تشخیص چرم طبیعی

با توجه به ازدیاد جنس های فیک و تقلبی در بازار خرید کردن برای مردم سخت شده است . یکی از مواردی که قلابی یا مصنوعی آن زیاد است چرم میباشد . تشخیص چرم طبیعی یا اصل از مصنوعی کار بسیار راحتی میباشد و به راحتی میتوانید در هنگام خرید به طبیعی بودن آن پی ببرید . یکی دیگر از موارد مهم دانستن درجه کیفیت چرم است که در آخر مقاله به آن اشاره کرده ایم .

راههای تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی

تشخیص چرم اصل

حواستان به لیبل محصول باشد . بسیاری از تولید کنندگان دقیقا اشاره نمیکنند که جنس مورد نظر چرم طبیعی است یا خیر . تولید کنندگان چرم مرغوب و خوب همیشه روی محصول طبیعی بودن چرم خود را اعلام میکنند . اگر عبارت ” manmade material ” روی چرم بود نخرید چون 100% چرم مصنوعی میباشد . چرم طبیعی اصولا دارای یکی از نوشته های زیر میباشد :

real leather

genuine leather

top / fall grain leather

made with animal product

تشخیص کفش چرم اصل

مشخصه های چرم طبیعی را بدانید . چرم طبیعی باید دارای منافذ ، خطوط و چروک باشند زیرا از پوست حیواناتی مانند : گوسفند ، بز و گاو تولید شده اند . البته تولید کنندگان نیز زنگ شده اند و چرم های مصنوعی خود را نیز با همین مشخصه تولید میکنند بنابراین فقط به این قضیه اکتفا نکنید .

عکس چرم طبیعی

مقداری چرم را فشار دهید . چرم طبیعی وقتی فشرده میشود مانند پوست انسان در آن چین و چروک بوجود می آید . چرم مصنوعی معمولا هیچ تغییری نمیکنند .

کفش چرم اصل

از حس بویایی استفاده کنید . چرم طبیعی بوی طبیعی پوست را میدهد اما چرم های مصنوعی بوی مواد شیمیایی یا پلاستیک را میدهند . بوی چرم طبیعی خیلی با چرم مصنوعی فرق دارد و به راحتی تشخیص داده میشود .

تست آتش چرم

چرم را با آتش تست کنید . به مدت 5 تا 10 ثانیه آتش فندک را روی یک فقطه از چرم بگیرید . چرم طبیعی فقط مقداری نیم سوز میشود و بوی موی سوخته ( کز ) را میدهد اما چرم مصنوعی آتش میگیرد و بوی پلاستیک سوخته را میدهد .

چروک چرم طبیعی

به لبه های چرم دقت کنید . لبه های دوخته شدن چرم طبیعی ناهموار و رشته رشته است اما لبه های چرم مصنوعی به دلیل برش با دستگاه دارای لبه هایی منظم و بی نقص است .

کاپشن چرم اصل و طبیعی

چرم را تا کنید . چرم طبیعی در صورت تا کردن رنگ آن مقداری عوض میشود اما چرم های مصنوعی اصولا تغییری نمیکنند .

تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی

با آب چرم را تست کنید . مقدار کمی آب روی چرم بریزید و چند ثانیه صبر کنید اگر جذب شد چرم طبیعی میباشد اما اگر لیز خورد یا تغییری نکرد چرم مصنوعی میباشد .

چرم طبیعی ارزان

حواستان به قیمت چرم باشد . چرم طبیعی قیمت بالا و مقطوعی دارد البته انواع کیفیت مختلف هم دارد که در ادامه توضیح میدهیم ولی در حالت کلی اگر قیمت چرم پایین بود به احتمال زیاد چرم مصنوعی میباشد .

رنگ چرم طبیعی

رنگ را ملاک چرم طبیعی قرار ندهید . چرم های طبیعی نیز مانند چرم های مصنوعی را میتوان به هر رنگ دلخواه در آورد بنابراین رنگ را ملاک قرار ندهید .

راهنمای تشخیص درجه مرغوبیت چرم

انواع چرم طبیعی

انواع مختلف چرم را بشناسید . 4 نوع و درجه چرم داریم که به نسبت قیمت و کیفیت در پایین لیست شده اند و در ادامه همه آنها را بررسی خواهیم کرد :

full grain leather

top grain leather

genuine leather

bonded leather

چرم درجه 1

full grain leather : این نوع چرم فقط برای برای وسایل لوکس با قیمت بسیار بالا استفاده میشود که از نظر دوام ، زیبایی و دیگر موارد از تمام چرم ها بهتر است . این اولین لایه پوست حیوان میباشد .

انواع چرم مصنوعی

top grain leather : این نوع چرم از نظر مقاومت و زیبایی مقداری از چرم ” full grain leather ” کمتر میباشد اما به نسبت کیفیت پایین تر قیمت پایین تر و معقول تری نیز دارد  . این چرم لایه دوم پوست حیوان میباشد .

چرم یا جیر

genuine leather : این نوع چرم یک رویه آن جیر است که بیشتر چرم های مصرفی نیز از همین نوع چرم است . این نوع چرم به اندازه 2 نوع گفته شده در بالا مقاومت ندارند اما نسبت به قیمت آن ارزش خرید را دارند .

کیف چرم طبیعی

bonded leather : این نوع چرم را نخرید زیرا از تکه چرم های اضافی دیگر وسایل ساخته شده اند . اینگونه چرم ها یکدست نبوده و زیبایی کافی را ندارند . کیفیت اینگونه چرم ها بسیار پایین میباشد .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.