آموزش کامل سوت زدن ( گام به گام با عکس )

چگونه سوت بزنیم

چگونه سوت بزنیم


سوت زدن کار بسیار ساده ای است اما بسیاری از مردم اینکار را بلد نیستند . سوت زدن کاربردهای زیادی مانند : صدا کردن حیوانات خانگی ، صدا کردن افراد در فاصله دور و خیلی از مواقع دیگر را دارد . در این آموزش تمام روش های سوت زدن را به شما آموزش میدهیم .

سوت زدن با لب

۱ – غنچه کردن لب . لب خود را مانند عکس بالا در بیاورید . قسمت باز لب باید کوچک و دایره ای شکل باشد .

  • راه دیگر قنچه کردن لب گفتن کلمه ” تو ” میباشد .
  • اگر لبهایتان خشک است با زبان خود آنها خیس کنید تا سوت قویتری بتوانید بزنید .

سوت زدن با یک دست

۲ – شکل دادن به زبان . زبان خود را به اشکال مختلف در بیاورید . مثلا نوک زبان را به سقف دهان بچسبانید یا دور زبان را خم کنید . اینکار برای در آوردن صداهای مختلف بکار می آید .

سوت زدن بدون دست

۳ – شروع به دمیدن هوا از بین زبان و لب بکنید . هوا را آرام خارج کنید و زبان و لب خود را به شکل های مختلف در بیاورید . زود خسته نشوید چند دقیقه طول میکشد تا بتوانید اولین سوت خود را بزنید .

سوت زدن با زبان

سوت زدن با لب

۱ – کشیدن لب ها . لب بالایی باید محکم روی دندانهای بالایی کشیده شود . لب پایینی نیز باید محکم روی دندانهای پایینی کشیده شود . دهان شما باید به شکل خندیدن بدون دیده شدن دندانها در بیاید . میتوانید از دست هایتان برای درست کردن موقعیت لب در جای گفته شده کمک بگیرید . این روش سوت زدن برای زدن سوت با صدای بلند کاربرد دارد .

آموزش سوت زدن

۲ – عقب کشیدن زبان . زبان باید در این حالت پهن و صاف باشد همچنین معلق در هوا دقیقا پشت دندانهای پایینی باشد . حتما باید فضای کمی بین زبان و دندانها وجود داشته باشد بنابراین زبان را به دندان نچسبانید .

سوت بلبلی

۳ – شروع به دمیدن هوا روی دندانها و لب پایینی بکنید . هوا را دقیقا روی دندانهای پایینی بدمید . در این حالت شما باید فشار هوا را روی زبان خود احساس کنید که زبان را به عقب هل میدهد .

  • این نوع سوت نیاز به تمرین زیادی دارد . حتما حواستان باشد که زبان باید در دهان معلق باشد .

سوت زدن با دست

انگشت مناسب سوت زدن

۱ – انتخاب انگشت برای سوت زدن . از انگشتان زیر میتوانید برای سوت زدن استفاده نمایید :

  • استفاده از انگشت اشاره هر دو دست
  • استفاده از انگشت وسط هر دو دست
  • استفاده از انگشت کوچک هر دو دست
  • استفاده از شست و انگشت وسط یا انگشت اشاره یک دست

سوت زدن با دندان

۲ – با انگشتان خود حرف ” V ” برعکس انگلیسی یا عدد ۸ را در بیاورید . با هر انگشتانی که میخواهید سوت بزنید این شکل را دربیاورید دقیقا مانند شکل بالا .

زبان سوت زدن

۳ – نوک انگشتان خود را زیر زبان خود بگذارید . نوک انگشتان را دقیقا زیر زبان و پشت دندانهای پایینی خود قرار بدهید .

آموزش تصویری سوت زدن

۴ – دهان خود را ببندید و هوا را بدمید . فقط باید سوراخی بین ۲ انگشت شما وجود داشته باشد که هوا فقط از آن خارج شود . هوا را بدمید تا صدای سوت بلند را تجربه کنید . هوا را محکم فوت نکنید . در صورتی که موفق نشدید از ترکیب دیگر انگشت های ذکر شده در بالا استفاده نمایید .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.