آموزش محل ادرار و دستشویی به سگ

آموزش محل ادرار و دستشویی به سگ


آموزش دستشویی به سگ در زمانیکه در آپارتمان زندگی میکنید و هنگامی سگ خود را تنها در خانه میگذارید بسیار ضروری میباشد ، حتی اگر هم خانه حیاط دار و ویلایی داشته باشید دیگر مجبور نیستید تا هر بار که سگ شما دستشویی داشت آن را به بیرون ببرید .

گذاشتن و تنظیم کردن ظرف دستشویی

ظرف ادرار سگ

1 – خرید یک ظرف پلاستیکی بزرگ ( یا ظرف مخصوص ) به عنوان ظرف دستشویی . تنها چیزی که شما احتیاج دارید یک ظرف بزرگ است هرچند در صورت تمایل میتوانید از ظروف بسیار گران و مخصوص اینکار که قابلیتهایی همچون : تمیز شونده خودکار و داشتن درب شیشه ای هستند استفاده نمایید .

  • اندازه ظرف نسبت به سایز سگ شما میباشد ، اندازه ظرف باید طوری باشد تا سگ راحت درون آن جا بشود و بتواند درون آن بچرخد .
  • ارتفاع ظرف باید به اندازه ای کوتاه باشد که سگ راحت بتواند به راحتی وارد آن شود ، به اندازه ای هم بلند باشد که از بیرون ریختن ادرار و مدفوع مخصوصا وقتی که پای خود را بالا میبرد جلوگیری کند .

ادرار سگ

2 – پر کردن ظرف . سعی کنید که از مواد مخصوص اینکار که در مغازه های حیوانات خانگی بفروش میرسد استفاده کنید چون هم جذب بیشتری دارند ، بوی بد را میگیرند و دیر عوض میشوند .

بهداشت سگ

3 – خرید سطل آشغال پدال دار . بعد از پر شدن ظرف باید آن را خالی کنید ، داشتن یک بیلچه و سطل آشغال کمک شایانی به شما خواهد کرد .

ظرف ادرار سگ

4 – ظرف را در دسترس قرار دهید اما به صورت خصوصی . ظرف را در جایی که سگ بیشترین وقت را در آنجا میگذرانند قرار دهید اما در گوشه ای که شما نتوانید او را ببینید .

  • ظرف را در کنار جاییکه یه سگ غذا و آب میدهید قرار ندهید ، آنها جاییگه غذا میخورند دستشویی نمیکنند .

تربیت سگ برای ادرار

5 – مطمئن باشید که سگ و گربه شما هر کدام یک ظرف سوا داشته باشند . گربه شما احتیاج دارد تا مالکیت ظرف خود را داشته باشد به همین دلیل امکان دارد که بیرون از آن مدفوع کند تا قلمرو خود را مشخص کند . اگر چند عدد سگ هم داشته باشید امکان وقوع چنین مشکلی نیز هست .

آشنایی سگ با دستشویی

تربیت سگ برای توالت

1 – یاد دادن دستور ” برو دستشویی ” به سگ . قبل از اینکه توله سگ یا سگ بالغ شما دستشویی کردن یاد بگیرد باید رفتن روی توی دستشویی با پای خود را یاد بگیرد شما باید به او بفهمانید که اینکار امن و حتی مفرح است .

litter train dog

2 – سگ را در داخل دستشویی گذاشته و بگویید ” برو دستشویی ” .

مدفوع سگ

3 – صبر کنید سگ دستشویی را ترک کند سپس دوباره سگ را در داخل دستشویی بگذارید . گفتن دستور ” برو دستشویی ” به صورت متوالی به سگ ، وقتی هم که درون دستشویی بود با لبخند باشید . آنقدر این کار را ادامه دهید تا زمانی که بعد از گفتن دستور ” برو دستشویی ” سگ با راهنمایی شما به داخل دستشویی برود .

عکس تربیت سگ

4 – رفتن سگ به دستشویی فقط با گفتن دستور ” برو دستشویی ” . این بار فقط با گفتن دستور به صورت لفظی سعی کنید که سگ با اولین بار گفتن دستور خودش ، سریع به داخل دستشویی برود در صورتی که سگ این کار را نکرد بروید و وقت دیگری اینکار را انجام دهید ، از گفتن دستور به صورت چند بار خودداری نمایید چون سگ را گیج میکنید .

تمرین دادن سگ برای استفاده از توالت

آموزش ادرار به سگ

1 – مثبت اندیش و با پشت کار باشید . تنبیه کردن سگ برای ادرار در بیرون از دستشویی فقط سگ را میترساند و آموزش را سخت تر میکند بنابراین سگ را تنبیه نکنید .

آموزش محل ادرار سگ

2 – مقداری روزنامه را به ادرار سگ آغشته نمایید یا مقداری از مدفوع سگ و آن را در داخل دستشویی قرار دهید . این کار به سگ میفهماند که ادرار کردن در آنجا مشکلی ندارد و همچنین او را تشویق به اینکار میکند .

دستشویی سگ

3 – غذا دادن به سگ سر وقت . از دادن میان وعده به سگ خودداری نمایید . غذا خوردن سر وقت باعث میشود که سگ سر زمان بخصوصی نیاز به دستشویی پیدا کند .

بو کردن سگ

4 – حواستان به نشانه های سگ بالغ خود برای دستشویی داشتن باشد . نالیدن ، بو کردن ، اهسته قدم زدن  و رفتن سمت در خانه همگی از نشانه های داشتن دستشویی سگ میباشد در صورت مشاهده علائم فوق سریعا سگ رو به سمت دستشویی ببرید .

استفاده از دستشویی سگ

5 – طبق یک برنامه منظم به سگ دستور رفتن به دستشویی را بدهید تا از اتفاقات غیرمنتظره جلوگیری نمایید . توله سگهای خیلی کوچک باید هر ساعت به دستشویی برده شوند .

آموزش با عکس ادرار سگ

6 – محدود کردن سگ هنگامی که حواستان به او نیست . از یک اتاق کوچک با در بسته و قرار دادن دستشویی در آن میتوانید در هنگامی که میخواهید کاری انجام دهید از بروز ادرار در منزل جلوگیری کنید .

litter train dog

7 – در صورت دستشویی کردن سگ در دستشویی به او جایزه بدهید .

تمرین دستشویی سگ

8 – تمیز کردن ظرف دستشویی . سگها مثل گربه ها مدفوع خود را دفن نمیکنند ، شما مجبوری که هر دفعه بعد از مدفوع کردن سگ آن را به سطل زباله بیاندازید . حداقل ماهی یک بار ظرف دستشویی را شتشو دهید چون سگها در صورت کثیف بودن ظرف دستشویی از آن استفاده نمیکنند .

عکس سگ هاسکی

9 – خونسردی خود را در هنگام اتفاقات حفظ کنید . شما که نمیخواهید سگ خود را بترسانید ، بنابراین در این شرایط دست خود را محکم به هم بزنید این کار معمولا باعث متوقف کردن سگ میشود ، بعد سریعا با سگ به سمت دستشویی رفته تا بقیه کار خود را در آن انجام دهد ، اگر ادامه دستشویی خود را در ظرف انجام داد به او یک جایزه بدهید درر غیر اینصورت نگران چیزی نباشید به مرور زمان درست میشود .

4.7/5 - (4 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.