آموزش شستن سگ

آموزش شستن سگ


شستن سگ مخصوصا برای اولین بار باعث ترس و سردرگمی او میشود ، بنابراین شما باید سگ را آرام کنید و محیط راحتی را برای سگ محیا کنید . اگر ابن کارها را انجام دهید ، سگ شما خاطره خوبی از حمام خواهد داشت و برای دفعه های بعد مشکلی برای حمام سگ نخواهید داشت .

آماده کردن سگ برای حمام

شانه کردن موی سگ

1 – شانه کردن موهای سگ . قبل از خیس کردن سگ با یک شانه تمام موهای سگ را شانه کنید ، اینکار باعث باز شدن گره موهای سگ و همچنین باز شدن موهای ژولیده آن خواهد شد .

شامپوی مخصوص سگ

2 – انتخاب درست شامپو . شامپوی ملایم مخصوص حیوانات تهیه کنید . از شامپوی معمولی به هیچ وجه استفاده نکنید . اگر سگ با موی بلند دارید میتوانید از نرم کننده هم استفاده نمایید .

شستن سگ در سینک

3 – آماده کردن سینک یا وان . کف سینک یا وان حمام را با یک وسیله ای که لیز نمیخورد بپوشانید . حوله و شامپو را نیز دم دست بگذارید .

شستن راحت سگ

4 – قبل از قرار دادن سگ داخل سینک آن را پر آب کنید . از آب ولرم برای شستن سگ استفاده نمایید . ظرف را تا زیر آرنج سگ آب کنید . اگر بیشتر از این باشد سگ در آن احساس راحتی نمیکند .

شستن سگ

شستن اصولی سگ

1 – گذاشتن سگ داخل سینک یا وان . قبل از گذاشتن سگ داخل وان یا سینک آن را نوازش کنید . در هنگام شستشو با سگ خود صحبت کنید و سعی کنید یک بازی با سگ خود انجام دهید .

شامپو مخصوص سگ

2 – خیس کردن سگ . با یک دست سگ خود را نوازش کنید و با دست دیگر خود با ظرف پلاستکی شروع به خیس کردن سگ کنید .

  • از ورود آب به داخل چشم سگ جلوگیری کنید .
  • قبل از زدن شامپو مطمئن شوید که بدن سگ کاملا خیس است .

شستن سگ در سینک

3 – شامپو زدن . به آرامی تمامی موهای سگ را بشویید . تمام نقاط بدن مانند : زیر دم ، زیر شکم ، پنجه ها ، دم و تمامی اعضاء بدن را تا گردن سگ را شستشو دهید . صورت و گردن سگ را نشویید .

شستن سگ تریر

4 – صورت سگ را سوا بشورید . لیف را به آب ولرم آغشته کرده و صورت سگ را به آرامی بشورید . فقط ار آب و بدون شامپو استفاده نمایید .

درست شستن سگ

5 – آبکشی سگ . آب موجود در سینک را خالی کرده و با آب تازه سگ را آبکشی نمایید . حواستان باشد که کف و شامپو کاملا از آبکشی بشوند و از بین بروند مخصوصا اگر سگ شما دارای موهای بلندی میباشد .

خشک کردن سگ بعد از حمام

6 – خشک کردن سگ . حوله را دور سگ بپیچید و به آرامی شروع به خشک کردن سگ کنید . میتوانید از سشوار نیز استفاده کنید . سشوار را در فاصله مناسب با درجه حرارت کم قرار دهید . اگر در تابستان سگ را حمام کرده اید میتوانید سگ را در محیط باز رها کنید تا خودش را خشک کند .

جایزه مناسب سگ

7 – به سگ خود جایزه بدهید . بعد از هر حمام حتما به سگ خود جایزه بدهید تا او بداند که حمام کردن کار خوبی است .

نکات

  • ماهی یک یا دو بار سگ را حمام کنید .
  • در صورتی پوست سگ شوره زد و یا دچار خشکی پوست شد ، تعداد دفعات حمام را کاهش دهید و از شامپوی ملایم تری استفاده نمایید .

آموزش ویدیویی حمام کردن سگ : 

1.2/5 - (4 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.