خانه شخصی چگونه عرق کف دست را درمان کنیم ؟ ( با عکس )

چگونه عرق کف دست را درمان کنیم ؟ ( با عکس )

0
درمان عرق کردن دست

هیپروهیدروز یا همان عرق کردن کف دست که ۱% تا ۳% از مردم به آن دچار میشوند . با توجه به استفاده زیاد از دست ، عرق کردن آن را نمیتوان تحمل کرد . خوشبختانه راههای زیادی اعم از خانگی ، طب سنتی ، طب سوزنی وجود دارد که میتوانید با استفاده از آنها عرق کردن کف دست خود را به حداقل برسانید . با توجه به اینکه درمان عرق کردن کف دست بستگی به شخص مورد نظر دارد بنابراین هر یک از روش های گفته شده را تست کنید و ببینید کدامیک برای شما بهترین نتیجه را دارد .

علت عرف کردن کف دست

محرک های تعریق را مصرف نکنید . از مصرف مواد تحریک کننده عرق کردن مانند : غذاهای تند ، الکل ، کافئین و نیکوتین اجتناب کنید . بیش از حد فعالیت فیزیکی انجام ندهید .

درمان عرق دست

آرامش خود را حفظ کنید . در بسیار افراد استرس ، ترس و عصبانیت باعث شروع عرق کردن کف دست آنها میشود بنابراین با یوگا ، مدیتیشن و خیلی از ورزش های دیگر از استرس خود بکاهید .

درمان عرق کف دست در طب سنتی

از داروهای گیاهی و چای استفاده کنید . دستهای خود را داخل چای ، چای بابونه یا مریم گلی خیس کنید . همچنین از دمنوش مریم گلی و سنبل الطیب می توانید استفاده کنید .

درمان قطعی عرق کف دست

دستهای خود را در جوش شیرین خیس کنید . جوش شیرین و آب داغ را به نسبت مساوی با یکدیگر مخلوط کنید و دستهای خود را به مدت ۲۵ دقیقه داخل آن خیس کنید . اینکار تا چندین ساعت دست شما را خشک نگه میدارد و از تعریق آن جلوگیری میکند .

علت عرق کف دست

 از پودر بچه روی کف دست استفاده کنید . به کف دستان خود پودر بچه بزنید . خشکی حاصل از پودر بچه باعث جلوگیری از عرق کردن کف دست خواهد شد .

عرق کف دست و معافیت

از ضد تعریق استفاده کنید . از ضد عرق های موجود استفاده نمایید و در صورتیکه کارآیی لازم را نداشت به دکتر مراجعه کرده و ضد تعریق های حاوی آلومینیوم استفاده نمایید که تاثیر آنها بسیار بیشتر از نوع معمولی آنها میباشد .

درمان عرق کف دست

از دستگاه پونتوفورزیس استفاده کنید . این دستگاه با استفاده از الکتریسیته باعث بسته شدن موقت غدد تعریق میشود . این روش باعث کاهش تعریق در ۵۰% الی ۷۵% از بیماران میشود . جلسه های درمان ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول میکشند و باید ۲ تا ۳ هفته استفاده شود سپس برای گرفتن نتیجه مناسب و برای پایدار ماندن آن باید یکبار در ماه یا یکبار در هفته اینکار را دوبار انجام دهید .

درمان عرق کف دست با طب سوزنی

مراجعه به دکتر برای تزریق بوتاکس . موثرترین روش برای درمان تعریق کف دست همین روش میباشد . این روش ۸۴% تعریق کف دست را بعد از هفته اول مصرف ، ۷۶% بعد از یکماه و ۵۰% بعد از ۶ ماه کاهش میدهد . هر ۳ الی ۶ ماه باید بوتاکس تکرار شود .

علت درمان عرق کف دست

مصرف شکر و قند را کاهش دهید . مصرف قند میتواند باعث افزایش تعریق شود بنابراین مصرف اینگونه مواد را کاهش دهید . همچنین مصرف نان سفید و سیب زمینی نیز چنین تاثیری دارند .

درمان قطعی عرق کردن کف دست

سبزجات ، میوه جات و غلات زیاد مصرف کنید . این مواد غذایی منبع خوبی از فیبر ، ویتامین ها و مواد معدنی هستند همچنین باعث ثابت نگه داشتن قند خون میشوند که در نهایت از تعریق کف دست جلوگیری میکنند .

 

عرق سرد کف دست

از سرکه سیب استفاده کنید . سرکه سیب را داخل ظرف بریزید و کف دستان خود را به مدت ۵ دقیقه در آن قرار دهید سپس با آب و صابون شستشو دهید .

موارد دیگر موثر در درمان عرق کف دست : 

از هوای گرم و رطوبت دوری کنید .

وزن خود را متعادل نگه دارید .

دست خود را با آب سرد مرتب بشویید .

از کرم ها و لوسیون های چرب روی کف دست استفاده نکنید .

از دستکش استفاده نکنید .

بعضی از داروها باعث عرق کف دست میشوند .

پرکاری تیروئید ، تب و عفونت امکان دارد باعث عرق کردن کف دست شوند .

بارگذاری بیشتر در شخصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

روش صحیح بغل کردن و حمل کردن نوزاد !! ( با عکس )

بلند کردن و حمل کودک نیاز به حداکثر مراقبت دارد، این موضوع حتی در مورد کسانی که به‌راحتی ا…