تشخیص جنسیت طوطی کوتوله

تشخیص جنسیت طوطی کوتوله


طوطی های برزیلی پرندگانی زیبا و دوست داشتنی هستند که آواز هم خوب میخوانند ، اما تشخیص جنسیت آنها کار ساده ای نیست . تشخیص نر یا ماده بودن در مواردی مانند : آواز خواندن و تولید مثل کاربردهای زیادی دارد .

تشخیص نر یا ماده بودن طوطی یرزیلی با نشانه های فیزیکی

تععین نر یا ماده بودن طوطی برزیلی

استخوان های لگن طوطی های برزیلی ماده فاصله بیشتری نسبت به نرها دارد ، این فاصله بیشتر برای گذاشتن تخم میباشد . برای اینکار پرنده را برعکس بگیرید ، با دست به آرامی منطقه ای که در عکس نشان داده شده را لمس کنید . با تست کردن چند طوطی برزیلی و مقایسه آنها با یکدیگر میتوانید به جنسیت آنها پی ببرید .

تعیین جنسیت طوطی کوتوله

تشخیص جنسیت با توجه به ظاهر

  • عموما طوطی های ماده کوچکتر از طوطیهای نر میباشند .
  • در حالت نشسته طوطی های برزیلی ماده پاهای خود را بیشتر از نرها باز میکنند .
  • طوطی های برزیلی نر ماداگاسکاری دارای کله ای خاکستری و طوطی های ماده کاملا سبز میباشند . در بقیه گونه ها رنگ نر و ماده تقریبا یکسان میباشد .

اشتباهات رایج تعیین جنسیت طوطی برزیلی

طوطی برزیلی ماده

ربطی بین جنسیت و ساختن آشیانه وجود ندارد . عموما طوطیها در زمان جفت گیری به ساختن آشیانه علاقه پیدا میکنند که ربطی به جنسیت آنها ندارد ، اما طبق گفته های زیادی ماده ها استعداد بیشتری در ساختن لانه دارند و نیز امکان دارد از بعضی از وسایل ساختن لانه مثل کاغذ را در بین پرهای دم خود قرار دهند .

طوطی برزیلی تربیت شده

طوطی های خو گرفته با هم را با جفت اشتباه نگیرید . طوطیهایی که در یک قفس با هم زندگی میکنند بعد از مدتی با هم خو میگیرند و ربطی به جنسیت آنها ندارد . حتی بعضی از طوطی ها جنسیت مشابه دیده شده اند که با یکدیگر لانه میسازند .

2.5/5 - (4 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.