روش از بین بردن خط و خش موبایل و تبلت ( با عکس )

خش گیری موبایل

خط و خش افتادن روی صفحه و بدنه گوشی موبایل یا تبلت اتفاقی عادی میباشد زیرا در زندگی امروزی موبایل نقش زیادی در زندگی روزمره دارد . اولین قدم برای خش گیری صفحه موبایل دانستن نوع صفحه یعنی پلاستیکی یا شیشه ای بودن آن است که با توجه مدل گوشی میتوانید آن را پیدا کنید . بعد از فهمیدن این قضیه یک یا چند روش از روش های گفته شده را انتخاب و تست نمایید . برای خش گیری بدنه و پشت مویابل نیز چند روش گفته شده است . تمام روش های گفته شده برای خط و خش های ریز و کوچک میباشند و در صورت از بین نبردن آنها مقدار آنها را کم میکنند .

با استفاده از خمیر دندان ( برای صفحات پلاستیکی و بدنه موبایل )

خط و خش موبایل

مقداری خمیر دندان روی دستمال بمالید . مقدار کمی خمیر دندان را روی مسواک قدیمی ، دستمال پارچه ای یا کاغذی بمالید ، از خمیر دندان زیاد استفاده نکنید . خمیر دندان به راحتی میتواند خط و خش های بوجود آمده روی پلاستیک را از بین ببرد . ( حتما از خمیر دندان غیر ژله ای استفاده کنید )

از بین بدن خش بدنه موبایل

دستمال را روی خط ها بمالید . با حرکات چرخشی خمیر دندان را روی خش ها بمالید . زیاد فشار وارد نکنید زیرا تاثیری بر کیفیت خش گیری ندارد . تا کم شدن یا از بین رفتن کامل خطوط اینکار را ادامه دهید . سپس موبایل خود را با یک دستمال جدید کاملا تمیز کنید .

از بین بردن خط پشت گوشی

با استفاده از جوش شیرین ( برای صفحات پلاستیکی و بدنه موبایل )

طرز استفاده : مقداری جوش شیرین را با مقدار کمی آب مخلوط کنید تا خمیری مانند شود سپس با یک دستمال آن را روی خط و خش های صفحه موبایل با حرکات چرخشی بمالید . جوش شیرین نیز مانند خمیر دندان به سادگی خش ها را از بین میبرد .

با استفاده از اکسید سریوم ( برای صفحات و بدنه شیشه ای )

خط و خش روی گوشی

پودر اکسید سریوم با با مخلوط کنید . ۵۰ تا ۱۰۰ گرم از پودر را با مقدار کمی آب مخلوط کنید ( آب را کم کم اضافه نمایید ) تا حالت کرمی مانند به خود بگیرد . در ضمن میتوانید به صورت آماده ( واکس ) نیز اکسید سریوم را خرید کنید و مرحله بعدی را انجام دهید .

از بین بردن خط گوشی با خمیر دندان

تمام اطراف گوشی را با چسب بپوشانید . نفوذ اکسید سریوم به داخل سوراخ های هدفون ، اسپیکر ، شارژر و غیره باعث مسدود شدن آنها میشود بنابراین اطراف گوشی را با چسب شیشه ای بپوشانید .

با یک دستمال ، مخلوط را روی خش ها بمالید . با حرکات چرخشی روی خش ها بمالید . هر ۳۰ ثانیه دستمال را دوباره به مخلوط اکسید سریوم آغشته کرده و روی خش ها بمالید تا زمانیکه از بین بروند . در صورتیک که از واکس اکسید سریوم استفاده میکنید ، در هنگم خش گیری مقداری فشار را بیشتر کنید . بعد از خش گیری چسب ها را در آوردن و صفحه را با دستمال نم دار تمیز کنید .

دیگر روش ها موثر :

استفاده از روغن های گیاهی ( برای خط و خش های بدنه ) : این روش یک روش موقت از بین برنده خش ها میباشد . یک قطره روغن را روی خط و خش ها بریزید و مقداری آن را روی صفحه بمالید .

استفاده از پودر بچه ( برای خش های بدنه و صفحه ) : مقداری پودر بچه را با کمی آب مخلوط کنید تا حالت خمیری به خود بگیرد سپس مانند روش خمیر دندان یا جوش شیرین که در بالا گفته شد استفاده نمایید .

استفاده از کرم های از بین برنده خش اتومبیل و سمباده بسیار نرم نیز میتواند مفید باشد اما ریسک بسیار بالایی دارد و باید به صورت حرفه ای انجام شود . این ۲ روش پیشنهاد نمیشود .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *