از بین بردن بوی ادرار روی فرش

ادرار کردن در خانه اتفاقی است که برای تمام کسانیکه بچه یا حیوان خانگی ( سگ و گربه ) دارند اتفاق می افتد . بو و جای ادرار در صورت تمیز نکردن آن خواهد ماند . در صورتیکه تمیز نشود حیوانات خانگی در آن محل دوباره ادرار خواهند کرد .برای بهتر تمیز شدن سعی کنید بلافاصله بعد از ادرار کردن اقدامات زیر را انجام دهید .

اقدامات قبل از تمیز کاری

بوی ادرار روی فرش

اگر ادرار تازه است : یک حوله قدیمی یا مقداری روزنامه روی محل ادرار بگذارید . در صورت نیاز روزنامه را عوض کنید تا زمانیکه دیگر ادراری جذب روزنامه نشود .

رفع بو و لکه ادرار از روی فرش ( با عکس )

با آب سرد محل ادرار را آبکشی نمایید . مقداری آب سرد روی محل ادرار ریخته و با یک دستمال خشک یا تی محل را خشک کنید . این کار را چند بار تکرار نمایید .

روش های از بین بردن لک ادرار

رفع بوی ادرار از روی فرش

از آمونیاک استفاده کنید . برای از بین بردن لکه یک لیوان آب را با 2 قاشق غذاخوری آمونیک مخلوط کنید و داخل اسپری بریزید . روی محل مورد نظر بزنید و با یک فرچه محل را تمیز کنید .

رفع لک ادرار

از آب اکسیژنه ، مایع ظرفشویی و جوش شیرین کمک بگیرید . مواد گفته شدن را با نسبت زیر مخلوط کنید و داخل اسپری بریزید و روی ادرار اسپری کنید . 10 تا 20 دقیقه بگذارید بماند و با فرچه یا اسفنج محل را بسایید .

2 تا 3 قطره مایع ظرفشویی

3 قاشق غذخوری جوش شیرین

1 استکان آب اکسیژنه

از بین بردن بوی ادرار سگ

از ضد لک حیوانات خانگی بهره ببرید . این اسپری ها را میتوانید از مغازه های حیوانات خانگی تهیه کنید . این اسپری ها هم باعث از بین بردن لک میشوند و هم دارای موادی هستند که بوی ادرار را از بین میبرند و باعث تکرار ادرار در محل قبلی توسط حیوان خانگی نمیشوند .

روش های از بین بردن بوی ادرار

پاک کردن ادرار سگ

از جوش شیرین یا آرد ذرت میتوانید استفاده کنید . این 2 ماده بوگیرهای طبیعی هستند و به 2 روش میتوانید از آنها استفاده کنید .

روش اول : مقدار زیادی جوش شیرین یا آرد ذرت را روی محل مورد نظر بریزید به طوری که یک لایه کلفت روی محل ادرار بماند سپس به مدت 24 ساعت صبر کنید سپس با جاروبرقی محل را تمیز کنید .

روش دوم : اگر بوی ادرار شدید است جوش شیرین یا آرد ذرت را با مقداری آب مخلوط کنید تا خمیری مانند شود سپس روی محل مورد نظر بزنید . با فرچه مقداری محل را بسابید سپس یک شب بگذارید بماند و در آخر جاروبرقی بکشید .

از بین بردن بوی ادرار گربه

از سرکه هم میتوانید استفاده کنید . داخل یک اسپری کوچک مقداری سرکه سفید بریزید و روی محل ادرار اسپری کنید سپس با پارچه یا فرچه مقداری محل را بسابید . هرگز سرکه را قبل از تمیز کردن لک به کار نبرید زیاد باعث بدتر شدن لک خواهد شد . این مورد فقط برای از بین بردن بو میباشد .

اقدامات بعد از تمیزکاری

پاک کردن ادرار از روی فرش

با شامپو فرش محل را تمیز کنید . بوسیله شامپو فرش محل را تمیز کنید و کاملا آن را خشک کنید .

ادرار گربه نر

از لامپ سیاه استفاده کنید . در صورتیکه لامپ سیاه ندارید میتوانید برنامه آن را برای موبایل به اسم ” black light”  نصب کنید و محل مورد نظر را بررسی کنید تا لکه ای باقی نمانده باشد . نور سیاه جای ادرار را نشان میدهد و میتوانید بقیه نقاط فرش را نیز بررسی کنید .

نکات و هشدارها

آفتاب به راحتی بوی بد را از بین میبرد در صورت امکان جسم مورد نظر را در مقابل نور آفتاب قرار دهید . حواستان باشد که آفتاب میتواند رنگ وسیله مورد نظر را مقداری کم کند .

مخلوط آب و سرکه نیز باعث از بین بردن بو خواهد شد .

اگر گربه در خانه دارید با آمونیک و سرکه محل ادرار را تمیز نکنید زیرا گربه در آنجا دوباره ادرار خواهد کرد .

روش های گفته شده روی تشک تست نشده اند .

5/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.