از بین بردن بوی ماشین

ممکن است شما یک ماشین دست دوم خریداری کرده باشید و از بوی بد داخل آن ناراضی باشید و یا شاید ماشین خودتان بوی بد یا سیگار گرفته است و از بین نمیرود . در این مقاله چند راه کار ساده گفته شده است که براحتی میتوانید بوی ناخوشایند داخل ماشین و بوی سیگار را از بین ببرید .

کارهای اولیه

زیرپایی ها را تمیز کنید . زیرپایی ها را شسته سپس آنها را جارو کنید . اگر نمیخواهید آنها را بشورید ، همان جارو کردن بسیاری از بوها را از بین خواهد برد .

بوگیری جاسیگاری

جا سیگاری را تمیز کنید . جاسیگاری را شسته و به آن اسپری خوشبو کننده یا ادکلن بزنید .

بوگیری ماشین

روشن کردن تهویه ماشین . تهویه هوای ماشین را روی حالت گرم قرار دهید و تمام درب های ماشین را باز بگذارید ، به مدت 30 دقیقه این کار را انجام دهید .

فیلتر هوای ماشین بوی سیگار

فیلتر هوای کابین را هم عوض کنید . فیلتر هوای کابین هر 19000 تا 24000 کیلومتر باید عوض شوند ، اما در صورتی که میخواهید بوزدایی کنید و بوی سیگار و بد ماشین را از بین ببرید فیلتر را عوض کنید .

استفاده از مواد طبیعی از بین برنده بو

جوش شیرین بوگیر

استفاده از جوش شیرین . جوش شیرین بوزدای طبیعی میباشد . این ماده برای قسمت های پارچه ای ماشین عالی میباشد . اسم علمی جوش شیرین بی کربنات سدیم میباشد .

طریقه مصرف : جوش شیرین را روی تمامی اجزای ماشین بپاشید . اجزائ داخلی مانند : سقف ، صندلی ، زیرپایی و غیره ، سعی کنید که جوش شیرین داخل سطوح پارچه ای نفوذ کند ، بوسیله یک فرچه میتوانید اینکار را انجام دهید . 30 دقیقه تا 24 ساعت بگذارید بماند ( 24 ساعت خیلی بهتر است ) . سپس با یک جاروبرقی یا جاروی ماشین داخل ماشین را کاملا تمیز کنید .

سرکه ضد بوی سیگار

شستن شیشه ها با سرکه . ¼ لیوان سرکه را با 2 لیوان آب مخلوط کرده و داخل اسپری بریزید . سپس تمام شیشه ها را از داخل با آن تمیز کنید و بگذارید تا خشک شود . نگران بوی سرکه نباشید ، بعد از خشک شدن دیگر بو نمیدهد .

قهوه بوگیر ماشین

استفاده از قهوه . 6 تکه کاغذ را برداشته و در داخل هر کدام یک قاشق دانه قهوه بو داده ریخته و در مکان های مختلف خودرو قرار دهید . به مدت 24 ساعت بگذارید داخل ماشین بماند ، سعی کنید این کار را در روز گرم انجام دهید .

روزنامه بوگیر ماشین

استفاده از روزنامه مچاله شده . روزنامه دارای خاصیت بوزدایی میباشد . روزنامه را مچاله کرده و در داشبورد و دیگر مکان های ماشین قرار دهید ، بعد از 48 ساعت آنها را بردارید . این روش شاید به تنهایی کارساز نباشد و باید با روش های دیگر مانند : جوش شیرین و قهوه استفاده شود .

ذغال سنگ ضد بو

استفاده از ذغال فعال شده . ذغال فعال شده را میتوانید از مغازه حیوانات خانگی تهیه کنید . این ماده بسیار قوی بوده و اگر جوش شیرین بوی بد ماشین را از بین نبرده است این ماده حتما بوی بد ماشین را از بین خواهد برد . یک لیوان ذغال فعال شده ( اگر به صورت پودر باشد بهتر است ) را درون ماشین به مدت 48 ساعت قرار دهید تا کاملا بوی داخل ماشین از بین برود .

آمونیاک ضد بوی قوی

استفاده از آمونیاک . یک لیوان آمونیاک برای اینکار کافی است . بوی آمونیاک بسیار آزار دهنده میباشد . وقتیکه آن را داخل ماشین قرار می دهید داخل ماشین نمانید . بعد از بوگیری آمونیاک 1 تا 2 ساعت پنجره ها را باز گذاشته سپس از خودرو استفاده نمایید .

استفاده از روش مکمل :

استفاده از سیب . از این روش به همراه روش دیگر استفاده نمایید . سیب را به 4 قسمت تقسیم کنید و در مکانهای مختلف ماشین به مدت 12 ساعت قرار بدهید . این کار را تا از بین رفتن بوی ماشین تکرار نمایید .

5/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.