بوی چرم

چرم یک ماده مقاوم میباشد که طیف وسیعی از وسایل مانند : کمربند ، کاپشن ، کیف و کفش را از آن تهیه میکنند . تنها مشکل چرم طبیعی و مصنوعی بوی آن میباشد که بسیاری از افراد به همین دلیل از چرم استفاده نمی کنند . خوشبختانه راههای زیادی برای از بین بردن بوی چرم وجود دارد که برای شما جمع آوری کرده ایم .

بوی چرم طبیعی

خشک کردن و آفتاب دادن به چرم . هر گونه نم را از روی چرم بوسیله دستمال یا سشوار پاک کنید سپس در مقابل نور خورشید البته از داخل خانه قرار دهید . از نور مستقیم خورشید روی چرم استفاده نکنید .

بوی چرم مصنوعی

چرم را با روزنامه بپوشانید . مقداری روزنامه داخل و روی چرم بگذارید سپس به مدت 1 الی 2 روز بگذارید به همان صورت بماند . حواستان باشد که چرم و روزنامه کاملا خشک باشند . روزنامه به راحتی میتواند بوی چرم را جذب کند .

رفع بوی بد داخل کیف

چرم را با سرکه تمیز کنید . اسید موجود در سرکه باعث از بین بردن بوی بد چرم خواهد شد . قبل از استفاده از این روش مقداری کمی سرکه روی چرم بزنید و در صورت نرفتن رنگ آن از این روش استفاده کنید . به 2 صورت میتوانید از سرکه استفاده کنید :

روش اول : مقداری سرکه را داخل یک اسپری بریزید و روی چرم بزنید سپس با دستمال آن را پاک کنید .

روش دوم : در صورتی که بوی چرم شدید است چرم را داخل سرکه به مدت 5 تا 10 دقیقه خیس کنید سپس آن را خشک کنید .

از بین بردن بوی چرم گاو

بو زدایی چرم با جوش شیرین . جوش شیرین یک بوگیر عالی میباشد . مقداری جوش شیرین روی چرم و داخل آن بپاشید سپس داخل یک زیپ کیپ یا نایلون قرار دهید . درب نایلون را خوب بسته و به مدت 24 تا 48 ساعت بگذارید بماند سپس چرم را بیرون آورده و با جاروبرقی جوش شیرین را پاک کنید .

از بین بردن بوی چرم مصنوعی

چرم را مصرف کنید تا بوی آن از بین برود . چرم نو بوی بسیار زیادی دارد اما معمولا بعد از 15 روز استفاده بوی آن بسیار کم شده یا از بین میرود همچنین باعث نرم تر شدن چرم نیز خواهد شد .

رفع بوی بد کیف

پاک کننده چرم تهیه کنید . معمولا اینگونه پاک کننده ها به از بین رفتن بوی چرم میکنند . پاک کننده چرم را از مغازه های چرم فروشی میتوانید تهیه کنید .

رفع بوی چرم

چرم را واکس بزنید . واکس زدن چرم از بوی آن کم میکند . از واکس های جامد تا مایع و روغنی را میتوانید روی چرم استفاده کنید تا بوی آن را کم و یا از بین ببرند . واکس زدن را همیشه بعد از تمیز کردن چرم انجام دهید .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.