شستن عروس هلندی

روش اول : تهیه کردن یک ظرف کوچک برای پرنده . عروس هلندی معمولا از حمام و تمیز کردن خود لذت میبرد . یک ظرف را تا نیمه آب ولرم و بدون کلر یا تصفیه شده پر کنید . برای از بین بردن کلر آب میتوانید بگذارید تا آب شیر معمولی تا چند ساعت در ظرف باقی بماند . از کاسه سرامیکی با وزن زیاد انتخاب نمایید بخاطر اینکه در هنگام حمام کردن پرنده ظرف تکان نخورد یا برنگردد . بقیه کار را خود پرنده انجام خواهد داد ، فقط بعد از تمام شدن حمام عروس هلندی ظرف را از داخل قفس درآورده و بشورید .

شستن کاکتیل

روش دوم : حمام کردن پرنده زیر آب . بجای ظرف میتوانید در سینک آشپزخانه قرار دهید یا حتی زیر دوش حمام . اول از همه آب را روی ولرم تنظیم کنید سپس روی حالت دوش قرار داده عروس هلندی را روی دست خود یا داخل سینک قرار بدهید سپس آن را به زیر آب ببرید و در بیاورید ، این کار را چند بار تکرار نمایید .

  • همیشه با شیر دارای فشار شکن اینکار را انجام دهید تا فشار آب زیاد نباشد و عروس هلندی بتواند خود را تمیز کند .
  • بعد از حمام عروس هلندی را داخل قفس بگذارید تا خود را آراسته و خشک نماید .
  • قبل و بعد از حمام سینک را کامل بشورید .

حمام عروس هلندی

روش سوم : خیس کردن پرنده با اسپری . یک کاسه را تا نیمه آب ولرم بدون کلر بریزید و بعد از رفتن عروس هلندی به داخل آن بوسیله اسپری آب را روی پرنده بپاشید ، آبپاش را روی حالت اسپری قرار داده و از فاصله 23 سانتی روی پرنده بپاشید . 2 تا 3 بار پاشش برای پرنده کافیست و بقیه کار را خودش انجام خواهد داد .

  • عروس های هلندی از اسپری شدن آب رویشان لذت میبرند و به آنها اجازه از بین بردن چربی ها و آلودگی روی پرهای آنها را میدهد .

مواد شوینده مضر

نکات مهم

1 – از شامپو و وسایل شوینده برای عروس هلندی استفاده نکنید . شامپو و صابون باعث آسیب به پرهای پرنده خواهد شد . مواد شوینده آنتی باکتریال برای پرنده سمی میباشد .

  • فقط در شرایط حاد و آلوده شدن پرنده به مواد شیمیایی میتوانید از مواد شوینده استفاده نمایید . صابون گلیسیرینه را در آب حل کرده و با آن فقط بدن پرنده را بشویید .

خشک کردن عروس هلندی

2 – اجازه دادن به عروس هلندی جهت خشک کردن خود . شما باید به پرنده اجازه دهید تا به صورت طبیعی خود را خشک کند ، در صورت سرد بودن هوا پنجره را ببندید تا از سرما خوردگی عروس هلندی جلوگیری شود . همیشه صبح ها عروس هلندی را حمام کنید . در صورت نیاز میتوانید قفس پرنده را کنار پنجره ببرید تا با نور آفتاب زودتر خشک شود یا میتوانید از لامپ مخصوص پرندگان استفاده نمایید .

  • هرگز از سشوار برای خشک کردن عروس هلندی استفاده نکنید ، چون بیشتر آنها بواسطه کویل آنها مواد سمی ایجاد میکنند که میتواند برای پرنده خطرناک باشد .
3/5 - (2 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.