درست کردن آدامس

شما به سادگی میتوانید آدامس مورد نیاز خود را با سلیقه و طعم مورد علاقه خود در خانه به سادگی تهیه کنید . 5000 سال است که انسان ها برای مقاصد درمانی و تازه کردن دهان خود از آدامس استفاده میکنند بنابراین شما نیز میتوانید اینکار را انجام دهید . برای کسانیکه میخواهند آدامس بادکنکی خوب و همچنین آدامس طبیعی درست کننده این آموز بسیار مفید خواهد بود .

درست کردن آدامس بادکنکی

مواد لازم :

پایه آدامس 1/3 لیوان

پودر شکر ( شکر قنادی یا پودر قند )  ¾ لیوان

شربت ذرت 3 قاشق غذاخوری

گلیسیرین 1 قاشق چایخوری

اسید سیتریک ½ قاشق چایخوری

طعم دهنده 5 قطره ( مانند آبلیمو )

طرز تهیه آدامس

گرم کردن ترکیبات . پایه آدامس ، شربت ذرت ، گلیسیرین ، اسید سیتریک و طعم دهنده را داخل یک قابلمه دابل ( در ادامه توضیح داده میشود ) قرار داده و زیر گاز را روی درجه حرارت متوسط قرار دهید . به آرامی مخلوط را هم بزنید تا کاملا داغ و چسبناک شود .

درست کردن قابلمه دابل : یک قابلمه بزرگ را برداشته و داخل آن مقداری آب بریزید سپس قابلمه کوچکتر را داخل آن گذاشته به طوری که قابلمه روی آب شناور بماند . سپس تمام مخلوط به جز پودر شکر را داخل آن بریزید .

آدامس بادکنکی خانگی

مخلوط کردن پودر شکر و دیگر مواد . پودر شکر را روی تخته آشپزی ریخته و آن را پخش کنید سپس مواد داغ را مستقیما از قابلمه روی پودر شکر بریزید . حواستان باشد که به هیچ وجه نباید آب داخل ترکیبات باقی مانده باشد .

طرز تهیه آدامس سقز

درست کردن خمیر آدامس بادکنکی . روی دستان خود مقداری پودر شکر بزنید و شروع به ورز دادن آدامس بکنید . سعی کنید تا پودر شکر را به خورد آدامس ببرید سپس پودر شکر اضافه کنید و اینکار را باز تکرار نمایید . یعد از تقریبا 15 دقیقه خمیری نرم و بدون حالت چسبندگی بدست می آید .

این مرحله را به هیچ وجه رد نکنید زیرا اگر خمیر آدامس را ورز ندهید حالت نگرفته و از یکدیگر جدا میشوند .

عکس آدامس

لوله کردن خمیر . با کف دستان خود و حرکات رفت و برگشتی خمیر را لوله کنید . قطر خمیر را با توجه به سایز آدامسی که میخواهید داشته باشید تنظیم کنید . سپس بوسیله چاقو یا قیچی آشپزخانه خمیر را تکه تکه کنید .

آدامس خانگی

مرحله آخر . بعد از تکه تکه کردن پودر شکر روی آن ریخته تا به به یکدیگر نچسبند سپس آن را بسته بندی کنید .

درست کردن آدامس طبیعی ( با موم عسل )

مواد لازم :

موم عسل ½ لیوان

پودر شکر 1 لیوان

عصاره نعناع یا دارچین

ترکاندن آدامس

ذوب کردم موم . موم را داخل قابلمه دوبل گذاشته و زیر آن را روشن و روی درجه حرارت متوسط بگذارید . موم را ذوب کنید تا زمانیکه نرم و چسبناک شود .

قیمت خط تولید آدامس

اضافه کردن عسل یا شربت ذرت . عسل یا شربت ذرت را داخل ظرف ریخته و خوب آن را هم بزنید تا کاملا با یکدیگر ترکیب شوند .

باد کردن آدامس

اضافه کردن طعم دهنده . بهترین طعم دهنده برای آدامس مومی نعناع میباشد . همچنین میتوانید از دارچین ، لیمو یا شیرین بیان نیز به عنوان طعم دهنده استفاده کنید . 5 قطره از طعم دهنده مورد نظر به مخلوط اضافه کنید و آن را هم بزنید .

برای درست کردن آدامس دارویی میتوانید مقدار بیشتری عصاره روغن نعناع و چند قطره آبلیمو به آن اضافه کنید .

آدامس بدون شکر

اضافه کردن شکر . شکر را به مخلوط اضافه کرده و آن را هم بزنید . مخلوط مقداری سفت میشود . آدامس را مزه کنید و در صورت تمایل مقداری شکر یا طعم دهنده به آن اضافه کنید .

تهیه آدامس طبیعیریختن آدامس در قالب . میتوانید از هر نوع قالبی مثل قالب یخ استفاده نمایید . آدامس را در قالب ریخته و در یخچال قرار دهید . بعد از سفت شدن میتوانید آنها را مصرف کنید .

3/5 - (4 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.