عرق کردن فرد دروغگو . اصولا مردم هنگام دروغ گفتن بیشتر عرق میکنند حتی لرزیدن و آب دهان را قورت دادن نیز میتوانند نشانه دروغ گفتن فرد باشند .

جملاتی درباره آدم دروغگو

به تکان دادن سر فرد دقت کنید . اگر سر افراد متضاد چیزی که میگویند حرکت کرد یعنی آنها دروغ میگویند . مثلا جواب سوال شما را مثبت میدهد مانند ” بله انجام دادم ” اما سر خود را به اصراف یا بالا تکان میدهد که یعنی دروغ میگوید .

نشانه های آدم دروغگو

به بی قراری آنها توجه کنید . اینگونه بی قراری ها در پاسخ به انرژی بوجود آمده در شخص بواسطه ترس از برملا شدن دروغ او میباشد . افراد اصولا اینگونه انرژی را با ناخن کندن ، بازی کردن با دستمال کاغذی یا صندلی نشان میدهند .

نشانه های دروغگویی زنان

به گلوی افراد دقت کنید . افرادی که پشت سر هم دروغ میگویند سعی میکنند گلوی خود را نم دار کنند و حرکاتی مانند : قورت دادن آب دهان ، صاف کردن گلو را انجام می دهند . در هنگام دروغ گفتن ترشح آدرنالین در بدن باعث کاهش ترشح بزاق دهان و در ادامه خشکی گلو خواهد شد .

عشق دروغگو

نفس کشیدن آنها را مد نظر داشته باشید . افراد دروغگو تندتر نفس میکشند که به صورت چند نفس کوتاه و یک نفس عمیق خود را نمایان میکنند . نفس کشیدن زیاد آنها به دلیل بالا رفتن ضربان قلب در هنگام دروغ گفتن میباشد . دهان آنها خشک میشود زیرا از دهان خود نیز تنفس میکنند .

آزمون دروغ سنجی

به حرکات غیر عادی دیگر اعضای بدن شخص توجه کنید . درهنگام دروغ گفتن افراد از خود رفتارهای مختلفی مانند : بازی کردن با موهای خود ، درست کردن کروات یا بازی کردن با آستین یا دکمه سر آستین یا خمیازه کشیدن از خود نشان میدهند .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.