جلوگیری از موی زیرپوستی

رویش موی زیرپوستی وقتی اتفاق می‌افتد که مو اصلاح یا کنده شده و شروع به رشد در زیرپوست می‌کند به‌جای اینکه از فولیکول بیرون بیاید . این فرآیند نه‌تنها باعث قرمزی پوست می‌شود بلکه می‌تواند باعث تحریک ، عفونت یا حتی زخم‌های دائمی بشود . در صورتیکه موی زیر پوستی دارید و میخواهید آن را از بین ببرید مقاله درمان موی زیر پوستی را مطالعه بفرمایید . بسیاری از کارها وجود دارد که می‌توانید با رعایت آن‌ها از رویش این‌گونه موها جلوگیری کنید .

آماده‌سازی پوست قبل از اصلاح

جلوگیری ازرویش مو زیر پوستی

به‌صورت منظم پوست را لایه‌برداری کنید . لایه‌برداری می‌تواند سلول‌های مرده پوست را از میان بردارد که می‌تواند موجب گیرکردن فولیکول مو در پوست شود . با یک کرم لایه‌بردار یا لایه‌بردار شکر می‌توانید ناحیه که مدنظر دارید را به‌صورت دوره‌ای لایه بردری کنید .

برای تأثیر بهتر لایه‌بردار با حرکات دایره‌ای آن را بزنید .

طرز تهیه لایه بردار خانگی : با ترکیب 3 قسمت جوش‌شیرین و 1 قسمت آب می‌توانید در خانه لایه‌بردار درست کنید و برای گرفتن بهترین نتیجه هفته‌ای یک‌بارمصرف کنید .

موی زیرپوستی بعد از اصلاح

مو پوست را مرطوب نگه‌دارید . مرطوب و پر آب نگه‌داشتن پوست و مو می‌تواند از خشک شدن پوست و شکستن مو جلوگیری کند . موی نرم و پر آب راحت‌تر اصلاح می‌شود . بعد از لایه‌برداری از مرطوب کننده استفاده کنید .

از مرطوب‌کننده های ضد جوش که روی آن‌ها نوشته‌شده است ” non-comedogenic ” یا همان ضد جوش استفاده کنید .

اگر قصد کوتاه کردن موهای سر رادارید آن‌ها را قبل از اصلاح مرطوب کنید و از نرم‌کننده مو استفاده کنید .

قبل و در هنگام اصلاح با استفاده از آب گرم و کف اصلاح می‌توانید موها و پوست خود را مرطوب کنید .

درمان قطعی رویش موی زیرپوستی

پوست را قبل از اصلاح بشورید . بیشتر روش‌های اصلاح مو یا موبری باعث مستعد شدن پوست و فولیکول مو جهت آلوده شدن می‌شود . با آب گرم و تمیزکننده ملایم هرگونه کثیفی و باکتری را قبل از اصلاح ، واکس و کندن مو از روی پوست و موی خود پاک‌کنید .

استفاده از ترفندهای اصلاح

پیشگیری از رشد مو زیر پوست

قبل از زدن کف ریش پوست خود را نمدار کنید . اگر از تیغ برای اصلاح استفاده می‌کنید ؛ پوست و موی خود را در هنگام اصلاح مرطوب کنید . از کف ریش یا ژل اصلاح استفاده کنید تا اصلاح راحت‌تری داشته و از تحریک پوست جلوگیری کنید .

برای گرفتن بهترین نتیجه چند دقیقه قبل از اصلاح از ژل یا کف اصلاح استفاده نمایید .

بهترین حالت درهنگام دوش یا سریعاً بعد از دوش گرفتن است زیرا آب گرم باعث می‌شود که مو نرم شده و خیلی راحت‌تر اصلاح شود .

درست ریش زدن

موافق جهت رویش مو اصلاح نمایید . اصلاح در جهت رویش مو باعث کاهش حساسیت ، جلوگیری از آسیب و تحریک کردن پوست میشود . تجربه نشان داده‌شده است این‌گونه اصلاح تأثر زیادی در جلوگیری از تحریک پوست دارد .

همچنین از کشیدن پوست خود اجتناب کنید زیرا ممکن است باعث ایجاد رویش موی زیرپوستی بشود .

تیغ و رویش موی زیرپوستی

با تیغ تیز اصلاح کنید . اصلاح با تیغ تیز باعث اصلاح بسیار راحت‌تر میشود و کمتر احتمال دارد پوست شمارا تحریک کند . اگر تیغ شما کند است یک تیغ جدید تهیه کنید .

درحالی‌که بعضی از کارشناسان توصیه می‌کنند با استفاده از تک تیغ اصلاح کنید اما واقعاً مشخص نیست که تأثیرگذار باشد یا خیر بنابراین اگر با تیغ‌های چند لبه خود کمتر دچار تحریک پوست می‌شوید از همان تیغ‌ها استفاده کنید .

درمان سریع موی زیر پوست

تیغ خود را در هنگام اصلاح مرتباً آبکشی نمایید . تیغ‌ها مرتباً توسط کف ریش و ژل اصلاح گرفته می‌شوند که تأثیر آن‌ها را کمتر کرده و باعث تحریک بیشتر پوست می‌شود . در هنگام اصلاح به‌صورت مرتب تیغ خود را آبکشی نمایید .

درمان موی زیر پوست

با ماشین اصلاح ، اصلاح کنید . ماشین اصلاح مانند تیغ موها را از ته نمی‌زند که به کاهش رویش موی زیرپوستی خواهند کرد . اگر زیاد اصلاح می‌کنید ارزش دارد که استفاده از تیغ‌های سنتی را کنار بگذارید و از ماشین اصلاح استفاده کنید .

از تنظیم ماشین اصلاح روی تنظیم صفر اجتناب کنید . در هنگام اصلاح با تیغ نیز تیغ را با مقداری فاصله از پوست نگه‌دارید .

همیشه با ماشین اصلاح با باتری پر اصلاح کنید . زیرا کم بودن باتری می‌تواند روی کار ماشین اصلاح تأثیر منفی بگذارد .

استفاده از دیگر روش‌های اصلاح

موم و رویش مو زیر پوست

از موم برای از بین بردن موهای زائد استفاده کنید . استفاده از موم هنوز هم شمارا درخطر رویش موی زیرپوستی قرار می‌دهد مخصوصاً اگر در ناحیه تناسلی استفاده شود . همیشه قبل از استفاده از موم پوست را تمیز کنید . برای کاهش ریسک آلوده شدن هر پارچه را فقط یک‌بار استفاده نمایید .

کرم موبر و موی زیر پوستی

از کرم موبر استفاده نمایید . این کرم‌ها مو را در خود حل می‌کنند به‌جای آنکه آن‌ها را ببرند که به همین دلیل کمتر موی زیرپوستی ایجاد می‌کنند .

موبرها می‌توانند موجب تحریکات پوستی بشوند بناراین قبل از مصرف روی ناحیه کوچکی از پوست امتحان کنید .

لیزر موی صورت

از موبر لیزری استفاده کنید . موبری با لیزر یک روش نیمه دائم است و می‌تواند موها و ریشه آن را با لیزر از بین ببرد . عموماً این روش به‌صورت دائم موها را از بین نمی‌برد اما باعث کاهش فراوان ای از مو می‌شود . همچنین باعث می‌شود که نیاز کمتری به اصلاح ، کندن مو و استفاده از موبر داشته باشید .

عموماً موبری با لیزر ایمن است و تحریکات پوستی معمولاً موقتی هستند . در موردهای نادر ممکن است زخمی شدن پوست به وجود بیاید .

موبری با لیزر هزینه زیادی دارد و برای درمان نیاز به چندین جلسه در چند ماه دارد تا تأثیر کند .

مراقبت‌های پوستی بعد از اصلاح

جلوگیری از موی زیر پوست

بعد از اصلاح پوست را با آب سرد آبکشی نمایید . روی پوست خود آب بپاشید یا دستمال نمدار سرد روی ناحیه اصلاح‌شده را بکشید . این کار باعث تمیز شدن پوست ، بسته شدن منافذ پوست و کاهش تحریک پوست می‌شود .

لایه برداری پوست صورت

بعد از اصلاح از لوسیون مرطوب‌کننده استفاده کنید . فرق نمی‌کند که با موم ، کندن یا تیغ اصلاح‌کرده باشید استفاده از لوسیون مرطوب‌کننده می‌تواند به شما کمک کند . مطمئن شوید که لوسیون مصرفی بدون عطر و الکل باشد . مرطوب‌کننده های حاوی آلوئه ورا باعث تسکین پوست می‌شود .

همچنین می‌توانید از چای بابونه سرد شده نیز روی پوست خود استفاده کنید زیرا دارای خواص آنتی باکتریال است .

اسید سالیسیلیک برای پوست

بعد از اصلاح دوباره لایه‌برداری کنید . لایه‌برداری مخصوصاً بعد از استفاده از موم مهم است . از لایه‌بردار ملایم به‌صورت روزانه تا چند روز بعد از اصلاح استفاده نمایید .

معجزه در درمان موی زیرپوستی

از اسید سالیسیلیک یا اسید گلیکولیک استفاده کنید . این 2 اسید می‌توانند به لایه‌برداری و جلوگیری از رویش موی زیرپوستی با باز نگه‌داشتن منافذ پوست ؛ کمک کنند . اسید سالیسیلیک ترکیب کلیدی در محصولات ضد جوش است و می‌تواند از دانه‌های قرمز بعد از اصلاح جلوگیری کند .

اگر پوست حساسی دارید هفته‌ای یک‌بار بیشتر مصرف نکنید .

از اسید سالیسیلیک یا اسید گلیکولیک روی پوست تازه اصلاح‌شده استفاده نکنید و 1 تا 2 روز پس از اصلاح این کار را انجام دهید .

این محصولات می‌توانند باعث خشکی پوست بشوند بنابراین با مرطوب‌کننده آن‌ها را مصرف کنید .

نکات مهم

تیغ‌های چند لبه به دلیل اصلاح کامل‌تر می‌توانند باعث ایجاد رویش موی زیرپوستی بیشتر بشوند .

موهای فرفری بیشتر دچار رویش زیرپوستی می‌شوند .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.