سفید کردن دندان

داشتن دندان سفید باعث خنده زیبا و اعتماد به نفس میشود . بسیاری از کارهای روزمره که انجام میدهیم باعث جرم گرفتن و زرد شدن دندان میشود ، کارهایی مانند :

نوشیدن زیاد قهوه ، چای و نوشابه

استفاده زیاد از دهانشویه کلرهگزیدین

خوردن فلفل بتل

تنباکو

مسواک نزدن و ایجاد پلاک دندان

مسواک نزدن و ایجاد جرم دندان

سفید کردن دندانها کار دشواری نیست و با چند راه حل خانگی میتوانید دندان های سفیدی داشته باشید . سفید کردن دندان در مطب توسط دندان پزشک راههای زیادی دارد اما در این مقاله ما فقط راههای سفید کردن خانگی دندان را توضیح میدهیم .

مواد سفید کننده دندان

استفاده از توت فرنگی . اسید مالیک موجود در توت فرنگی یک امولسیون طبیعی میباشد که باعث از بین بردن جرم و لکه های دندان میشود . 3 عدد توت فرنگی را له کرده و در یک لیوان بریزید سپس نصف قاشق چایخوری جوش شیرین به آن اضافه کنید . چند بار در هفته از این مخلوط برای تمیز کردن دندان استفاده نمایید .

جوش شیرین سفید کننده دندان

سفید کردن دندن با جوش شیرین . جوش شیرین باعث سفید شدن دندان میشود همچنین در سلامت کلی دهان نیز تاثیر بسیاری دارد . 1 قاشق چایخوری جوش شیرین را با 2 قاشق چایخوری آب مخلوط کرده تا خمیری مانند شود . هفته ای چند بار با این خمیر مسواک بزنید .

  • همچنین از جوش شیرین میتوانید به عنوان دهان شویه استفاده نمایید زیرا محیط دهان را قلیایی میکند . قلیایی شدن دهان باعث خنثی شدن اسید و باکتری های موجود در دهان خواهد شد . برای اینکار 1 قاشق چایخوری جوش شیرین را در 1 لیوان آب حل کرده و به مدت 2 تا 3 دقیقه در دهان خود بچرخانید .

سفید کردن دندان با سرکه

سرکه سیب را امتحان کنید . 2 قاشق چایخوری سرکه سیب را با نصف قاشق چایخوری جوش شیرین مخلوط کرده و چند بار در هفته استفاده نمایید . همچنین میتوانید از سرکه سیب به عنوان دهان شویه به صورت روزانه استفاده نمایید . سرکه سیب باعث سفید کردن دندان ها و از بین بردن لک های دندان میشود .

سفید کننده دندان خانگی

جرم گیری دهان با روغن نارگیل و نعناع . چند عدد برگ نعناع ( 1 تا 2 گرم ) را له کرده و با 2 تا 3 قاشق غذاخوری مخلوط کنید . این مخلوط را میتوانید به صورت دهان شویه و تمیز کننده دهان استفاده کنید . این مخلوط باعث جرم گیری و سفید شدن دندان ها میشود .

قویترین سفید کننده دندان

سفید کردن دندان با آب اکسیژنه . آب اکسیژنه 2 تا 3.5 درصد تهیه کنید زیرا بالاتر از این درصد برای دهان خطرناک است . 1 لیوان آب اکسیژنه را با 1 لیوان آب مخلوط کنید و به مدت 30 ثانیه در دهان خود بچرخانید سپس دهان خود را آبکشی نمایید . روزی یک بار از این محلول استفاده نمایید . این محلول هم باعث سفید شدن دندان ها میشود و هم باعث از بین رفتن باکتری های موجود در دهان میشود .

سفید کردن دندلن با آب اکسیژنه

استفاده از آب اکسیژنه و جوش شیرین . چند قاشق چایخوری جوش شیرین را با مقداری کمی آب اکسیژنه مخلوط کرده تا حالت خمیری بگیرد . چند دقیقه با این خمیر دندان مسواک بزنید . حتما از آب اکسیژنه 2% تا 3.5 % استفاده نمایید . بسیاری از خمیر دندان ها و دهان شویه ها دارای 1.5% آب اکسیژنه هستند .

تمیز کردن دندان زرد

استفاده از روغن ها ی گیاهی . میتوانید از روغن های گیاهی مانند : روغن زیتون ، روغن نارگیل و روغن کنجد برای اینکار استفاده کنید . روغن های گفته شده را به مدت 1 دقیقه در دهان خود بچرخانید سپس با آب گرم دهان خود را آبکشی نمایید . روغن های گیاهی باعث از بین بردن میکروب و باکتری های موجود در دهان میشوند و همچنین سموم موجود در بزاغ را جذب میکنند . این روغن ها از پوسیدگی دندان نیز جلوگیری میکنند .

سفید کردن دندان با ذغال

سفید کردن دندان با ذغال فعال شده . ذغال فعال شده با ذغال های معمولی فرق دارد و باید از داروخانه ها تهیه شوند . سعی کنید پودر آن را خریداری کنید . از سیاه و کثیف شدن دهان خود نترسید با آبکشی کردن به راحتی سیاهی آن از بین میرود .

طریقه مصرف : مسواک خود را خیس کردن و داخل پودر ذغال کنید سپس دندان های خود را به مدت 2 دقیقه مسواک بزنید . بعد از 2 دقیقه مسواک زدن با حرکات چرخشی ، دهان خود را کاملا آبکشی کرده و با خمیر دندان یکبار دیگر مسواک بزنید .

سفید کردن دندان با پوست موز

سفید کردن دندان با پوست موز . پوست موز به دلیل داشتن مقدار زیادی پتاسیم ، منیزیوم و منگنز باعث از بین بردن زردی و لکه های دندان میشود . حتما از موز کاملا رسیده ( کاملا زرد ) استفاده نمایید . این روش نیاز به 2 تا 3 هفته زمان دارد تا نتایج آن قابل مشاهده باشد . 2 تا 3 بار در هفته بیشتر از این روش استفاده نکنید زیرا اسید موجود در موز میتواند باعث آسیب به دندانهای شما بشود .

طریقه مصرف : مقداری از پوست موز را بردارید و با قسمت داخلی پوست موز به مدت 2 دقیقه به دندانهای خود بمالید سپس 15 دقیقه صبر کنید . بعد از مدت گفته شده مسواک بزنید .

دیگر موارد مهم در سفید کردن دندان ها

جلوگیری از زرد شدن دندان

در صورت نبودن مسواک بعد از هر غذا دهان خود را آبکشی نمایید .

از خمیر دندان سفید کننده و حاوی فلوراید استفاده کنید .

روزی 2 بار مسواک بزنید .

روزی 1 بار از نخ دندان استفاده کنید .

روزی یکبار از دهانشویه استفاده کنید .

سیگار نکشید .

آدامس بدون قند و حاوی زایلیتول استفاده نمایید .

ویتامین D و کلسیم مصرف کنید .

در مصرف چای و قهوه میانه روی کنید .

میتوانید از چسب سفید کننده دندان نیز استفاده کنید .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.