خانه سلامت دهان و دندان سفید کردن دندان در ۱ ساعت !!! ( با عکس )

سفید کردن دندان در ۱ ساعت !!! ( با عکس )

همه افراد دندان‌های مروارید وار و سفید را دوست دارند . داشتن بهداشت دهان و دندان مناسب و مراجعه منظم به دندان‌پزشک به شما در داشتن ظاهر مناسب دندان کمک می‌کند .

برای سفید کردن دندان روش‌های زیادی وجود دارد که حتی شما می‌توانید با صرف هزینه بسیار پایین و در منزل نیز این کار را انجام دهید .

سفیدکننده‌های خانگی دندان

سفید کننده دندان خانگی

جوش‌شیرین : جوش‌شیرین می‌تواند به‌صورت مؤثر در چند دقیقه دندان‌های شمارا سفید کند . این به دلیل این است که جوش‌شیرین دارای خاصیت سایندگی ملایمی است که لکه‌های دندان را می‌سابد .

طریقه استفاده : با حوله تمیزی دندان‌های خود را خشک کرده و بزاق را از روی آن‌ها پاک‌کنید . مسواک را خیس کرده و داخل جوش‌شیرین بزنید ، سپس به‌صورت همیشگی مسواک کنید ، بیشتر تمرکز خود را روی ۱۶ دندان جلویی بگذارید . به مدت ۳ دقیقه مسواک زدن را ادامه دهید .

هشدار : حواستان باشد که جوش‌شیرین می‌تواند محافظ مینای دندان را از بین ببرد . ازاین‌رو ، ایده خوبی نیست که هرروز این کار را انجام  دهید . روی هفته‌ای ۱ تا ۲ بار تمرکز کنید تا بدون آسیب رساندن به دندان آن‌ها را سفید کنید .

سفید کننده قوی دندان

آب‌اکسیژنه ۳% : آب‌اکسیژنه می‌تواند باعث سفید کردن دندان‌های شما شود . استفاده از آب‌اکسیژنه کاملاً ایمن است ، به شرطی که آن را قورت ندهید .

روش استفاده ۱ : دستمال صورت را داخل آب‌اکسیژنه فروکرده ، سپس به‌آرامی روی دندان‌های خود بمالید . آب‌اکسیژنه به‌صورت شیمیایی باعث از بین بردن لکه‌ها می‌شود و دستمال نیز به‌صورت فیزیکی به از بین بردن لکه‌ها کمک می‌کند .

روش استفاده ۲ : دهان خود را با یک درب پر بطری آب‌اکسیژنه شستشو دهید ( این کار می‌تواند به کشتن باکتری‌ها و بهبود بوی بد دهان کمک کند ) یا اینکه مسواک خود را در آب‌اکسیژنه فروکرده و با آن دندان‌های خود را مسواک بزنید .

سفی کننده طبیعی دندان

توت‌فرنگی بخورید . بعد از غذا خوردن ، مقداری توت‌فرنگی به‌عنوان دسر بجوید . توت‌فرنگی دارای فولیک اسید است که به تمیز کردن و لایه‌برداری دندان کمک می‌کند و آن‌ها را سفیدتر خواهد کرد .

همچنین شما می‌توانید توت‌فرنگی را له کنید و با جوش‌شیرین ترکیب کرده و خمیردندان سفیدکننده طبیعی درست کنید . البته این روش به گفته بعضی از افراد ترکیب قوی‌ای درست می‌کند و نباید از آن استفاده کرد .

دیگر میوه‌هایی که به‌صورت طبیعی دندان را سفید می‌کنند :

  • سیب
  • گلابی
  • هویج
  • کرفس

علت زرد شدن دندان

چه چیزهایی روی دندان لکه می‌اندازد ؟

اگر می‌خواهید که دندان‌های سفید شما ، سفید باقی بمانند ، ایده خوبی است که از مواد غذایی زیر استفاده نکنید :

محصولات سفیدکننده دندان

بهترین خمیر دندان سفید کننده دندان

خمیردندان سفیدکننده : درست است که خمیردندان‌های سفیدکننده نمی‌توانند در یک ساعت دندان‌های شمارا سفید کنند ( اثر آن‌ها در درازمدت مشخص می‌شود ) ، اما می‌توانند به از بین بردن لکه‌ها و براق کردن دندان‌ها به شما کمک کنند .

خمیردندان‌های سفیدکننده دارای ذرات ساینده‌ای هستند که باعث پولیش کردن دندان‌ها و از بین بردن لکه‌های آنها می‌شود ( بدون اینکه به مینای دندان آسیبی وارد کنند ) . همچنین آن‌ها دارای مواد شیمیایی ( مانند : blue covarine ) نیز هستند که به سطح دندان چسبیده و آن‌ها را سفیدتر نشان می‌دهند .

طرز استفاده : به‌اندازه یک نخود خمیردندان سفیدکننده روی مسواک زده و با حرکات دایره‌ای دندان‌ها را مسواک بزنید . فقط حواستان باشد که مسواک را با زاویه ۴۵ درجه‌ای نسبت به لثه‌ها نگه‌دارید .

سفید کننده قوی دندان

نوار سفیدکننده دندان : نوارهای سفیدکننده با ژل پراکسید پوشانده شده‌اند که دندان‌ها را سفید می‌کند . شما باید هرروز ۲ سری از این نوارهای سفیدکننده را به مدت ۳۰ دقیقه استفاده کنید . این نوارها در عرض فقط ۱ ساعت دندان‌های سفیدی را به شما هدیه می‌دهند .

نوارهای سفیدکننده دندان را می‌توانید از داروخانه‌ها تهیه کنید . از خرید نوارهایی که دارای دی‌اکسید کلر ( chlorine dioxide ) هستند اجتناب کنید . البته حواستان به برند و اصل بودن محصولی که می‌خرید باشد . این ماده می‌تواند به مینای دندان شما آسیب برساند .

برای استفاده از این نوارها ، یک برچسب را روی دندان‌های بالایی و یک برچسب را روی دندان‌های پایینی خود بگذارید و به مدت ۳۰ دقیقه صبر کنید . بعضی از این نوارها بعد از استفاده حل می‌شوند ، اما بعضی از آن‌ها نیاز دارند تا آن‌ها را بکنید .

برای گرفتن بهترین نتیجه ، استفاده از نوارهای سفیدکننده را روزی ۲ بار به مدت ۲ هفته ادامه دهید .

قلم سفید کننده دندان

قلم سفیدکننده دندان : مانند نوارهای سفیدکننده دندان ، قلم‌های سفیدکننده دندان نیز ژلی حاوی پراکسید دارند که می‌توانند دندان‌های شمارا سفید کنند .

برای استفاده ، درب قلم را برداشته و قلم را بچرخانید تا ژل از آن بیرون بیاید . جلوی آینه بایستید و لبخند بزرگی بزنید تا دندان‌های شما نمایان شود ، سپس ژل را روی دندان‌های خود بزنید .

حواستان باشد که به مدت ۳۰ ثانیه بعد از زدن ژل دهان خود را باز بگذارید تا ژل خشک شود . تا ۴۵ دقیقه نه چیزی بخورید و نه بنوشید .

برای گرفتن بهترین نتیجه ، روزی ۳ بار به مدت ۱ ماه اینکار را انجام دهید .

قالب سفید کننده دندان

قالب‌های سفیدکننده : یکی دیگر از راه‌های عالی برای سفید کردن سریع دندان ، استفاده از قالب‌های سفیدکننده‌ای است که بدون نیاز به نسخه پزشک می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید . البته دندان‌پزشک شما نیز می‌توانید یک قالب مخصوص دهان شما بسازد .

برای استفاده از قالب‌های سفیدکننده ، باید مقدار کمی ژل غلیظ شده پراکسید داخل آن بریزید و آن را روی دندان‌های خود بگذارید .

با توجه به نوع قالب و ژلی که استفاده می‌کنید ، نیازمند هستید از ۳۰ دقیقه تا ۱ شب بگذارید تا قالب در دهانتان بماند . اگرچه با یک‌بارمصرف دندان‌های شما به نظر درخشان‌تر می‌شوند ، اما شما با چندین بار مصرف این قالب می‌توانید به‌صورت قابل‌توجهی دندان‌های خود را سفید کنید .

سفید کردن حرفه‌ای دندان

سفید کردن حرفه ای دندان

تمیز کردن حرفه‌ای را انجام دهید . هر ۶ ماه یک‌بار وقت دکتر بگیرید و دندان‌های خود را به‌صورت حرفه‌ای تمیز کنید . این کار علاوه بر زیبایی و سفیدی دندان ، به جلوگیری از پوسیدگی و مشکلات لثه نیز به شما کمک می‌کند .

همچنین دندان‌پزشک می‌تواند سفید کردن دندان به‌وسیله قالب‌های سفیدکننده را در مطب برای شما انجام دهد ، البته باید بدانید که محلول سفیدکننده آن‌ها بسیار قوی‌تر از نوع خانگی آن‌ها است .

سفید کننده قوی دندان

سفید کردن با لیزر را امتحان کنید . یکی دیگر از راه‌های مؤثر استفاده از لیزر برای سفید کردن دندان‌ها است . این روش ممکن است گران باشد ، اما بسیار سریع و مؤثر است .

در این روش ژل سفیدکننده دندان را روی دندان‌ها می‌زنند ، سپس محافظی روی لثه‌های شما قرار می‌دهند . لیزر یا نور سفیدی را مستقیماً روی دندان‌ها می‌تابانند که باعث فعال شدن ژل سفیدکننده می‌شود .

نسبت به میزانی که می‌خواهید دندانتان سفید شود ، ممکن است نیاز به چند جلسه درمانی داشته باشید که هر جلسه نیز حدوداً ۳۰ دقیقه طول می‌کشد .

نکات مهم

۱ – قهوه ، چای و موارد مشابه را با نی بخورید .

۲ – اگر براکت ارتودنسی دارید ، قبل از سفید کردن دندان‌های خود حتماً با پزشک خود مشورت کنید .

۳ – بعد از غذا خوردن مسواک بزنید ، بنابراین غذا در میان دندان‌های شما گیر نکرده و بوی بد دهان از بین می‌رود .

۴ – از موادی مانند : سیگار ، سس سویا و قهوه که روی دندان شما لک می‌اندازند ، استفاده نکنید .

۵ – از نوشابه و نوشابه انرژی زیاد استفاده نکنید ، آن‌ها دارای مقدار زیادی قند هستند که دندان‌های شمارا لک می‌کنند .

۶ – دندان‌های خود را با جوش‌شیرین مسواک بزنید .

۷ – هرروز و روزی ۲ الی ۳ بار دندان‌های خود را مسواک بزنید .

۸ – ترکیبی از جوش‌شیرین ، نمک ، آبلیمو و سرکه درست کرده و در دهان خود بچرخانید . بعد از آن ، داخل پوست موز را روی دندان بمالید .

هشدارها

۱ – اگر در هنگام استفاده از هر یک از روش‌های گفته‌شده احساس درد یا حساسیت کردید ، سریعاً انجام آن را کنار گذاشته و دهان خود را خوب آبکشی نمایید و در صورت لزوم با دندان‌پزشک خود مشورت کنید .

۲ – از روش‌های گفته‌شده زیاد استفاده نکنید ، زیرا می‌توانند به دندان‌های شما آسیب برسانند . روش‌های گفته‌شده را حداکثر ماهی یک‌بار انجام دهید .

بارگذاری بیشتر در دهان و دندان
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

۱۰ روش جلوگیری و درمان سنگ لوزه ( با عکس )

سنگ‌های لوزه توده‌ای از مواد آهکی هستند که می‌تواند در پشت گلوی شما درزمانی که باکتری‌ها ،…