آموزش غذا دادن به توله سگ با عکس

غذا دادن به توله سگ

بهتری راه غذا خوردن سگ بوسیله مادر توله میباشد اما در صورتی که به هر دلیلی اینکار امکان پذیر نباشد باید شما اینکار را انجام دهید . توله سگ ها را باید همیشه گرم نگه داشت و برای ۳ تا ۴ هفته اول بوسیله شیشه شیر به آن غذا داد . در ادامه مقاله طریقه غذا دادن را کاملا توضیح میدهیم .

غذا دادن توله سگ با شیشه شیر

وسایل شیر دادن به سگ

۱ – تهیه وسایل لازم . برای غذا دادن به توله سگ شما به یک شیشه و چند عدد سری در سایزهای مختلف و شیر خشک سگ نیاز دارید که میتوانید آنها را از مغازه های حیوانات خانگی تهیه فرمایید .

  • توله سگ را با شیرگاو غذا ندهید زیرا باعث بروز اسهال و مشکلات سینوسی برای توله میشود .
  • شیر را با دمای اتاق تنظیم کنید و به توله بدهید ، از دادن شیر سرد و یا فریز شده به توله خودداری نمایید زیرا تنظیم دمای بدن برای توله ها کار مشکلی است .
  • در ضمن میتوانید از یک سرنگ ۳ میلی لیتری برای توله های کوچک استفاده نمایید .

درست کردن شیر سگ

۲ – آماده سازی شیر . اگر از شیر مخصوص سگ استفاده میکنید باید یک پیمانه از پودر شیر خشک و دو پیمانه از آب گرم را مخلوط نمایید . تکان دادن مخلوط تا زمانیکه کاملا حل شوند .

  • در صورت اضافی آمدن شیر آن را در یخچال نگه دارید ، یادتان باشد که قبل از دادن آن به توله آن را گرم نمایید .

شیر دادن یه توله سگ

۳ – غذا دادن به توله سگ . مطمئن باشید که توله سگ صاف و روی شکم مانند شکل خوابیده باشد . سر بطری شیر را به آرامی داخل دهان توله کنید . اگر توله سگ از نگذاشت که اینکار را انجام دهید مقداری فشار روی سر شیشه شیر بیاورید تا مقداری از آن به بیرون ریخته و مزه آن به دهان سگ بیاید .

  • در حالتهای دیگر مانند روی کم خوابیده یا به پلو به توله سگ غذا ندهید .

غذای توله سگ

۴ – در فواصل معین به توله غذا دهید . معده توله سگ ها کوچک میباشد بنابراین مقدار کمی میتوانند غذا بخورند اما تعداد دفعات غذا خوردن آنها زیاد میباشد بنابراین هر ۲ تا ۳ ساعت یکبار به آنها غذا بدهید .

  • مقدار غذای مورد نیاز توله سگ بستگی به وزن ، سایز و نژاد توله سگ شما دارد . اما مقدار تقریبی آن ۲۵ تا ۳۵ میلی لیتر به ازای هر ۱۰۰ گرم وزن توله در روز میباشد .

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *