بخور گرم

بخور گرم می‌تواند محیطی راحت را با افزایش رطوبت هوا ، برای شما ایجاد کند . بخور به دلیل داشتن مخزن آب ، باید به‌صورت منظم تمیز شود . با تمیز کردن مرتب می‌توانید از ایجاد رسوبات جلوگیری کرده و ریسک خطرات ناشی از بخور ( مانند رشد باکتری ) را کاهش دهید .

از بین بردن رسوبات بخور گرم نیز یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند و میتوان با سرکه سفید آن را از بین برد . با ما همراه باشید !!

تمیز کردن قطعات جداشدنی

تعمیر بخور گرم

برق بخور را کشیده و بگذارید خنک شود . قبل از تمیز کردن بخور گرم ، حتماً پریز برق آن را بکشید . بعد از قطع کردن برق ، صبر کنید تا بخور کاملاً خنک شود .

ضدعفونی کردن بخور گرم

تمامی قطعات جداشدنی را جدا کنید . با جداسازی قطعات دسترسی بهتری به داخل بخور گرم دارید ، همچنین قطعات جداشدنی را می‌توانید راحت‌تر تمیز کنید .

در صورتی ک نمی‌دانید کدام قطعات باید بازشوند ، به دفترچه راهنمای محصول مراجعه بفرمایید .

شستشوی بخور گرم

قطعات جداشدنی را به مدت 30 دقیقه داخل سرکه سفید قرار دهید . داخل سینک ظرف‌شویی سرکه سفید بریزید و قطعات جداشدنی را به مدت 30 دقیقه بگذارید تا خیس بخورند .

تمیز کردن اصولی بخور گرم

با اسفنج ( ابر ) تمامی قطعات را بشورید . به‌وسیله اسفنج ظرف‌شویی ، قطعات بخور گرم را داخل سرکه شستشو دهید . روی مناطقی که رسوب دارند یا جرم بسته‌اند بیشتر تمرکز کنید .

روش شستشوی بخور

قطعات را با آب مقطر آبکشی نمایید . بعد از خیساندن قطعات بخور گرم در سرکه ، برای اینکه رَدی از سرکه باقی نماند ، می‌توانید آن‌ها را با آب مقطر آبکشی نمایید .

بعد از آبکشی قطعات با حوله تمیز آنها را کاملاً خشک‌کنید .

تمیز کردن داخل بخور

نظافت دستگاه بخور گرم

آب داخل بخور گرم را کاملاً خالی کنید . آب داخل محفظه و داخل سینی بخور را کاملاً خالی کنید . با تکان دادن و چرخاندن آب داخل بخور سعی کنید تمامی رسوبات و جرم‌های داخل آن را تا جایی که امکان دارد خالی کنید .

رسوبزدایی بخور گرم

سینی آب را با سرکه سفید پرکنید . سرکه سفید را داخل سینی آب بخور گرم بریزید ، به‌طوری‌که 1.5 سانتی‌متر روی آن خالی بماند . به مدت 30 دقیقه بگذارید خیس بخورد تا باکتری‌ها کشته‌شده و جرم‌ها شل شوند .

از بین بردن رسوب بخور گرم

با مسواک قدیمی رسوبات و جرم‌ها را تمیز کنید . به‌وسیله مسواک لک‌های معدنی یا کپک‌ها را تمیز کنید . دقت بیشتری در تمیز کردن درزها داشته باشید ، منظور مکان‌هایی است که در هنگام تمام شدن آب ، آخرسر خالی می‌شوند .

رسوب زدایی بخور

بخور گرم را با آب مقطر آبکشی نمایید . سرکه را خالی کنید و سینی آب را با آب مقطر 2 بار آبکشی نمایید . بعد از آبکشی بگذارید تا کاملاً به‌وسیله هوا خشک شود .

باز کردن بخور گرم

بخور گرم را دوباره ببندید . بعد از خشک شدن تمامی قطعات ، بخور را دوباره ببندید . برای بهترین عملکرد بخور گرم ، هر 3 روز 1 بار آن را تمیز کنید .

کاهش خطرات بخور گرم

باکتری در بخور گرم

مخزن آب بخور را در هر بار پر کردن دوباره ، کاملاً خالی کنید . درست است که پر کردن محفظه آب راحت‌تر از خالی کردن کامل و آبکشی آن سپس پر کردن آن است ، اما برای کاهش مقدار رشد باکتری و کپک بهتر است که این کار را نکنید .

هر دفعه که می‌خواهید محفظه آب بخور را پرکنید ، آب داخل آن را کاملاً خالی کنید و دوباره با آب تمیز پرکنید .

فقط از آب مقطر استفاده کنید تا مقدار مواد معدنی آن را کاهش دهید و جرم کمتری را در داخل بخور شاهد باشید .

درصورتی‌که از بخور سرد استفاده می‌کنید حتماً باید از آب مقطر یا آب تصفیه استفاده کنید .

بخور گرم در اتاق خواب

بخور گرم را از لوازم خانه و پارچه دور کنید . رطوبت بیش‌ازحد می‌تواند باعث رشد کپک در لوازم خانه مانند فرش و پارچه شود . بخور را در مکانی مقاوم در مقابل گرما و بدون پارچه بگذارید .

بخور سرد برای کودکان

از بخور سرد برای کودکان استفاده کنید . این کار باعث کاهش ریسک سوختگی در کودکان خواهد شد . سعی کنید در اتاق کودکان از بخور سرد استفاده کنید .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.