غذای خانگی سگ

دادن غذای خانگی به سگ و یا مانده غذای خود به سگ کار بدی نیست به شرطی که بدانید چه مواد غذایی برای سگ مفید و چه مواد غذایی مضر و خطرناک برای سگ شما هست . در این مقاله به شما آموزش میدهیم که چه مواد غذایی را به سگ خود بدهید و از مواد خطرناک اجتناب کنید .

1 – بوقلمون برای سگ غذای بسیار خوبی است . گوشت کاملا پخته شده برای سگ شما بسیار مناسب میباشد در صورتیکه میخواهید بوقلمون به سگ خود بدهید به نکات زیر توجه فرمایید :

  • گوشت بدون استخوان به سگ بدهید ، بر خلاف عقیده همه که فکر میکنند استخوان غذای لذیذی برای سگ میباشد اما در صورتی که پخته نشده باشد برای سگ خوب است و در صورت پخته شدن برای سگ اصلا خوب نیست . مخصوصا اگر استخوان تیز و بزرگ باشد .
  • گوشت را به تکه های کوچک تقسیم کنید . تکه های بزرگ برای خوردن سگ خوب نیستند چون هم سخت خورده میشوند و هم اینکه سگ شما سریع تمام غذا را میخورد و برای آن خوب نیست .

میوه و سیزیجات برای سگ

2 – بهترین غذای ممکن برای سگ سبزیجات میباشد . سبزیجات مفید برای سگ به شرح زیر میباشد :

لوبیا قرمز

هویج

ذرت بدون ساقه

کاهو

کرفس

پوره سیب زمینی

دادن نان به سگ

3 – دادن نان به سگ .

دادن کیک به سگ

4 – دادن سیب و کدو به سگ . از دادن پای یا کیک به سگ خودداری نمایید .

دادن آب میوه به سگ

5 – دادن سس کران بری به مقدار کم به سگ .

دادن گوشت خام به سگ

6 – حواستان به غذاهای خطرناک برای سگ باشد . غذاهای ممنوعه برای سگ به شرح زیر میباشد :

انگور و کشمش

سیر ، پیاز ، پیازچه و تره فرنگی

مواد لبنی

فلفل

الکل

غذای چرب

غذای پر نمک

هر چیز خامی ( بجز استخوان خام )

زیاد غذا خوردن سگ

7 – زیاده روی نکردن در غذا دادن به سگ . خیلی از غذاها را سگ شما میتواند بخورد اما به مقدار کم به آن غذا بدهید مخصوصا اگر به غذای خانگی عادت ندارد .

ظرف غذای سگ

8 – داشتن حساسیت غذایی . مانند انسانها سگ ها نیز دارای آلرژی یا معده حساس می باشند . بنابراین در دفعه اول که غذای جدیدی به سگ میدهید به مقدار کم بدهید تا در صورت بروز مشکل بتوان آن را کنترل کرد .

1/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.