پاکسازی بدن در ۱ روز !!! ( با عکس )

پاکسازی یدن

اگر احساس تنبلی می‌کنید یا در کاهش وزن مشکل‌دارید ، اقدام به پاکسازی بدن از سموم کنید . پاکسازی می‌تواند انرژی بدن را افزایش داده ، ذهن را باز کند ، کاهش وزن را بهبود ببخشد ، درد را کاهش دهد و از بیماری‌های جلوگیری کند .

تغییر رژیم غذایی ، محدود کردن مواد غذایی مصرفی ، بیشتر ورزش کردن و زندگی بدون مواد شیمیایی همگی راه‌هایی هستند که می‌توانند پاکسازی بدن را برای شما انجام دهند . همه موارد گفته شده را گام‌به‌گام برای شما توضیح می‌دهیم . با سایت کوروک همراه باشید !!

پاکسازی با تغییر رژیم غذایی

پاکسازی بدن با آب

آب را به‌عنوان اصلی‌ترین نوشیدنی خود قرار دهید . هیچ‌چیزی مانند آب نمی‌تواند بدن را پاکسازی کند ، آب با بیرون کردن سموم از بدن در تمام‌روز این کار را برای شما انجام می‌دهد . حداقل ۲ لیتر آب در روز بنوشید تا از ایجاد سموم در بدن جلوگیری کنید .

همیشه یک بطری آب با خود حمل کنید تا در تمامی طول روز بتوانید آب بنوشید .

اگر با نوشیدن آب به‌صورت مداوم مشکل‌دارید ، خوردن چای بدون کافئین یا آب‌میوه و سبزیجات مانند : هندوانه ، سیب ، توت ، خیار ، گوجه ، کاهو و هویج را امتحان کنید .

پاکسازی بدن از سموم

مصرف مواد غذایی دارای سموم زیاد را کاهش دهید . برای بدن هضم بعضی از انواع غذاها دشوار است و درنهایت بجای فراهم کردن مواد مغذی برای بدن به آن آسیب می‌رساند .

مصرف مواد غذایی زیر را قطع یا محدود کنید :

شکر : فروکتوز و گلوکوز برای کبد سختی ایجاد می‌کنند و مصرف بیش‌ازحد آن‌ها می‌تواند منجر به چاقی و بیماری‌هایی مانند دیابت شود . ممکن است سخت باشد که به‌طور کامل مصرف شکر را قطع کنید ، اما می‌توانید با محدود کردن مصرف شکلات ، شیرینی ، نوشابه و آبمیوه ( صنعتی ) و کم کردن مصرف شکر در چای و قهوه این کار را شروع کنید . برای کاهش هوس کردن شیرینی ، می‌توانید از میوه یا آبمیوه طبیعی استفاده کنید .

شیرین‌کننده‌های مصنوعی : جایگزین‌های شکر درواقع میل به قند را افزایش می‌دهند و می‌توانند باعث ایجاد اثرات نامطلوب در بدن شوند . از نوشیدنی‌های رژیمی و دیگر مواد غذایی دارای قند مصنوعی خودداری کنید .

چربی اشباع : بسیاری از چربی‌ها برای سلامتی بدن ضروری هستند ، اما چربی‌های اشباع که در غذاهای سرخ‌شده و مواد غذایی فرآوری شده موجود هستند سمی می‌باشند . مصرف فست فود ، میان وعده‌های فرآوری شده و غذاهایی که در رستوران سرو می‌شوند را محدود کنید .

کافئین : بعضی از مطالعات نشان داده‌اند که نوشیدن یک فنجان قهوه در روز درواقع می‌تواند برای بدن مفید باشد ، اما درزمانی که می‌خواهید بدن را پاکسازی کنید ، عالی می‌شود اگر تمام مواد غیرضروری را حذف کنید .

الکل : مصرف الکل کلاً ضرر است و هیچ سودی ندارد . در هنگام سم‌زدایی نیز شما به دنبال از بین بردن سموم بدن هستید نه اینکه مواد سمی مانند الکل را بخورید . بنابراین به‌طور کل از الکل دوری‌کنید .

موادغذایی که بدن را پاکسازی میکنند

مقدار زیادی فیبر بخورید . فیبر به عملکرد طبیعی سیستم گوارش کمک می‌کند . بدون فیبر ، بدن شما نمی‌تواند به‌سادگی عملیات دفع را انجام دهد . در طول پاکسازی بدن و درزمانی که می‌خواهید از شر سموم خلاص شوید ، خیلی مهم است که با تمامی وعده‌های غذایی خود فیبر مصرف کنید .

میوه‌جات و سبزیجاتی مانند : لوبیا سبز ، کلم ، سیب‌زمینی و سیب خورید .

لوبیا و دیگر حبوبات دارای فیبر بالایی هستند .

غلات کامل مانند جوی دوسر و جوانه گندم نیز منابع خوبی از فیبر هستند .

پاکسازی بدن با سبزی

مقدار زیادی سبزیجات مصرف کنید . کلروفیل موجود در سبزیجات برگدار مانند یک پاک‌کننده برای خون عمل می‌کنند . همچنین سبزیجات دارای پروتئین ، موادمعدنی و مقدار زیادی از ویتامین‌ها هستند که بدن را سالم نگه می‌دارند .

اسفناج ، کلم بروکلی و جلبک دریایی دارای مقدار زیادی کلروفیل هستند .

آب تره ، که شبیه به برگ‌های اسفناج کوچک است ، کشف‌شده است که باعث‌ترمیم سلول‌های آسیب‌دیده می‌شود .

کلم کالی ، برگ شلغم و برگ چغندر منابع عالی از ویتامین‌های K ، A و C هستند .

پاکسازی با محدود کردن مواد غذایی

این روش‌ها ، راهی سریع برای پاکسازی بدن هستند و شما باید رژیم غذایی خود را محدود به این موادغذایی کنید ، البته بیشتر پیشنهاد می‌شود که روش‌های دیگر را به جای سم‌زدایی با روش‌های سرسختانه امتحان کنید .

پاکسازی بدن با آب میوه

۱ – پاکسازی بدن با آب‌میوه را امتحان کنید ( سرسختانه ) . رژیم غذایی چندروزه ( عموماً ۲ روزه ) با آب‌میوه ، باعث حذف مواد غذایی که هضم آن‌ها سخت است یا سمی هستند شده و مواد مغذی موردنیاز بدن را نیز از میوه‌جات و سبزیجات تأمین می‌کند . این نوع رژیم غذایی را می‌توانید ۲ روز یا بیشتر انجام دهید .

برای کامل کردن این نوع رژیم غذایی ، شما نیاز به دستگاه آب‌میوه‌گیری دارید ، در غیر این صورت باید زمان زیادی را صرف آب‌گیری میوه و سبزی کنید .

اسفناج ، کلم‌برگ ، سیب ، گلابی ، لیمو ، هویج ، زنجبیل و دیگر میوه‌جات و سبزیجات آب‌دار را خریداری کنید .

در صبح به‌اندازه‌ای که در طول روز به آب‌میوه و آب سبزی نیاز دارید ، آب‌میوه درست کنید . چیزی حدود ۶ تا ۸ لیوان در روز می‌تواند گرسنگی شمارا کنترل کند .

پاکسازی بدن با غذا

۲ – پاکسازی بدن به روش آسان‌تر را امتحان کنید . درصورتی‌که نصف روز یا تا ۳۶ ساعت مقدار کمی هم‌غذا بخورید ، می‌توانید هم به سم‌زدایی کمک کرده باشید و هم اینکه اتوفاژی را در شرایط مناسب قرار دهید ، که در این شرایط سلول‌ها می‌توانند از مولکول‌های آسیب‌دیده خلاص شوند .

محدود کردن موادغذایی مصرفی به‌صورت متوسط می‌تواند انرژی را در کوتاه‌مدت افزایش دهد و ممکن است به جلوگیری از چاقی و آسیب‌های عصبی کمک کند .

چگونگی انجام :

با حذف ناهار و شام شروع کنید ، البته درزمانی که نیاز به انرژی زیادی در روز ندارید . گرسنه بخوابید و صبح را با یک لیوان آب شروع کرده و صبحانه سبکی بخورید .

آهسته آهسته شروع به افزایش زمان گرسنگی کنید . باگذشت زمان بدن به این روند عادت کرده و گرسنگی و ضعف شما زیاد شدید نخواهد بود .

پاکسازی با ورزش

پاکسازی بدن با ورزش

عرق کنید . بدن با عرق کردن از شر سموم خلاص می‌شود که این‌یک پاکسازی طبیعی است که بدن آن را انجام می‌دهد . انجام ورزش منظم باعث افزایش ضربان قلب شده و باعث می‌شود شما عرق کنید ، ۳۰ دقیقه یا بیشتر عرق کردن یکی از بهترین راه‌ها برای سم‌زدایی بدن است .

ورزش‌های هوازی انجام دهید . دوچرخه‌سواری ، دویدن ، راه رفتن قدرتی و شنا ازجمله ورزش‌های عالی هوازی هستند . ورزش‌های هوازی را حداقل هفته‌ای ۳ بار در هفته انجام دهید و هر بار ۳۰ دقیقه آن را طول بدهید .

کار با وزنه را امتحان کنید . کار با وزنه بدن شمارا مستحکم و قوی نگه می‌دارد و سلامتی کلی بدن را بالا می‌برد . هفته‌ای ۲ الی ۳ جلسه تمرین با وزنه را در برنامه ورزشی خود قرار دهید .

در هنگامی‌که سم‌زدایی با آب‌میوه و دیگر روش‌های سرسختانه را انجام می‌دهید ، ورزش نکنید . سوزاندن کالری زیاد درحالی‌که کالری زیادی مصرف نمی‌کنید می‌تواند باعث ضعیف شدن و ضعف کردن شما شود .

پاکسازی بدن با یوگا

تمرین یوگا انجام دهید . گفته می‌شود یوگا می‌تواند با آسان کردن حذف اسیدلاکتیک ، دی‌اکسید کربن و مایعات لنفاوی از سیستم ، بدن را سم‌زدایی و پاکسازی کنید .

کشش‌های عمیق و تکنیک‌های تنفس درست باعث تحریک دستگاه‌های گردش خون ، گوارشی و لنفاوی می‌شود ، که هرکدام از آن‌ها به دفع مواد زائد کمک می‌کنند .

سعی کنید صورت را رو به پایین و حالت سگی را بگیرید ( مانند شکل ) ، این کار باعث بهبود جریان خون با قرار گرفتن قلب بالاتر از سر می‌شود .

پاهای خود را روی دیوار بگذارید ، این کار باعث افزایش جریان خون در شکم و تحریک کردن سیستم گوارش می‌شود .

پاکسازی با تغییر سبک زندگی

پاکسازی بدن از سیگار و مواد مخدر

تنباکو و مواد مخدر مصرف نکنید . مواد شیمیایی و اعتیادآور که از تنباکو می‌آید ، برای بدن سمی هستند و استعمال آن‌ها به هر صورتی منجر به مشکلات تنفسی می‌شود .

برای پاکسازی بدن ، به موارد زیر توجه کنید :

۱ – از مصرف تنباکو به هر شکلی مانند : سیگار ، سیگار برگ ، پیپ ، تنباکوی جویدنی و قلیان دوری‌کنید . ماری جوآنا نیز برای ریه مضر بوده و دارای سمومی است که برای بدن مضر است .

۲ – دیگر مواد مخدر مانند : هروئین ، کوکائین ، مت آمفتامین و دیگر مواد مخدر نیز اعتیادآور بوده و برای بدن بسیار مخرب خواهند بود .

پاکسازی بدن از سموم شیمیایی

از قرار گرفتن در مقابل مواد شیمایی اجتناب کنید . مواد شیمیایی موجود در پلاستیک و دیگر مواد مشابه با سرطان و دیگر بیماری‌ها گره‌خورده‌اند . بسیار سخت است که بتوان بدون مواد شیمیایی زندگی کرد ، زیرا در مواد غذایی ، لباس ، وسایل خانه ، هوا و آب یافت می‌شوند ، اما می‌توان آن را مدیریت کرد .

نکات زیر را مدنظر داشته باشید :

۱ – مواد غذایی ارگانیک مصرف کنید . ورود آفت‌کش‌هایی که در هنگام تولید محصول استفاده می‌شوند به بدن می‌تواند برای سلامتی شما مضر باشد . سعی کنید محصولات ارگانیک مانند : تخم‌مرغ و گوشت بدون هورمون مصرف کنید .

۲ – در مورد ماهی که مصرف می‌کنید تحقیق کنید تا دارای میزان زیادی جیوه و دیگر فلزات سنگین نباشد .

۳ – از پارچه‌های طبیعی مانند : پنبه و ابریشم به‌جای پلی‌استر استفاده کنید . اگر امکان دارد از لباس و حوله ارگانیک استفاده کنید .

۴ – از شامپو ، صابون ، نرم‌کننده و لوازم‌آرایش طبیعی به‌جای نوع شیمیایی آن استفاده کنید .

۵ – از پاک‌کننده‌های طبیعی مانند آب و سرکه به‌جای مواد شیمیایی مانند سفیدکننده و دیگر پاک‌کننده‌ها برای تمیز کردن خانه استفاده کنید .

کاهش سموم بدن با استرس

استرس خود را محدود کنید . استرس هم ازلحاظ جسمی و ازلحاظ عاطفی باعث آسیب زدن به شما می‌شود . استرس باعث افزایش فشارخون و تولید هورمون‌هایی می‌شود که منجر به افزایش وزن خواهند شد . با حذف فعالیت‌های غیرضروری و استرس‌زا به کاهش میزان استرس خود کمک کنید .

خوابیدن به مقدار زیاد می‌تواند به کاهش استرس کمک کند . حتماً ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه داشته باشید .

اگر استرس شما غیرقابل‌کنترل کردن است ، با یک متخصص مشورت کنید ، آن‌ها راه‌های مؤثر زیادی برای کنترل کردن استرس بلد هستند .

نکات مهم

۱ – پاکسازی بدن را در کل زندگی خود انجام دهید ، نه اینکه فقط به‌صورت اتفاقی و هرچند وقت یک‌بار آن را انجام داده و به زندگی عادی خود برگردید . اگر پاکسازی بدن به روش طبیعی را در زندگی خود ایجاد کنید و آن را به‌صورت عادت برای خود جا بی‌اندازید ، مثلاً سیگار نکشید ، مواد غذایی طبیعی و سالم بخورید و دیگر موارد گفته‌شده ، شما همیشه در بهترین حالت خواهید بود .

۲ – ورزش کردن باعث کمک به کاهش استرس می‌شود ، که راهی برای کمک به پاکسازی بدن است .

۳ – در طول پاکسازی بدن عموماً پیشنهاد می‌شود استیویا ( نوعی قند طبیعی ) مصرف شود . حتماً قبل از مصرف این شیرین‌کننده عوارض مصرف و همچنین فواید آن را مطالعه کنید . سپس آن را جایگزین شکر معمولی کنید .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.