جرم گیری و برق انداختن شیرآلات

جرم گیری و برق انداختن شیرآلات


جرم و رسوب یا همان کربنات کلسیم ماده سفتی است که به دلیل تماس داشتن با آب تولید میشود . شیرآلات معمولا به دلیل تماس زیاد با آب جرم زیادی به خود میگیرند و براقیت خود را از دست میدهند همچنین تمیز کردن آنها نیز به دلیل شکل آنها سخت است . در ضمن باید حواستان به جلوگیری از خط افتادن روی آنها نیز باشد بنابراین با هر چیزی نباید شیرآلات را تمیز کرد .

روش های جرم گیری و برق انداختن شیر آلات : 

استفاده از مایع ظرفشویی . 2 لیوان آب گرم را با 2 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی مخلوط کنید . اسفنج یا پارچه را در آن خیس کنید و به آرامی شیر را تمیز کنید .

سیاه شدن شیر آلات

استفاده از جوش شیرین . یک مسواک قدیمی برداشته و آن را پر از جوش شیرین کنید . مسواک را به نقاطی که جرم زیادی دارند یا کدر هستند بزنید . شیر را با آب سرد آبکشی نمایید . بعد از آبکشی حتما با یک پارچه خشک شیر را خشک کنید تا از ایجاد لکه روی آن جلوگیری شود .

از بین بردن جرم شیرآلات

استفاده از سرکه سفید . سرکه را در یک اسپری بریزید سپس به کل شیر اسپری کنید و بگذارید 10 دقیقه بماند . سرکه بخوبی تمامی کثیفی ها را و جرم ها را جذب خود میکند . بعد از 10 دقیقه با یک دستمال شیر را کاملا خشک کنید .

تمیز کردن شیرآلات

استفاده از نوشابه . نوشابه را داخل یک اسپری بریزید سپس به کل شیر اسپری نمایید . بعد از چند دقیقه با یک دستمال یا اسفنج و آب شیر را بشورید و با یک دستمال خشک شیر را پاک کنید . نوشابه به دلیل خاصیت اسیدی که دارد به راحتی جرم شیر را از بین میبرد .

لکه بری شیرآلات

استفاده از آرد . 1 قاشق غذاخوری سرکه ، یک قاشق چایخوری نمک و یک قاشق غذاخوری آرد را با یکدیگر مخلوط کنید . با یک اسفنچ یا کهنه مخلوط را به شیرآلات مورد نظر بزنید و با حرکات چرخشی شیر را لایه برداری کنید سپس با یک پارچه شیر را خشک کنید .

لکه آب روی شیرآلات

استفاده از لیمو یا آبلیمو . لیمو را از وسط نصف کنید و به شیر آلات مربوطه بمالید و 10 دقیقه بگذارید بماند سپس مثل همیشه شستشو دهید .  در صورت استفاده از آبلیمو اسفنج یا کهنه را به آبلیمو آغشته کرده و شیرآلات بمالید .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.