درمان موی چرب

از چرب شدن موی خود جلوگیری کنید تا موی چربتان درمان شود !!

اگر موهای چرب دارید می‌توانید از چرب شدن آن جلوگیری کنید . جلوگیری از چرب شدن فقط با تغییر در رفتارهای روزمره می‌تواند انجام شود . بسیاری از رفتارهای روزمره ما باعث چرب شدن مو میشوند که باید به آنها دقت و بعضی از آنها را اصلاح کنیم . این عادات به 3 بخش زیر تقسیم میشوند :

  • مراقبت های عمومی مو
  • شستشوی درست مو
  • حالت دادن درست مو

با ما همراه باشید تا موی چرب خود را سریعا درمان کنید .

مراقبت‌های عمومی موی چرب

جلوگیری از چرب شدن مو

تاجایی که امکان دارد از دست زدن و شانه کردن مو خودداری کنید . این مورد مخصوصاً درزمانی که دست شما چرب است مانند زمانیکه آشپزی میکنید یا بعد از غذا خوردن اهمیت بیشتری پیدا می‌کند . در هنگامی هم که آرایش چرب انجام می‌دهید نیز موهای خود را از پشت بسته تا با صورت و دستان شما تماس پیدا نکند .

به موهای خود زیاد دست نزنید و برای باز کردن گره‌ها از شانه به‌جای دست استفاده کنید .

علت چرب شدن مو

موها را به‌طور منظم نوک گیری کنید . این کار باعث کلفت و قوی‌تر شدن مو می‌شود همچنین از آسیب دیدن مو جلوگیری می‌کند . اگر زود این کار را انجام ندهید در آینده مجبور به کوتاه کردن مقدار بیشتری از موها هستید زیرا دچار موخوره خواهید شد .

شامپو خشک برای موهای چرب

ترفندهای سریع برای زمان اضطرار را یاد بگیرید . با استفاده از شامپوی خشک یا پودر بچه می‌توانید از چربی مو کم کنید . به‌سادگی مقداری از این مواد را به ریشه مو بزنید ؛ اما حواستان باشد که به مقدار زیاد از آنها را نزنید زیرا می‌تواند از خود سفیدی روی مو به‌جای بگذارد .

درمان خانگی موی چرب

روی پیشانی خود سشوار بگیرید . پیشانی می‌تواند منطقه چربی باشد بنابراین از تماس موها با پیشانی جلوگیری کنید تا چربی پوست را به خود نگیرند . می‌توانید موهای خود را در پشت ببندید . به‌صورت طبیعی نیز می‌توانید پیشانی خود را پاک‌کنید .

اتو و چرب شدن مو

موهای خود را مرتباً حالت ندهید . حالت دادن مو باعث آسیب زدن به آن می‌شود که به دلیل حرارت و فرآیندهای شیمیایی است . حالت‌دهنده‌ها موهای شمارا مجبور به ترشح چربی می‌کنند و با دست زدن به موهای خود در هنگام حالت دادن نیز باعث افزایش ریسک ترشح چربی می‌شوید .

شستشوی درست موی چرب

درمان قطعی موی چرب

مو را مرتباً بشورید اما نه به‌صورت روزانه . شستن روزانه مو با از دست رفتن سریع چربی مو می‌شود و باعث می‌شود که مو را تشویق به ترشح چربی بیشتر کند که مو چرب‌تر خواهد شد . اگر موهای چرب دارید پیشنهاد می‌شود که هر 2 الی 3 روز یک‌بار مو را شستشو دهید .

نرم کننده موی چرب

از شامپوی مخصوص موهای چرب استفاده کنید . بهترین شامپوها آن‌هایی هستند که چربی‌های اضافی مو را می‌گیرند اما موها را خشک نمی‌کنند . شما نیاز به مقداری آزمون‌وخطا دارید تا بتوانید شامپوی مناسب خود را پیدا کنید .

از شامپوهای شفاف کننده مو (clarifying shampoo ) ماهی یک‌بار استفاده کنید . این شامپوها برای پاک کردن چربی‌های تولیدی مو طراحی‌شده‌اند . از این شامپو به‌صورت روزانه مصرف نکنید زیرا باعث از بین بردن کامل چربی مو شده و باعث چرب‌تر شدن مو خواهند شد .

برای شستشوی روزانه از شامپوهای ملایم که تمامی چربی مو را از بین نمی‌برند استفاده کنید .

کرم برای موی چرب

حواستان به نرم‌کننده مو باشد . نرم‌کننده را از ریشه مو نزنید زیرا این قسمت تا چند ساعت بعد از شستشو با مرطوب‌کننده طبیعی ( چربی مو ) چرب خواهد شد . نرم‌کننده فقط برای مرطوب کردن انتهای خشک مو باید استفاده شود بنابراین از نرم‌کننده مو فقط در انتها یا نصفی از مو استفاده کنید .

اگر موهای شما به‌سادگی گره می‌خورد ؛ مقدار بسیار کمی روغن‌زیتون می‌تواند به شما کمک کند . مقدار کمی از روغن‌زیتون به دست خود بزنید تا حدی که فقط براق شود و فقط روی موها بزنید و از زدن آن به ریشه مو خودداری کنید .

اگر موی خیلی چربی‌دارید نیازی به استفاده از نرم‌کننده مو نیست زیرا موهای شما به‌صورت طبیعی مرطوب و چرب می‌شوند .

شستشوی درست موی چرب

با آب گرم موی خود را آبکشی کرده سپس با آب سرد آبکشی نمایید . آب داغ باعث می‌شود که چربی مو و پوست سر از بین برود که سریعاً چربی زیادی ترشح‌شده و موها را بسیار چرب می‌کند .

از مقدار کمی سرکه برای آبکشی آخر استفاده کنید . به ازای هر یک لیوان آب 1 قاقش غذاخوری سرکه به آن اضافه کنید . بوی سرکه بعد از خشک شدم مو از بین می‌رود .

همچنین می‌توانید از لیموی تازه استفاده کنید . ریشه موهای خود را با نصف لیمو ماساژ دهید . به‌صورت مرتب به مدت 5 دقیقه قبل از حمام این کار را انجام دهید . بعد از 2 هفته نتیجه کار را مشاهده خواهید کرد .

حالت دادن به موی چرب

ژل مو برای موی چرب

مواد حالت‌دهنده مو را به‌دقت انتخاب کنید . بیش‌ازحد از این مواد استفاده نکنید تا وزن مو زیاد شده و موها روی‌هم انباشته شوند . از ژل مو هم استفاده نکنید زیرا باعث چرب نشان دادن موها می‌شوند ؛ درصورتی‌که چرب نیستند .

شامپو مخصوص موی چرب

حواستان به محصولات درخشان کننده مو باشد . این محصولات باعث چرب نشان دادن مو در افراد دارای موهای چرب می‌شوند . قبل از خرید نظرات کاربران دیگر را بخوانید تا بدانید برای موهای چرب چگونه هستند .

چرب شدن مو با شانه کردن

فقط مقداری که مو نیاز دارد آن را شانه کنید . از شانه کردن بیش‌ازحد مو خودداری کنید زیرا باعث تحریک کردن غدد چربی خواهید شد که باعث افزایش تولید چربی می‌شوند .

نکات مهم

موهای خود را زیاد سفت نبندید . شل بستن مو باعث کمک به نشان دادن کمتر چربی مو می‌شود .

در هنگام خواب موهای خود را ببندید تا از چرب شدن مو توسط بالشت خودداری نمایید .

بهتر است موها را خیش شانه کنید تا اینکه مو را برس بکشید .

اگر از حالت‌دهنده مانند اتو مو استفاده می‌کنید حتماً از مواد حفاظت کننده مو استفاده کنید .

غذای سالم و متعادل بخورید .

از موهای خود در مقابل سرما و گرمای شدید محافظت کنید .

مقدار صحیح شامپو استفاده کنید زیرا استفاده مقدار زیادی از شامپو می‌تواند باعث چرب شدن مو بشود .

اگر انتهای مو خشک و ابتدای آن چرب است ابتدا از نرم‌کننده مو استفاده کنید سپس شامپو بزنید . این کار باعث نرم شدن مو و چرب نشدن آن می‌شود .

هرروز و زیاد موی خود را نشورید زیرا چرب‌تر می‌شود .

از شامپو با اسید کم‌ استفاده کنید . شامپوهای قوی می‌توانند باعث شوره و چرب شدن بیشتر مو بشوند .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.