خانه حیوانات خانگی آموزش جامع شستن ( حمام کردن ) سگ + عکس + ویدیو

آموزش جامع شستن ( حمام کردن ) سگ + عکس + ویدیو

1
آموزش شستن سگ

شستن سگ مخصوصا برای اولین بار باعث ترس و سردرگمی او میشود ، بنابراین شما باید سگ را آرام کنید و محیط راحتی را برای سگ محیا کنید . اگر ابن کارها را انجام دهید ، سگ شما خاطره خوبی از حمام خواهد داشت و برای دفعه های بعد مشکلی برای حمام سگ نخواهید داشت .

آماده کردن سگ برای حمام

شانه کردن موی سگ

۱ – شانه کردن موهای سگ . قبل از خیس کردن سگ با یک شانه تمام موهای سگ را شانه کنید ، اینکار باعث باز شدن گره موهای سگ و همچنین باز شدن موهای ژولیده آن خواهد شد .

شامپوی مخصوص سگ

۲ – انتخاب درست شامپو . شامپوی ملایم مخصوص حیوانات تهیه کنید . از شامپوی معمولی به هیچ وجه استفاده نکنید . اگر سگ با موی بلند دارید میتوانید از نرم کننده هم استفاده نمایید .

شستن سگ در سینک

۳ – آماده کردن سینک یا وان . کف سینک یا وان حمام را با یک وسیله ای که لیز نمیخورد بپوشانید . حوله و شامپو را نیز دم دست بگذارید .

شستن راحت سگ

۴ – قبل از قرار دادن سگ داخل سینک آن را پر آب کنید . از آب ولرم برای شستن سگ استفاده نمایید . ظرف را تا زیر آرنج سگ آب کنید . اگر بیشتر از این باشد سگ در آن احساس راحتی نمیکند .

شستن سگ

شستن اصولی سگ

۱ – گذاشتن سگ داخل سینک یا وان . قبل از گذاشتن سگ داخل وان یا سینک آن را نوازش کنید . در هنگام شستشو با سگ خود صحبت کنید و سعی کنید یک بازی با سگ خود انجام دهید .

شامپو مخصوص سگ

۲ – خیس کردن سگ . با یک دست سگ خود را نوازش کنید و با دست دیگر خود با ظرف پلاستکی شروع به خیس کردن سگ کنید .

 • از ورود آب به داخل چشم سگ جلوگیری کنید .
 • قبل از زدن شامپو مطمئن شوید که بدن سگ کاملا خیس است .

شستن سگ در سینک

۳ – شامپو زدن . به آرامی تمامی موهای سگ را بشویید . تمام نقاط بدن مانند : زیر دم ، زیر شکم ، پنجه ها ، دم و تمامی اعضاء بدن را تا گردن سگ را شستشو دهید . صورت و گردن سگ را نشویید .

شستن سگ تریر

۴ – صورت سگ را سوا بشورید . لیف را به آب ولرم آغشته کرده و صورت سگ را به آرامی بشورید . فقط ار آب و بدون شامپو استفاده نمایید .

درست شستن سگ

۵ – آبکشی سگ . آب موجود در سینک را خالی کرده و با آب تازه سگ را آبکشی نمایید . حواستان باشد که کف و شامپو کاملا از آبکشی بشوند و از بین بروند مخصوصا اگر سگ شما دارای موهای بلندی میباشد .

خشک کردن سگ بعد از حمام

۶ – خشک کردن سگ . حوله را دور سگ بپیچید و به آرامی شروع به خشک کردن سگ کنید . میتوانید از سشوار نیز استفاده کنید . سشوار را در فاصله مناسب با درجه حرارت کم قرار دهید . اگر در تابستان سگ را حمام کرده اید میتوانید سگ را در محیط باز رها کنید تا خودش را خشک کند .

جایزه مناسب سگ

۷ – به سگ خود جایزه بدهید . بعد از هر حمام حتما به سگ خود جایزه بدهید تا او بداند که حمام کردن کار خوبی است .

نکات

 • ماهی یک یا دو بار سگ را حمام کنید .
 • در صورتی پوست سگ شوره زد و یا دچار خشکی پوست شد ، تعداد دفعات حمام را کاهش دهید و از شامپوی ملایم تری استفاده نمایید .

آموزش ویدیویی حمام کردن سگ : 

بارگذاری بیشتر در حیوانات خانگی

یک دیدگاه

 1. جعفری

  اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۹ در ۳:۰۶ ق.ظ

  با سلام.هر چند من از چند مورد سایت استفاده کردم ولی در این مود برای شما متاسفم.ادم بره سگ بیار تو خونه بعد اونو بشوره بشوره
  سعدی :
  سگ به دریای هفتگانه بشوی که چو تر شد پلیدتر باشد
  خر عیسی گرش به مکه برند چون بیاید هنوز خر باشد

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

علت لرزش بدن سگ چیست ؟ ( تمام علتها )

لرزش بدن سگ علت های مختلفی دارد . بعضی از لرزش ها خوب هستند مانند : تخلیه انرژی ، خشک کردن…