ضد بخار شیشه ماشین

ضد بخار شیشه ماشین


بخار کردن شیشه ماشین برای همه پیش می آید و باعث کم شدن دید و مشکلات دیگر میشود .

علت بخار کردن شیشه ماشین چیست ؟ علت بخار کردن شیشه دمای هوا و رطوبت هوا میباشد . در هوای سرد تمام رطوبت داخل ماشین مانند رطوبت داخل بازدم یا رطوبت موجود روی کفش و چیزهای دیگر ، بر روی شیشه که دمای کمتری نسبت به محیط داخل خودرو دارد میعان ( تبدیل بخار به مایع ) میشود . در روزهای گرم بر عکس این قضیه پیش می آید به دلیل خنک بودن شیشه های ماشین رطوبت هوای بیرون روی شیشه مینشیند .

 راه حل سریع بخار شیشه : راه موقت از بین بردن بخار شیشه استفاده از تهویه هوا به همراه کولر میباشد . تهویه هوا را روی درجه آخر گذاشته و دکمه AC یا همان کولر را نیز بزنید تا سریعا بخار از بین برود البته میتوانید شیشه های ماشین را نیز برای مدت کمی باز بگذارید تا بخار از بین برود .

ضد بخار کردن شیشه های خودرو

راههای مختلفی وجود دارد اما بهترین و موثرترین آنها استفاده از سیب زمینی است . درست است که خنده دار است اما در تمام سایتهای معتبر دنیا همین روش پیشنهاد شده است . این روش باعث ضد باران شدن شیشه نیز میشود . البته روشهای دیگری هم در آخر مقاله گفته شده است . مراحل :

ضد بخار شیشه ماشین

1 – شیشه های ماشین را کاملا تمیز و خشک نمایید . یک عدد سیب زمینی را خوب بشورید سپس از وسط نصف کنید . از سیب زمینی های سبز کرده یا نرسیده هم میتوانید استفاده کنید .

سیب زمینی ضد بخار شیشه

2 – مالیدن سیب زمینی به شیشه . سیب زمینی را به کل شیشه های مورد نظر بمالید . اینکار باعث تمیز شدن و ضد بخار کردن شیشه خواهد شد . اگر متوجه شدید که سیب زمینی روی شیشه لک میگذارد سریعتر ان را بکشید . اگر سیب زمینی کثیف شد یک لایه نازک از روی آن را بریده و به کار خود ادامه دهید .

مایع ضد بخار شیشه

3 – بگذارید تا کاملا خشک شود . در هنگام خشک شدن به شیشه دست نزنید زیرا جای دست روی شیشه میماند .

  • اگر اینکار را با لایه بیرونی شیشه هم انجام دهید هم در هوای گرم بخار نمیکند و هم به طور موقت شیشه شما ضد باران نیز میشود .

رطوبت گیز ضد بخار شیشه

استفاده از خاک بستر گربه . خاک بستر گربه را میتوانید از مغازه حیوانات خریداری نمایید . مقداری از آن را داخل یک پارچه یا جوراب ریخته و زیر شیشه مورد نظر بگذارید . خاک بستر گربه مخصوص جذب رطوبت میباشد و میتوانید آن را در هر کجای داخل ماشین قرار دهید تا رطوبت داخل ماشین را کم کند . البته برای در دید نبودن و کارایی بیشتر بهتر است زیر شیشه عقب گذاشته شود .

مایع ضد بخار شیشه

درست کردن مایع ضد بخار شیشه . مایع زیر را با مواد گفته شده درست کنید و داخل یک اسپری بریزید و تمام شیشه های ماشین را با آن تمیز کنید تا کاملا تمیز و ضد بخار بشوند .

طرز تهیه اسپری ضد بخار شیشه : 50% آب ، 50% سرکه ، چند قطره مایع ظرفشویی و چند قطره آبلیمو را با هم مخلوط کنید .

5/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.