روش صحیح مسواک زدن + ویدیو ( با عکس )

درست مسواک زذن

بیشتر افراد به صورت غلط مسواک میزنند و همین امر باعث باقی مانده باکتری در دهان و پوسیدگی دندان خواهد شد . البته فقط مسواک زدن برای تمیزی دندان ها کافی نیست و باید حتما قبل از مسواک زدن از نخ دندان استفاده کنید . برای تمیزی کامل دهان و دندان باید بعد از مسواک زدن از دهانشویه استفاده نمایید . برای دیدن آموزش تصویری مسواک زدن میتوانید به انتهای مطلب مراجعه فرمایید .

چگونه درست مسواک بزنیم

مسواک را با زاویه ۴۵ درجه نسبت به لثه ها نگه دارید . با زاویه ۹۰ درجه مسواک نزنید . با حرکت بالا و پایین و چرخشی مسواک بزنید . از مسواک زدن در طول دندان ها ( همانطور که همه مسوک میزنند ) خودداری نمایید . برای هر منطقه از دندان ها اینکار را ۱۲ الی ۱۵ ثانیه انجام دهید . دهان را به چهار قسمت : بالا چپ ، بالا راست ، پایین چپ و پایین راست تقسیم کنید و در هر منطقه ۳۰ ثانبه مسواک بزنید . به این ترتیب مسواک بزنید : بیرون دندانهای چپ پایین ، بیرون دندانهای راست پایین ، بیرون دندانهای راست بالا ، بیرون دندانهای چپ بالا سپس داخل دندان ها را مثل ترتیب گفته شده شستشو دهید .

روش صحیح مسواک زدن

دندان های آسیاب را مسواک بزنید . مسواک را روی سطح وسط دندان ها قرار داده و با حرکات خارج به داخل و برعکی شروع به مسواک زدن بکنید . بعد از تمام شدن تمام سطوح وسط با حرکات چرخش روی دندان های عقب را نیز تمیز کنید .

عکس مسواک زدن

داخل دندان ها را مسواک بزنید . سر مسواک را مانند شکل مخالف لثه ها بگیرید و با حرکات داخل به خارج آن را تمیز کنید . دندان پزشکان بیشترین جایی که مسواک زده نمیشود را پشت دندان های جلویی میدانند بنابراین مسواک زدن آنها را فراموش نکنید .

زمان مسواک زدن

تمیز کردن زبان فراموش نشود . بعد از تمام شدن مسواک زبان خود را با آرامی با مسواک تمیز کنید . اینکار باعث از بین بردن باکتری های روی زبان و جلوگیری از بوی بد دهان میشود .

دیگر نکات مهم در بهداشت دهان :

از مسواک نرم استفاده کنید .

هر ۳ الی ۴ ماه مسواک خود را عوض کنید .

از خمیر دندان حاوی فلوراید استفاده نمایید .

استفاده از نخ دندان قبل از مسواک زدن فراموش نشود .

بعد از مسواک زدن از دهانشویه استفاده کنید .

روزی ۲ بار مسواک بزنید .

بعد از خوردن هر چیزی دهان خود را با آب بشویید .

حداقل ۲ دقیقه مسواک بزنید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *