آموزش سگ و توله سگ در ۱۰ روز + عکس

تربیت سگ و توله سگ

تربیت سگ با توجه به عواملی مانند : سبک زندگی و خانواده شما از آسان تا غیر ممکن دسته بندی میشود . تربیت سگ سخت ترین و مهمترین مرحله داشتن یک سگ میباشد بنابراین شما میتوانید با داشتن برنامه ، دلسوزی و اطلاعات کافی میتوانید در کمترین زمان ممکن این کار را انجام دهید .

آماده سازی خانه برای تمرین دادن سگ

تربیت سگ

۱ – از بین بردن بوهای اظافی از خانه . قبل از شروع تمرین دادن سگ شما باید مطمئن شوید که خانه شما بوهای اضافی و مخصوصا ادرار سگ را ندهد .

 • روش معمولی : بوسیله یک پاک کننده تمامی جاهایی که بو میدهد و یا فکر میکنید که بو میدهد یا سگ قبلا ادرار کرده را پاک نمایید .
 • روش تخصصی : خرید یک چراغ uv و یک از بین برنده بوی حیوانات ، وقتیکه هوا تاریک شد همه چراغها را خاموش کنید و با چراغ تمام خانه را چک کرده و تمام ادرار های سگ را پاک کنید .

وسایل سگ

۲ – جمع آوری وسایل مورد نیاز . وقتیکه وسایل مورد نیاز دم دست باشد لازم نیست که برای تهیه هر کدام از لوازم به مغازه بروید و میتوانید روی آموزش تمرکز کنید .

 • قفس مخصوص سگ . یک قفس با کیفیت خوب تهیه کنید ، همچنین دارای فضای کافی برای ایستادن ، خوابیدن و چرخیدن سگ را دارا باشد همچنین قفس را در یک اتاق خلوت قرار دهید .
 • قلاده سگ
 • اسباب بازی

توله سگ

۳ – در صورت نداشن وقت از کسی کمک بگیرید . اگر سر کار میروید و یا به هر دلیلی نمیتوانید تمام وقت با سگ خود باشید باید از کسی کمک بگیرید مثل : خانواده ، دوست و یا هر کسی که بتواند از پس اینکار بر بیاید .

درست کردن برنامه تمرین

برنامه تمرین سگ

۱ – برنامه ۲۴ ساعته را روزانه دنبال کنید . برای ۱۰ روز تمرین باید شما برنامه تهیه کنید و روزانه به آن عمل کنید ، این برنامه هم برای سگ و هم برای شما تنظیم میشود .

۷:۰۰ صبح : بیدار شدن و بیرون بردن سگ

۷:۱۰ الی ۷:۳۰ صبح : وقت آزاد در آشپزخانه

۷:۳۰ صبح : غذا و آب خوردن

۸:۰۰ صبح : بیرون رفتن

۸:۱۵ صبح : وقت آزاد در آشپزخانه

۸:۴۵ صبح : گذاشتن در قفس

۱۲:۰۰ بعد از ظهر  : آب و غذا

۱۲:۳۰ بعد از ظهر : بیرون رفتن

۱۲:۴۵ بعد از ظهر : وقت آزاد در آشپزخانه

۱:۱۵ بعد از ظهر : گذاشتن در قفس

۵:۰۰ بعد از ظهر : آب و غذا

۵:۳۰ بعد از ظهر : بیرون رفتن

۶٫۱۵ بعد از ظهر : گذاشتن در قفس

۸:۰۰ بعد از ظهر : آب

۸:۱۵ بعد از ظهر : رفتن بیرون

۸:۳۰ بعد از ظهر : وقت آزاد در آشپزخانه

۹:۰۰ بعد از ظهر :گذاشتن در قفس

۱۱:۰۰ بعد از ظهر : رفتن بیرون سپس گذاشتن در قفس برای تمام شب

تربیت سگ و توله سگ

۲ – انتخاب محل مناسب برای دستشویی سگ . یک جا را در حیاط خود به منظور انجام این کار مشخص کنید ، در صورتیکه از آپارتمان زندگی میکنید میتوانید از ظرف توالت استفاده نمایید . زیر درخت با چمن های بلند جای ایده ال برای این منظور میباشد .

 • در زمان معین یا در زمانی که سگ شما نیاز به دستشویی دارد آن را به محل مورد نظر ببرید .
 • در زمانیکه به محل مورد نظر رسیدید از دستور ” برو دستشویی ” استفاده کنید بعد از چند بار تکرار این دستور سگ رابطه آن با دستشویی را میفهمد .

how to house train dog

۳ – ایمن و راحت کردن قفس سگ . سگ شما زمان زیادی را در طول روز و همچنین تمام شب را در قفس سپری میکند بنابراین شما باید جای راحتی را بوسیله : پتوی نرم و همچنین وسایل سرگرمی برای سگ فراهم نمایید .

 • از استفاده قفس برای تنبیه سگ استفاده نکنید چونکه سگ قفس به عنوان جایی ترسناک و استرس زا تلقی میکند نه جایی امن .

مراقبت از سگ

۴ – یادگیری علامت های دستشویی سگ . حواستان به نشانه های دستشویی داشتن سگ مانند : بو کردن کف اتاق ، چرخیدن دور خود و نگه داشتن دم خود در جهت غیر معمول باشد .

عکس سگ

۵ – یادگیری عادتهای سگ . برنامه همیشگی ( ساعتهای ) غذا خوردن و دستشویی رفتن سگ خود را یادداشت نمایید . جزئیات مانند : زمان ادرار و زمان مدفوع را هم یادداشت نمایید . نوشتن این موارد باعث میشود که شما بدانید که بعد خوردن و آشامیدن سگ چقدر طول میکشد تا سگ نیاز به دستشویی داشته باشد .

عکس سگ هاسکی

۶ – حواستان همیشه و تمام وقت به سگ باشد . در تمام زمان هایی که سگ بیرون از قفس است باید حواستان به او باشد تا از بروز اتفاقات جلوگیری شود ، مخصوصا دستشویی .

عکس سگ هاسکی

۷ – به سرعت پاک کردن ادرار . در صورتیکه سگ شما به طور اتفاقی این کار را در داخل منزل انجام داد به سرعت آن را پاک کنید چون در غیر اینصورت سگ با توجه به بوی ادرار داخل اینکار را تکرار خواهد کرد .

 • از پاک کننده های آمونیاکی برای پاک کردن ادرار استفاده نکنید چونکه خود ادرار آمونیاک دارد .

نکات

 • به صورت ایده آل ، سگ شما بعد از ۲ هفته کاملا تربیت شده خواهد شد .
 • حواستان باشد که سگ شما فقط در خانه شما تربیت شده است و اگر سگ را در خانه دیگری ببرید او نمیداند که کجا چه کاری را انجام دهد بنابراین باید حواستان را جمع کنید و در صورت نیاز آموزش ها را در خانه جدید تکرار نمایید .

هشدار ها

 • اگر تربیت کردن سگ شما به درستی انجام نشد شما باید به دنبال مشکلی باشید که از تربیت کردن سگ جلوگیری میکند ، برای اطمینان شما باید وضعیت سلامت سگ را کنترل نمایید و برای اینکار میتوانید به دام پزشک مراجعه فرمایید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *