غذای مناسب گربه

غذای مناسب گربه


رژیم غذایی مختلفی نسبت به شرایط گربه مثل : بچه گربه ، گربه حامله یا گربه شیرده وجود دارد . تشخیص بهترین غذای ممکن برای گربه نیاز به تخصص دارد اما نسبت پروتئین به چربی و موارد دیگر که خیلی هم مهم هستند را میتوانید خودتان تنظیم کنید .

1 – غذایی به بچه گربه بدهید که حداقل دارای 30 درصد پروتئین و 20 درصد چربی باشد . گربه های حامله و شیرده نیز دقیقا به همین رژیم غذایی نیاز دارند اما گربه های بالغ باید با غذایی دارای 25 تا 30 درصد پروتئین و 15 تا 20 درصد چربی تغذیه شوند .

  • سعی کنید به گربه خود به پروتئین خوب که اسید آمینو حاصل میشود غذا بدهید .

غذای خشک گربه

2 – بررسی ارزش غذایی روی لیبل غذای خشک گربه . به گربه خود غذای مخصوص و تهیه شده مخصوص سن آنها که با توجه به سن آنها ( بچه گربه ، بالغ و پیر ) تهیه میشود غذا بدهید .

مواد قابل هضم در غذاهای با کیفیت بین 70 تا 80 درصد میباشند در صورتیکه در غذاهایی با کیفیت پایین این رقم به 60 درصد یا کمتر خواهد رسید .

اگر موادی مانند :

تخم مرغ = egg

مرغ = chicken

گوشت بره = lamb

در اول ترکیبات مشاهده کردید آن غذا ، غذای خوبی میباشد .

اما اگر جملاتی مانند :

تهیه شده از مرغ = chicken by product

تهیه شده از گوشت بره = meat by product

در ترکیبات مشاهده کردید آن را خریداری نکنید زیرا از گوشت تهیه نشده و بقیه اجزاء تهیه شده است و غذاهای خوبی نیستند .

خرید غذای گربه

3 – بررسی مقدار کربوهیدرات موجود در غذای خشک گربه . غذای گربه باید دارای پروتئین بالایی باشد و از مقدار کمی کربوهیدرات حدود 5 % داشته باشد .

فروش غذای گربه

4 – سعی کنید غذای خشک گربه را با کمی فیبر به گربه بدهید تا در هضم غذا به مشکل نخورد . دادن فیبر به گربه هایی دارای مشکلاتی از قبیل : یبوست ، اسهال و چاق نیز کمک بسیاری میکند .

5 – فهمیدن سلیقه گربه . گربه ها نیز مانند انسان ها دارای علایق متفاوتی هستند ، بعضی از آنها از غذای خشک و بعضی از آنها از غذای کنسروی خوششان می آید . برای فهمیدن ذائقه گربه میتوانید مقدار کمی از غذاهای مختلفی را تهیه و به گربه بدهید اگر گربه شما شروع به لیس زدن غذا کرد آن را دوست دارد و میتوانید همان غذا را برایش تهیه کنید .

نکات

  • غذاهای خشک با لیبل : ” کامل و متعادل ” = ” complete and balance ” را خریداری نمایید .
  • دادن مقدار زیادی از پروتئین به گربه در طولانی مدت مشکل کلیه برای گربه بوجود می آورد .
  • در صورت دادن غذای خشک به گربه حتما آب به مقدار لازم را در دسترس گربه قرار بدهید و حتما هر روز ظرف آب را با آب تازه پر کنید .
امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.