درمان ترک پوست در بدنسازی

علت ترک پوست یا همان استریا چیست ؟ ترک پوست به دلیل پارگی پوست که اغلب در هنگام کشیده شدن پوست در زمان چاق شدن سریع فرد بوجود می آید . البته به دلیل تغییرات هورمونی در هنگام بارداری ، بدنسازی و هورمون درمانی نیز ممکن است بوجود آیند . به هر حال و به هر دلیلی که باشد میتوانید این خطوط را در منزل و با مواد طبیعی از بین ببرید .

راه کارهای زیر برای از بین بردن ترک پوست پیشنهاد میشود : 

درمان خانگی ترک پوست

از سفیده تخم مرغ کمک بگیرید . پروتئین موجود در سفیده تخم مرغ برای ترک پوست بسیار مفید است . روزی 3 بار در روز سفیده تخم مرغ را روی محل ترک خورده بمالید .

درمان خانگی خطوط پوست

از سیب زمینی استفاده کنید . آب سیب زمینی غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است که میتواند به بازسازی و ترمیم سلول های پوست کمک کند . سیب زمینی را بعد از برش زدن سریعا مصرف کنید تا روی آن خشک نشود . سیب زمینی را در ابعاد کلفت برش بزنید و روی خط های پوست بمالید سپس صبر کنید تا خشک شود . بعد از خشک شدن با آب گرم شستشو دهید .

درمان خط بارداری با روغن زیتون

از خواص روغن زیتون بهره ببرید . روغن زیتون غنی از ویتامین E میباشد که برای پوست و ترک پوست عالی است . روغن زیتون همچنین پوست را نرم میکند که این برای ترک پوست یا خطوط قرمز پوست بسیار عالی است . از کپسول مایع ویتامین E نیز میتوانید استفاده کنید .

درمان خط خط شدن کمر

شکر نیز میتواند خطوط قرمز پوست را درمان کند .

روش اول استفاده : مقداری شکر ، روغن گیاهی و آبلیمو را ترکیب کرده و روی محل ترک خورده پوست بمالید تا لایه برداری شود .

روش دوم  استفاده : مقداری شکر را با روغن بادام مخلوط کنید و روی پوست خود بمالید و 1 تا 10 دقیقه صبر کنید . در صورت تمایل بعد از آن به حمام بروید .

خطوط قرمز پوست

برای ترک های تازه از کرم ترتینوئین استفاده کنید . این کرم باعث افزایش کلاژن میشود که زمانیکه این ترک ها تازه هستند اثر بخشی آن بیشتر است . اگر باردار هستید از این کرم استفاده نکنید . استفاده از کرم های حاوی اسید گلیکولیک نیز میتواند موثر باشد .

خط سفید پوست

حواستان به کرم ها و لوسیون های معجزه آسا باشد . در اینکه یک کرم یا لوسیونی سریعا خطوط پوست را از بین ببرد . اما چرا بعضی از افراد از آنها راضی هستند ؟ بسیاری از افراد با آبرسانی شدن به پوست توسط این کرم ها اثر آن را فوری و خیلی خوب میدانند و بعضی از افراد شانس دارند یا ژنتیک آنها طوریست که زود خوب میشود اما به این کرم ها اعتماد نکنید و حتما قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید .

درمان قطعی ترک پوست

از لیمو یا آبلیمو ایتفاده کنید . لیمو باعث لایه برداری پوست و محو شدن سریعتر اینگونه خطوط میشود . لیمو را نصف کرده یا از مقداری آبلیمو با پنبه استفاده کنید و روی محل ترک خورده بمالید و بگذارید تا 10 دقیقه بماند سپس آبکشی نمایید . برای دیدن نتیجه باید روزی چندبار از آن استفاده کنید .

کرم رفع استریا

کره کاکائو یا کره سیا نیز میتواند مفید باشد . این 2 کره باعث آبرسانی قابل توجهی به پوست میشوند که به پوست کمک میکند تا خود را بازسازی و صاف کند . بعد از چند روز استفاده اثرات آن قابل مشاهده میباشد . از این 2 ماده برای جلوگیری از ترک پوست نیز میتوانید استفاده کنید .

در واقع هر ماده ای که به پوست آبرسانی کند باعث بهتر شدن اینگونه خطوط میشود .

آلوورا درمان استریا

مقداری آلوئه ورا به محل ترک خورده بزنید .  ژل آلوئه ورا یک درمان طبیعی و عالی میباشد که میتواند خطوط قرمز یا سفید ایجاد شده در پوست را درمان کند . مقداری ژل  آلوئه ورا را روی پوست مالیده و بعد از چند دقیقه با آب ولرم آبکشی نمایید .

برای تاثیر بیشتر میتوانید ژل آلوئه ورا را با کپسول ویتامین ای و ای مخلوط کرده و روی پوست بزنید سپس تا جذب کامل آن صبر کنید .

نکات مهم

خطوط پوست با گذشت زمان از بین میروند ، صبور باشید .

درمان های طبیعی به مقداری زمان نیاز دارند تا تاثیر خود را نشان دهند .

پودر یونجه نیز برای از بین بردن خطوط پوست عالی میباشد .

برای راحت از بین بردن این خطوط بهتر است در زمانیکه تازه بوجود آمده اند آنها را از بین ببرید یعنی وقتیکه هنوز قرمز هستند .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.