غذاهای مضر برای سلامتی سگ

غذاهای مضر برای سلامتی سگ


تقسیم غذای خود با سگ راه خیلی جذابی برای اخت گرفتن و دوستی با سگ میباشد ، اما میتواند خطرناک باشد . بعضی از غذاهای رایج انسانها میتواند بیماریهای خطرناکی را برای سگ ها بوجود آورد و حتی امکان مرگ آنها نیز وجود دارد . اگر میخواهید غذای خود را با سگ خود تقسیم کنید باید بدانید که چه غذایی برای آنها مناسب است .

1 – دادن الکل به سگ . هیچوقت از نوشیدنی و مواد غذایی حاوی الکل به سگ خود ندهید زیرا باعث بوجود آمدن عوارضی مانند : اسهال ، استفراغ ، مشکلات تنفسی ، کما و مرگ سگ شما خواهد شد .

غذای مشکل دار برای سگ

2 – از دادن نوشیدنی های حاوی کافئین به سگ خودداری کنید . شکلات ، قهوه ، نوشابه و چای حاوی کافئین هستند و در صورت مصرف آنها توسط سگ از مشکلاتی همچون استفراغ ، حالت تهوع تا مرگ سگ را به همراه دارند .

  • خطرناک ترین آنها شکلات تلخ میباشد .

3 – از دادن لبنیات به سگ اجتناب کنید . شیر ، پنیر و ماست محصولات لبنی هستند که به دلیل داشتن لاکتوز نباید به سگ داده شوند زیرا سگها نمیتوانند لاکتوز را هضم کنند .

ندادن تنقلات به سگ

4 – مصرف نکردن فندق استرالیایی

مصرف آب نبات سگ

5 – مصرف نکردن مواد غذایی حاوی زایلیتول . ثابت شده است که زایلیتول برای سگها مضر میباشد زیرا انسولین خون آنها را به مقدار خطرناکی بالا میبرد .

  • زایلیتول در مواد غذایی مانند : شکلات بدون قند ، خمیر دندان و داروها یافت میشود .

غذای خوب برای سگ

6 – به سگ خود انگور و کشمش ندهید . کشمش و انگور حاوی مواد بسیار خطرناک هستند که باعث از کار افتادن کلیه های سگ خواهند شد .

7 – نخوردن هسته میوه ها . خود میوه ها برای سگ خوب و مفید هستند اما هسته آنها دارای مواد سمی مضری برای سگها میباشد . هسته سیب و هلو دارای مواد شیمیایی میباشد که باعث آزاد شدن سیانید در بدن بعد از هضم شدن میشود . هسته گلابی دارای آرسنیک میباشد .

  • عموما خوردن بسیار زیاد هسته باعث عوارض قابل مشاهده میشود .
  • برای پایین آوردن ریسک اینکار میتوانید قبل از دادن میوه به سگ هسته آن را خارج نمایید .

چیزهایی که شامه سگ را از بین میبرد

8 – مصرف نکردن پیاز و پیازچه . وجود پیاز از هر نوع  و به هر شکلی اعم از : خشک ، پخته ، پودر و حتی در غذا برای سگ بسیار مضر میباشد .

  • پیاز باعث آسیب به گلبولهای قرمز موجود در خون سگ میشوند .

9 – مصرف نکردن آووکادو .

مشکل ذرت بلال برای سگ

10 – نخوردن ذرت با ساقه آن . خوردن بلال یا ذرت مشکلی برای سگ شما ایجاد نخواهد کرد اما باید ساقه آن را جدا کنید و بعد به سگ بدهید .

برای مطالعه قسمت دوم مقاله روی لینک زیر کلیک فرمایید .

عوارض مصرف غذای خام برای سگ + ترک عادت های بد سگ

4.8/5 - (24 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.