آموزش توالت به همستر

آموزش توالت به همستر


تمیز کردن قفس همستر به دلیل مدفوع زیاد خوشایند نیست . شما میتوانید با یکبار آموزش به همستر خود ، از تمیز کردن قفس راحت شوید . یادگیری دستشویی برای همسترها کار بسیار راحتی میباشد . خیلی از همسترها به سرعت و بدون آموزش از آن استفاده میکنند .

درست کردن دستشویی همستر

ساختن یا خرید دستشویی . دستشویی همستر را به راحتی میتوانید از مغازه حیوانات خانگی بخرید یا خودتان بسازید .

طرز ساختن دستشویی : یک ظرف پلاستیکی کوچک را بردارید و جلوی آن را ببرید ، به طوری که همستر بتواند به راحتی داخل آن شود . ( مانند شکل آن را در بیاورید )

مدفوع همستر

پیدا کردن جاییکه همستر همیشه در آنجا دستشویی میکند . همسترها اصولا در یک گوشه قفس این کار را انجام میدهند . ظرف توالت را همان جا قرار دهید .

ظرف دستشویی همستر

تنظیم کردن توالت . دستشویی را طوری قرار دهید که محکم باشد و با رفتن همستر داخل آن تکان نخورد یا ظرف برنگردد .

  • ظرف با جاذب آب ( هرچیزی میتواند باشد ) پر کنید . مقداری از مدفوع همستر را داخل ظرف قرار دهید تا همستر بفهمد این ظرف برای چه منظوری است .

عکس همستر

همستر را کنار ظرف دستشویی بگذارید . همسترها باید با وسایل جدید آشنا شوند به همین دلیل همستر را کنار ظرف گذاشته تا با آن آشنا شود . خیلی از همسترها همان اول متوجه میشوند که این ظرف برای چه کاری است مخصوصا اگر مدفوع همستر را داخل آ گذاشته باشید .

تربیت همستر برای دستشویی

تربیت همستر

خرید کلیکر ( دستگاه تولید صدا ) . این وسیله را میتوانید از مغازه حیوانات خانگی تهیه کنید .

نقاشی همستر

انتخاب محل تمرین . یک جای نسبتا بزرگ و امن را انتخاب کنید . بعد غذا خوردن غذا و آشامیدن آب همستر را به محل تمرین ببرید .

آموزش همستر

ایجاد رابطه مثبت کار با صدای کلیک . برای اینکار میتوانید از جایزه و یا هر شیوه ای که بلد هستید استفاده نمایید . وقتیکه همستر به سمت دستشویی رفت کلیک کنید و به او جایزه بدهید . اگر همستر در نزدیکی ظرف دستشویی توالت کرد کلیک کنید و به او جایزه بدهید .

litter train hamsters

محدود کردن کلیک و جایزه به استفاده از دستشویی . بعد از چند هفته فقط وقتیکه همستر در داخل دستشویی توالت کرد کلیک کنید و جایزه بدهید .

3.6/5 - (5 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.