ساخت کرم شب

بسیاری از کرم ها و مواد آرایشی دارای مواد شیمیایی مضری هستند که میتواند به پوست شما آسیب برساند . استفاده از کرم های خانگی و ساخته شده توسط خودتان باعث بالا رفتن سلامت پوست خواهید شد . همچنین میدانید که از چه مواد طبیعی داخل آن استفاده کرده اید و نگران مواد شیمایی مضر نخواهید بود .

دابل بویلر چیست ؟ دابل بویلر که در این آموزش از آن استفاده شده است یعنی اینکه از حرارت غیر مستقیم استفاده شود بدین گونه که داخل یک قابلمه بزرگ مقداری آب بریزید سپس یک قابلمه کوچکتر را داخل آن قرار دهید و زیر قابلمه بزرگ را روشن کنید .

ساخت انواع کرم پوست در خانه

ساخت کرم شب

پوست خود را بشناسید . پوست های مختلف نگهداری ، رژیم غذایی ، مکمل ، غذا و مراقبت های مختلفی نیاز دارند بنابراین دانستن نوع پوست یکی از مهمترین قسمت های مراقبت از پوست میباشد . برای درست کردن کرم باید نوع پوست خود را بدانید زیرا طرز تهیه آن متفاوت است .

پوست طبیعی : بدون داشتن یا داشتن حساسیت کم ، منافذ کوچک پوست و روشنی پوست میباشد . نه خیلی خشک و نه خیلی چرب است .

پوست ترکیبی : پوست در قسمت های مختلف از خشک ، طبیعی و چرب تشکیل شده است . قسمت های چرب معمولا شامل بینی ، پیشانی و چانه میباشد .

پوست چرب : دارای منافذ بزرگ و مستعد جوش های سر سیاه ، جوش و دیگر عوارض پوستی است . پوست چرب هم میتواند براق و هم میتواند کدر باشد .

پوست خشک : قابلیت ارتجاعی کم ، نقاط قرمز ، چروک و خطوط واضح و منافذ پوست غیر قابل مشاهده میباشد .

ساخت کرم برای پوست خشک

ساخت کرم روشن کننده پوست

مواد زیر را داخل یک ظرف ریخته و روی دابل بویلر قرار دهید :

¼ استکان روغن بادام

2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل

2 قاشق غذاخوری موم زنبور عسل

نصف قاشق ویتامین E یا روغن آن

یک قاشق غذاخوری کره شیا ( روغن میوه درخت قلم )

تا زمانیکه تمام ترکیبات کاملا ذوب شوند صبر کنید سپس آنها را کاملا هم بزنید تا مخلوط شوند . یعد از مخلوط شدن کامل آن را داخل ظرف نگهداری مورد نظر بریزید و در آن را باز بگذارید .

کرم را بگذارید تا خنک شود سپس در آن را ببندید .

کرم را در جای خشک و خنک به مدت 3 ماه میتوانید نگه دارید .

خواص این کرم :

از بین برنده جای زخم

مفید برای اگزما

پسوریازیس

ضد چروک

ساخت کرم برای پوست ترکیبی

کرم برای پوست چرب

مواد زیر را داخل یک ظرف ریخته و داخل دابل بویلر قرار دهید :

2 قاشق غذاخوری روغن بادام

2 قاشق غذاخوری روغن جوجوبا

1 قاشق غذاخوری موم زنبور عسل

وقتیکه تمامی مواد ذوب شد و با یکدیگر مخلوط شدند که حدودا 2 تا 5 دقیقه طول میکشد ، آنها را از روی حرارت برداشته و بگذارید خنک شوند . بعد از 1 الی 2 ساعت که خنک شد 1/3 استکان ژل آلوئه ورا و 5 تا 7 قطره عصاره یا اسانس به انتخاب خود داخل آن بریزید و خوب هم بزنید تا به غلظت مورد نظر خود برسید سپس داخل شیشه بریزید .

ساخت کرم برای پوست چرب

طرز ساخت کرم خانگی

مواد زیر را داخل یک ظرف ریخته و داخل دابل بویلر قرار دهید :

5 قاشق غذاخوری روغن جوجوبا

2 قاشق غذاخوری روغن شاه دانه

1.5 قاشق چجایخوری موم زنبور عسل

وقتیکه تمامی مواد ذوب شده و با یکدیگر مخلوط شدند از روی حرارت برداشته و بگذارید تا خنک شود . بعد از خنک شدن شروع به سفت شدن میکند . با هم زن دستی آن را هم زده و 1 قاشق چایخوری ژل آلوئه ورا به همراه چند قطره عصاره روغن درخت چای یا لیمو به آن اضافه کنید . آنقدر هم بزنید تا سفت بشود سپس داخل ظرف مورد نظر بریزید .

روغن شاهدانه و روغن جوجوبا باعث بسته شدن منافذ پوست نمی شوند که این برای پوست چرب عالی هستند . آلوئه ورا باعث نرمی پوست بدون اضافه کردن روغن همچنین روغن درخت چای یا لیمو باعث از بین بردن چربی اضافه پوست میشود .

4.3/5 - (3 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.