خانه خودرو تمیز کردن خودرو از بین بردن بوی بد ماشین در ۳ سوت !!! ( با عکس )

از بین بردن بوی بد ماشین در ۳ سوت !!! ( با عکس )

از بین بردن بوی بد ماشین

با گذشت زمان ماشین شما با پسمانده‌های مواد غذایی ، حیوانات خانگی ، آشغال‌ها ، دستمال‌کاغذی و دیگر منابع بو می‌گیرد . خوشبختانه از بین بردن بوی ماشین سخت نیست و با چند قدم ساده می‌توانید بوی بد ماشین خود را از بین ببرید . با سایت کوروک همراه باشید !!!

تمیز کردن ماشین

بوی بد ماشین

به دنبال عامل ایجادکننده بو بگردید . اگر متوجه بوی نامطبوعی در ماشین شدید ، به دنبال علت آن بگردید . کف ماشین ، زیر صندلی ، بین صندلی‌ها و هرجایی که ممکن است مواد غذایی یا وسیله دیگری گیرکرده باشد را خوب بگردید .

علت اصلی بوی بد ماشین

تمام چیزهای اضافی را بیرون بی اندازید . هر چیز اضافی مانند : دستمال‌کاغذی ، ظرف آب ، آشغال مواد غذایی ، مواد فاسدشدنی ، روزنامه و قبض پرداخت و هر چیزی که بدرد نمی‌خورد را دور بی اندازید . مواد کاغذی می‌توانند نمدار شده و بو بگیرند .

بیرون انداختن تمامی وسایل اضافی ماشین می‌تواند به کاهش یا از بین بردن بو کمک کند .

بوی نم ماشین

داخل ماشین را جارو بکشید . حواستان باشد تا تمامی مکان‌های ماشین مانند : زیر کفی ، موکت و زیر صندلی را نیز جارو بکشید . روی صندلی را نیز خوب جاروبرقی بکشید تا اگر چیزی در بین و داخل آن گیرکرده است را جمع‌آوری کرده باشید .

از جاروبرقی خانه می‌توانید برای این کار استفاده کنید ، البته باید از سری مناسب مانند شکل استفاده کنید . هرچند می‌توانید برای این کار به کارواش بروید ، زیرا جاروبرقی آن‌ها قوی‌تر است .

ضدعفونی کردن ماشین

هر چیزی که روی موکت و صندلی ریخته است را پاک‌کنید . اگر متوجه ریختن چیزی مانند : آب‌میوه ، شیر و نوشابه روی صندلی شدید ، آن را با تمیزکننده‌ای مانند شامپو تمیز کنید . مقداری محلول تمیزکننده درست کنید و با استفاده از اسفنج محل را به‌خوبی تمیز کنید .

هشدار : بهتر است تمیزکننده موردنظر را روی نقطه کوچکی از ماشین که دیده نمی‌شود تست کنید ، سپس روی کل ماشین بزنید ، تا تأثیر بدی روی سطح موردنظر نگذارد .

بوی بد داشبورد

قسمت‌های پلاستیکی را نیز تمیز کنید . علاوه بر تمیز کردن موکت و صندلی ، تمامی سطوح پلاستیکی مانند داشبورد را نیز تمیز کنید . با استفاده از تمیزکننده ، هرگونه لک و کثیفی را از بین ببرید .

هشدار : بهتر است تمیزکننده موردنظر را روی نقطه کوچکی از ماشین که دیده نمی‌شود تست کنید تا تأثیر بدی روی سطح موردنظر نگذارد .

مواد از بین برنده بو

اسپری خوشبو کننده ماشین

با اسپری تمیزکننده کولر ، مجاری کولر را تمیز کنید . با گذشت زمان ، کولر ماشین کثیف شده و جرم می‌گیرد که بوی بدی دارد . شما می‌توانید با استفاده از اسپری تمیزکننده کولر ماشین این کار را انجام دهید .

البته می‌توانید برای این کار مقاله ” از بین بردن بوی کولر ماشین ” را مطالعه کنید که به صورت کامل مراحل انجام آن را توضیح داده است .

دستمال بوگیر خودرو

از بوگیر استفاده کنید . بعد از تمیز کردن ماشین ، از بوگیرهای مختلف می‌توانید استفاده کنید تا بوی ماشین را به‌طور کامل به خود بگیرد . این کار به از بین بردن بوی بد ماشین به شما کمک زیادی خواهد کرد .

بوگیر خانگی

بوگیر ماشین خانگی درست کنید . شما می‌توانید با استفاده از سرکه سفید ، ماشین خود را بوگیری کنید . به‌اندازه مساوی سرکه سفید و آب را مخلوط‌کنید و داخل یک بطری اسپری بریزید .

اسپری را روی محلی از ماشین که بوی بدی می‌دهد بزنید و بگذارید که سرکه جذب شود ، سپس با استفاده از فرچه یا دیگر وسایل محل را بسابید . این کار باعث می‌شود که بوی بد ماشین به‌طور محسوسی کاهش پیدا کند .

اسپری ضد بوی بد ماشین

اگر حیوان خانگی دارید : اگر بوی موردنظر از حیوان خانگی است ، می‌توانید با از بین برنده بوی حیوانات خانگی آن را به‌راحتی از بین ببرید ، زیرا دقیقاً برای همین کار ساخته‌شده‌ است .

اصولاً این اسپری‌ها را روی محلی که بو می‌دهد می‌زنند و می‌گذارند تا مدتی بماند ، سپس آن را تمیز می‌کنند .

هشدار : بهتر است که از اسپری بین برنده بوی موردنظر را روی نقطه کوچکی از ماشین که دیده نمی‌شود تست کنید تا تأثیر بدی روی سطح موردنظر نگذارد .

بوگیر ارزان خودرو

روی صندلی و موکت ماشین جوش‌شیرین بپاشید . جوش‌شیرین به‌صورت طبیعی می‌تواند بسیاری از بوها را از بین ببرد . تنها کاری که لازم است بکنید این است که روی محلی یا تمام ماشین خود جوش‌شیرین بپاشید ، سپس بعد از چند ساعت یا ۱ روز جاروبرقی بکشید .

از بین بردن سریع بوی بد ماشین

از دانه‌های قهوه کمک بگیرید . ۲۰۰ گرم دانه قهوه را داخل ظرفی بریزید و در داخل ماشین قرار دهید . اگر بگذارید دانه‌های قهوه داخل ماشین بماند ، می‌تواند بوی بد ماشین را جذب کند .

همچنین شما می‌توانید از پودر قهوه نیز استفاده کنید ، اما ممکن است بریزد و برای شما ایجاد مشکل کند .

علت‌های دیگر بوی بد ماشین

علت بوی بد ماشین

شاید بوی بد نشانه مشکل داشتن ماشین باشد . اگر ماشینتان بوی ماهی مانندی می‌داد ، نشان‌دهنده نشست ضد یخ است . اگر بو از کولر یا بخاری می‌آمد ممکن است نشان‌دهنده مشکل مکانیکی بوده و نیازمند تعمیر باشد ، بنابراین حتماً با کمک مکانیک خود منشأ بو را پیدا کرده و آن را رفع کنید .

بوی خطرناک ماشین

اگر بوی گاز احساس کردید ، حتماً به مکانیک مراجعه کنید . اگر ماشین بوی گاز می‌داد ، ممکن است مشکل خطرناکی شمارا تهدید کند و ماشین شما مشکل جدی‌ای داشته باشد . به‌جای ادامه دادن به رانندگی ، سریعاً به مکانیک زنگ بزنید .

بوی سیگار در ماشین

چگونه بوی سیگار را از بین ببریم ؟

از بین بردن بوی سیگار مقداری سخت است و ممکن است با روش‌های گفته‌شده از بین نرود . برای این کار می‌توانید از مقاله ” از بین بردن بوی سیگار ماشین ” استفاده کنید .

البته می‌توانید به متخصصان این کار نیز رجوع کنید تا بوی سیگار را از بین ببرند .

حواستان باشد که موفقیت در از بین بردن بوی سیگار ۱۰۰% نیست ، مخصوصاً اگر چندین سال داخل آن زیاد سیگار کشیده شده باشد .

بارگذاری بیشتر در تمیز کردن خودرو
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

علت و رفع بوی بد کولر ماشین !!! ( با عکس )

احساس بوی نم و بد از کولر و سیستم تهویه ماشین ، می‌تواند آزاردهنده باشد ، مخصوصاً اینکه هر…