خش گیری تلویزیون

درحالی‌که ممکن است فکر کنید که پاک کردن صفحه تلویزیون مانند تمیز کردن شیشه معمولی است ، اما این نوع طرز فکر می‌تواند باعث آسیب زدن به تلویزیون شما شود .

پاک‌کننده‌های زیادی در بازار برای تمیز کردن صفحه تلویزیون وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید ، اما باید بدانید که ممکن است آن‌ها مقداری گران‌قیمت باشند .

با راه‌کارهای ارزان و خانگی نیز می‌توانید همانند پاک‌کننده‌های دیگر ، تلویزیون خود را تمیز کنید . اول از همه گردگیری تلویزیون را باید انجام دهید و در صورت کثیفی زیاد و لکه‌های فراوان باید روش شستشو را نیز انجام دهید ، تمامی موارد گفته شده گام‌به‌گام توضیح داده خواهد شد ، با ما همراه باشید !!

گردگیری تلویزیون

خش گیری تلویزیون

تلویزیون را خاموش‌کنید . قبل از شروع مطمئن شوید که تلویزیون خنک شده باشد . در غیر این صورت ممکن است در هنگام تمیز کردن شوکی به شما وارد شود . چند دقیقه زمان برای خنک شدن تلویزیون لازم است .

همچنین برای اطمینان بیشتر برق تلویزیون را نیز بکشید .

دستمال مخصوص تمیز کردن تلویزیون

برای گردگیری از دستمال مایکروفایبر استفاده کنید . برای گردوخاک‌های معمولی به‌وسیله گردگیرهای معمولی می‌توانید آن‌ها را پاک‌کنید . اما ایده آل این است که از دستمال مایکروفایبر استفاده کنید .

این دستمال‌ها بسیار لطیف هستند و کمتر ممکن است به صفحه تلویزیون شما آسیب وارد کنند . به‌سادگی این دستمال‌ها را روی تلویزیون بکشید تا گردوخاک را به خود جذب کنند .

تمیز کردن اصولی تلویزیون

صفحه تلویزیون را با دستمال مایکروفایبر پاک‌کنید . عموماً در کارتن تمامی تلویزیون‌ها این نوع دستمال‌ها وجود دارند ، اما در صورتی تلویزیون شما آن را نداشت یا آن را گم کردید ، به‌سادگی می‌توانید آن را خریداری و استفاده کنید .

به‌آرامی دستمال را روی صفحه تلویزیون بکشید و از حرکات خشن و با فشار زیاد اجتناب کنید ، لکه‌ها و کثیفی‌ها فقط با یک دستمال کشیدن از بین نمی‌روند .

درست است که دستمال‌های مایکروفایبر گران‌تر از دستمال‌های معمولی هستند ، اما برای پاک کردن صفحه تلویزیون بهترین می‌باشند . دستمال توالت ، اسفنج و دستمال‌های معمولی ممکن است که روی صفحه تلویزیون شما ایجاد خط و خش کنند . خاک ، گردوغبار یا ذرات دیگر می‌تواند در دستمال‌های معمولی گیر کنند و باعث ایجاد خش روی تلویزیون شما شوند .

از بین بردن لک روی صفحه

لکه گیری صفحه تلویزیون

به میزان مساوی الکل و آب را مخلوط‌کنید . به‌وسیله 1 پیمانه ، به میزان مساوی آب و الکل ( اتانول یا ایزوپروپیل الکل ) را ترکیب کنید . حواستان باشد که نیازی به زیاد درست کردن این محلول ندارید و 1 پیمانه از آن کافی است .

به‌جای الکل ، شما می‌توانید از سرکه نیز استفاده کنید . هردوی این مواد مؤثر بوده و بعید است که باعث آسیب زدن به تلویزیون شما شوند .

دستمال مخصوص تمیز کردن تلویزیون ال ای دی

دستمال را به محلول آغشته کنید . محلول را داخل بطری اسپری ریخته و روی دستمال مایکروفایبر اسپری کنید . از اسپری کردن مستقیم محلول روی صفحه تلویزیون اجتناب کنید ، زیرا این کار ممکن است باعث ایجاد صدمه شدید به آن شود .

زیاد دستمال را خیس نکنید ، فقط مقداری مرطوب باشد کافی است . قبل از استفاده از دستمال آن را بچلانید .

تمیز کردن درست تلویزیون

از بالای تلویزیون و به‌صورت افقی شروع به تمیز کردن کنید . دستمال را روی گوشه سمت بالا گذاشته و آن را تا انتهای سمت مخالف بکشید ، سپس مقدار پایین‌تر آمده و دستمال را به سمت دیگر بکشید . این کار را تا پاک کردن تمام تلویزیون ادامه دهید . شما می‌توانید نقاطی که لک‌دارند را بیشتر دستمال بکشید .

از فشار آوردن زیاد روی صفحه اجتناب کنید . این کار می‌تواند باعث صدمه زدن شدید به صفحه تلویزیون شما شود ، مخصوصاً اگر تلویزیون شما LED باشد . فشار بیش‌ازحد می‌تواند باعث شکستن این نوع تکنولوژی شود .

قاب بعضی از تلویزیون‌ها ممکن است باعث سخت‌تر کردن تمیز کاری کامل صفحه تلویزیون شوند . اگر شما هم این مشکل را دارید ، گوله پنبه‌ای بردارید و محلول گفته‌شده را به آن بزنید و گوشه‌ها را با آن تمیز کنید .

خش گیری تلویزیون

با دستمال مایکروفایبر دیگری صفحه را خشک‌کنید . از بالای صفحه شروع کرده و تمامی آن را خشک‌کنید تا جایی که هیچ‌گونه رطوبتی در آن باقی نماند ، زیرا شما نمی‌خواهید تا محلول پاک‌کننده به پشت صفحه تلویزیون برسد ، که همین امر ممکن است باعث رفتن محلول به پشت لایه اول صفحه شده و به تلویزیون شما آسیب برساند .

حواستان باشد تا زمانی که تلویزیون کاملاً خشک نشده است ، آن را روشن نکنید .

نکات مهم

1 – از هر مواد پاک‌کننده‌ای برای تمیز کردن تلویزیون استفاده نکنید ، زیرا ممکن است به صفحه آن آسیب وارد کنید .

2 – از شیشه‌پاک‌کن برای تمیز کردن تلویزیون استفاده نکنید ، زیرا این مواد ممکن است در پشت لایه اول صفحه تلویزیون شما خطوط زشتی ایجاد کنند .

3 – دفترچه راهنمای تلویزیون را مطالعه کنید ، ممکن است روش تمیز کردن خاصی را پیشنهاد داده باشد .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.