آب کردن شکم

آب‌کردن شکم کار بسیار سختی است ، مخصوصاً اگر بخواهید آن را یک‌هفته‌ای انجام دهید . در طول یک هفته با انجام کارهای گفته‌شده در این مقاله می‌توانید تا جاییکه امکان دارد شکم خود را آب کنید .

در صورت ادامه دادن کارهای گفته‌شده بعد از یک هفته نیز می‌توانید شکم خود را به‌طور معجزه‌آسایی کوچک کنید .

آب‌کردن شکم با نوشیدنی

آب کردن سریع شکم

نوشیدن آب بسیار مهم است !!!

شما همیشه نیاز به نوشیدن آب‌دارید ، اما در هنگامی‌که می‌خواهید شکم خود را آب کنید ، این امر خیلی مهم است . در هنگامی‌که شما آب می‌نوشید به بدن کمک می‌کنید تا باعث حفظ تعادل مناسب مایعات در بدن شود ، احتباس آب در بدن را از بین ببرد و به احساس سیری کمک کند تا کمتر غذا بخورید .

همچنین آب باعث تجزیه شدن چربی برای تولید انرژی می‌شود ، مواد مغذی را به عضلات شما رسانده و متابولیسم بدن را حفظ کند .

اضافه کردن لیمو ، پرتغال و تکه‌های خیار به آب مصرفی ، می‌تواند مزه آن را مقداری بهبود بخشد . همچنین می‌توانید برای این کار از گیاهان و گل‌ها مانند نعنا یا به‌لیمو نیز استفاده کنید .

آب کردن شکم با چای سبز

چای سبز مصرف کنید . به‌غیراز بسیاری از خواصی که چای سبز دارد ، چای سبز می‌تواند باعث آب‌کردن چربی شکمی نیز شود که به دلیل داشتن آنتی‌اکسیدان‌هایی به نام کاتچین‌ها است .

برای افزایش چربی سوزی می‌توانید قبل از ورزش کردن چای سبز بنوشید .

نوشدنی برای آب کردن شکم

اسموتی هندوانه و آناناس درست کنید . مصرف اسموتی‌ها یک‌راه عالی برای پر آب نگه‌داشتن بدن است و می‌توانند در آب‌کردن شکم نقش داشته باشند .

طرز تهیه اسموتی هندوانه : 2 پیمانه هندوانه را ریزریز کنید و داخل مخلوط‌کن بریزید . ¼ پیمانه شیر بدون چربی داخل مخلوط‌کن ریخته و 20 ثانیه یا تا زمان یکدست شدن ، آنها را مخلوط‌کنید . 2 پیمانه یخ داخل مخلوط‌کن ریخته و 20 ثانیه یا تا غلظتی که دوست دارید برسد ، مخلوط‌کنید . این دستور برای 2 نفر کافی است .

وقتی‌که شما اسموتی هندوانه مصرف می‌کنید ، آمینواسیدی به نام آرژنین را به بدن خود رسانده‌اید . طبق یک تحقیق نشان داده شد که آرژنین می‌تواند باعث کاهش چربی بدن و افزایش حجم عضلات شود .

 

طرز تهیه اسموتی آناناس : 1 پیمانه شیر کم‌چرب را به همراه 115 گرم آناناس تازه یا کمپوت آناناس داخل مخلوط‌کن ریخته و به مدت 1 دقیقه مخلوط‌کنید . اسموتی را داخل لیوان ریخته و 1 قاشق غذاخوری روغن دانه کتان ( نوع ارگانیک و روغن‌گیری شده به روش سرد ) را به آن اضافه کنید . این دستور تهیه برای 1 نفر است .

اسموتی آناناس دارای بروملین است ، همچنین آنزیم‌های آناناس می‌توانند به شکستن پروتئین کمک کنند که به هضم و نفخ نیز کمک خواهد کرد .

زنجبیل ضد جوش سرسیاه

از زنجبیل کمک بگیرید . زنجبیل باعث آرام کردن دستگاه گوارش شده و به کاهش نفخ کمک می‌کند . مقداری زنجبیل تازه به چای سبز خود اضافه کنید یا به‌وسیله تکه‌هایی از ریشه زنجبیل ، چای زنجبیل درست کنید .

کاهش وزن با نعنا

چای نعنا بنوشید . اتفاقی نیست که بسیاری از رستوران‌ها بعد از غذا ، مصرف محصولات نعنایی مانند شکلات را پیشنهاد می‌کنند . نعنا به هضم غذا کمک می‌کند . چای نعنا درست کنید یا نعنا را به آب یا چای سبز خود اضافه کنید .

علت بزرگ شدن شکم

از نوشیدنی‌های گازدار و فرآوری شده استفاده نکنید . این نوشیدنی‌ها دارای گاز هستند و زمانی که آن‌ها را مصرف کنید ، نتیجه آن ایجاد گاز در سیستم گوارش است . این گاز باعث تورم و باد کردن شکم می‌شود .

از الکل دوری‌کنید . درزمانی که می‌خواهید شکم را آب کنید یا حتی در هر زمان دیگری ، نباید الکل مصرف کنید . الکل می‌تواند باعث نگه‌داشتن بیشتر چربی غذا در بدن و سوزاندن 36% چربی کمتر در مقایسه باحالت طبیعی شود .

همچنین الکل بدن را از تولید هورمون چربی سوز بازمی‌دارد .

آب کردن شکم در 1 هفته

از سوربیتول دوری‌کنید . سوربیتول یک نوع قند مصنوعی است که در محصولات رژیمی مانند نوشابه رژیمی استفاده می‌شود . این نوع قند بدون کالری بوده اما سیستم گوارش با هضم این ماده مشکل دارد .

این ماده در محصولات رژیمی و دیگر محصولاتی مانند آدامس بدون قند ، شکلات و غیره یافت می‌شود .

آب‌کردن شکم با ورزش

صاف کردن سریع شکم

ورزش‌های هوازی ( کاردیو ) انجام دهید . هیچ‌چیزی بهتر از ورزش‌های هوازی برای آب‌کردن شکم مناسب نیست . مطالعه‌ای در دانشگاه دوک نشان داد که ورزش‌های هوازی بیشترین تأثیر را در چربی سوزی عمیق و چربی‌های شکمی دارد . ورزش‌های هوازی 67% کالری بیشتری نسبت به تمرینات مقاومتی یا ترکیبی از تمرینات مقاومتی و هوازی میسوزاند .

وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا پیشنهاد می‌کند که بالغین حداقل 150 دقیقه در هفته به فعالیت‌های هوازی متوسط ( مانند پیاده‌روی و شنا ) یا 75 دقیقه فعالیت هوازی شدید ( مانند دویدن ) بپردازند .

فعالیت‌های گفته‌شده می‌توانند به چند قسمت در هفته تقسیم شوند اما باید حداقل 10 دقیقه به طول بی انجامند . اگر به دنبال کاهش وزن هستید ، شما باید شدت ورزش یا مقدار آن یا هردوی آنها را افزایش دهید .

ورزش مخصوص آب کردن شکم

کرانچ را امتحان کنید . مربی‌ها تأیید نمی‌کنند که بهترین راه آب‌کردن شکم و پهلو ، انجام کرانچ است ، اما انکار این مسئله که این کار عضلات شکم و پهلو را تحت تأثیر قرار می‌دهد امکان‌ناپذیر است .

طرز انجام کرانچ :

از کمر روی زمین دراز بکشید ، درحالی‌که زانو خم باشد . حرکت را با بلند کردن شانه‌ها به سمت لگن ( خاصره ) شروع کنید ، تا جایی که عضلات شکم را درگیر کنید و بعد از مکث کوتاهی به پایین و حالت اولیه برگردید . دست‌های خود را می‌توانید کنار یا پشت گوش‌ها و گردن یا به‌صورت ضربدری روی سینه قرار دهید . با دست فشار آوردن روی گردن یا سر می‌تواند باعث آسیب‌دیدگی شود .

ورزش مناسب آب کردن شکم

شکم خود را ورزش دهید . شما باید عضلات شکمی ، پشت و پایین بدن ، ران و دیافراگم لگنی خود را تقویت کنید . برای آب‌کردن شکم باید عضلات گفته‌شده را تمرین داده و هدف قرار دهید . شنا از بغل ، شنای سوئدی و .. پیشنهاد می‌شود .

مخفی کردن شکم

مخفی کردن شکم

استایل خود را درست کنید . صاف ایستادن می‌تواند 2.2 کیلوگرم شمارا لاغرتر نشان دهد . بنابراین صاف ایستادن و درست کردن قوز می‌تواند کمک زیادی به شما کند .

همیشه صاف راه بروید ، سینه را جلو داده و قوز خود را از بین ببرید .

لباس مناسب برای کوچک کردن شکم

چه نوع لباسی شکم ما را لاغرتر نشان می‌دهد ؟

راه‌های زیادی برای مخفی کردن شکم وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید . با انتخاب درست نوع پارچه لباس و استایل مناسب می‌توانید یک توهم از کوچک بودن شکم خود برای دیگران را فراهم کنید .

جنس لباس را درست انتخاب کنید . از پنبه بافته شدن ، ابریشم یا ابریشم مصنوعی و پشم سبک که باعث لاغر نشان داده بدن می‌شوند ، استفاده کنید . از پارچه‌های بافتنی سبک و تنگ با الیاف مصنوعی استفاده نکنید .

چشم‌ها را از شکم دور کنید . لباسی استفاده کنید که چشم‌های دیگران را به قسمت بالایی بدن جذب کند . مثلاً از گردنبند یا لوازم مشابه استفاده کنید تا چشم‌ها از شکم شما دور شود .

از کمربند استفاده کنید . از کمربند کلفت بارنگ تیره استفاده کنید و کمر را محکم ببندید . با این کار باعث جدا کردن کمر و سینه شده که باعث ایجاد کمری لاغر می‌شود .

با طرح لباس بازی کنید . استفاده از لباس‌هایی با الگوهای گل‌گلی و ژئومتریک ( Geometric ) می‌تواند یک‌راه خوب برای پنهان کردن شکم باشد . اما توجه داشته باشید باید مقداری آزمون‌وخطا انجام دهید و همچنین باید بدانید که اندازه این طرح‌ها نسبت به سایز شما باید انتخاب شوند .

رنگ درست را انتخاب کنید . بله مشکی‌رنگی است که شمارا در لاغرترین حالت نشان می‌دهد ، اما تنها انتخاب شما نیست . رنگ‌های دیگری می‌توانید استفاده کنید شامل : بنفش ، سرمه‌ای ، قرمز بسیار تیره ، بادمجانی ، خاکستری زغالی و زمردی می‌شود .

نکته : استفاده از یکرنگ از فرق سر تا نوک پا ( به‌صورت سرتاسری ) راه دیگری برای لاغر و بلند نشان داده است .

گن کوچک کننده شکم

از گن لاغری استفاده کنید . گن می‌تواند باعث شیک‌تر نشان داده شما شود . گن‌های در انواع مختلفی عرضه می‌شوند ، اما نوع کمر بلند آن برای لاغر نشان دادن شکم بسیار مناسب است .

از گن‌های تنظیم شونده استفاده کنید ، تا بدون ایجاد ناراحتی و درد ، بتوانید از گن استفاده کنید . این گن‌ها می‌تواند در حالات مختلف سبک ، معمولی و سفت تنظیم و استفاده شود .

آب‌کردن شکم با مواد غذایی

رژیم غذایی برای آب کردن شکم

از وعده‌های غذایی بیشتر با حجم کمتر استفاده کنید . به‌جای مصرف 3 وعده‌غذای پرحجم ، وعده‌های غذایی را بیشتر اما با حجم کمتری میل کنید .

غذای خود را به 2 الی 3 قسمت تقسیم کنید ، در این صورت‌ غذا جای کمتری در معده می‌گیرد ، باعث باد کردن شکم نمی‌شود ، متابولیسم را افزایش داده و احساس سیری به شما می‌دهد .

موادغذایی نامناسب برای آب کردن شکم

مصرف مواد غذایی با فیبر بالا را کاهش دهید . بسیاری از مواد غذایی با فیبر بالا می‌توانند باعث ایجاد نفخ و باد معده شوند . این مواد غذایی را به مدت 1 هفته از رژیم غذایی خود حذف کنید ، سپس از هفته بعد فقط یکی از آن‌ها را به صوت هم‌زمان مصرف کنید .

شما ممکن است متوجه شوید که بعضی از آن‌ها نسب به بقیه بیشتر معده شمارا اذیت می‌کند که می‌توانید نسبت به این‌گونه اطلاعات ، رژیم غذایی مناسبی را برای خود تنظیم کنید .

مواد غذایی دارای فیبر بالا :

 • کلم بروکلی
 • لوبیا
 • کلم بروکسل
 • گل‌کلم

حواستان به مواد غذایی باد ساز نیز باشد . با استفاده از بادشکن‌ها می‌توانید این مشکل را حل کنید .

موادغذایی آب کننده شکم

مصرف میوه و سبزی را تنظیم کنید . درست است که سبزی‌ها و میوه‌جات خام برای سلامت کلی بدن عالی هستند ، اما باعث کش آمدن شکم می‌شود . بنابراین بهترین راه استفاده آن‌ها ، به‌صورت حجم کم و تقسیم کردن در کل طول روز است . یعنی یک وعده پر حجم میوه نخورید و آن را به چند وعده کم حجم تقسیم کنید .

کاهش اندازه شکم و پهلو در خانه

عدم تحمل لاکتوز در بدن خود را چک کنید . اگر استفاده از لبنیات باعث ایجاد باد معده و نفخ در شما می‌شود ، ممکن است به دلیل هضم سخت لاکتوز موجود در محصولات لبنی باشد .

از لبنیات دارای لاکتوز کم مانند ماست استفاده کنید . همیشه مقدار کمی شیر در هر وعده استفاده کرده و لبنیات را با دیگر مواد غذایی استفاده کنید .

همچنین می‌توانید از محصولات بدون لاکتوز استفاده کنید .

چربی سوز شکم

مواد غذایی با پتاسیم بالا مصرف کنید . پتاسیم یک ادرارآور طبیعی است و کمک می‌کند تا احتباس آب در بدن را کاهش دهد .

مواد غذایی غنی از پتاسیم :

 • سیب‌زمینی
 • ماست
 • آب پرتغال
 • شیر
 • ماهی سالمون
 • تن ماهی
 • سینه مرغ
 • پاپایا
 • آووکادو
 • انبه

نکات مهم

1 – بعد از غذا خوردن حداقل 2 ساعت صبر کنید ، سپس به رخت خواب بروید تا زمان کافی به سیستم گوارش برای هضم غذا بدهید .

2 – هیچ قرصی برای لاغری مصرف نکنید . هیچ دارو یا کمربند لاغری نمی‌تواند نتیجه‌ای که شما انتظار آن رادارید را به شما دهد . تنها کس و چیزی که می‌تواند به شما کمک کند خود شما هستید .

3 – به‌جای دویدن با مسافت ، دویدن با زمان را انجام دهید . وقتی‌که شما ورزش می‌کنید متابولیسم بدن شما سریع‌تر از حالت طبیعی است ، حتی بعد از ورزش نیز بیشتر است . زمانی که شما 30 دقیقه می‌دوید ، متابولیسم را بیشتر از زمانی که 1.5 کیلومتر می‌دوید ، افزا .

4 – در هنگام پیاده‌روی یا ورزش‌های هوازی ، بدن را صاف کنید ( قوز نکنید ) و عضلات شکم را سفت کنید ، این کار به دویدن بیشتر کمک می‌کند .

5 – هرروز خود را وزن نکنید ، هفته‌ای یک‌بار کافی است .

6 – بیشتر فعال باشید ، مثلاً به‌جای آسانسور از پله‌ها استفاده کنید .

7 – قبل و بعد از غذا آب بنوشید . این کار باعث پر کردن شکم و فضای کمی برای غذا می‌شود .

8 – به‌جای 3 وعده‌غذایی ، 6 وعده غذایی داشته باشید .

9 – قبل از رفتن به سرکار ورزش کنید . این کار باعث ریلکس بودن در تمامی روز و راحت بودن انجام آن به‌صورت روزانه خواهد بود .

10 – نوشیدن لیموناد داغ با عسل را امتحان کنید .

11 – با دوستان خود ورزش کنید !! این کار باعث بیشتر شدن انگیزه شما خواهد شد .

12 – همه میوه‌ها به‌غیراز موز مناسب هستند . میوه‌ها باعث جلوگیری از هضم سریع کربوهیدرات در بدن می‌شوند .

13 – از غذاهای ناسالم دوری ( چرب با کالری بالا ) کنید . شما با خوردن این غذاها کالری‌های سوزانده شده را به‌جای خود بازمی‌گردانید و تغییری در شکم و پهلوی خود مشاهده نخواهید کرد .

14 – زیاد سریع غذا نخورید . آرام غذا خوردن به سیستم گوارش کمک می‌کند تا به‌درستی کار کند . علاوه بر این ، شما می‌توانید از طعم و مزه غذا لذت ببرید .

15 – صبحانه بخورید . خوردن صبحانه می‌تواند باعث بالا بردن سرعت متابولیسم بدن شود .

16 – قبل از شروع به ورزش کردن و تغییر رژیم غذایی ، با پزشک خود تماس بگیرید .

17 – حداقل روزی 30 دقیقه متابولیسم بدن را افزایش دهید .

18 – به خودتان گشنگی ندهید .

19 – بیش‌ازحد به خودتان فشار نیاورید .

20 – عاقلانه انتخاب کنید :

 • از مواد غذایی کامل استفاده کنید ( غلات و حبوبات کامل ) .
 • تمامی سبزی‌ها خوب هستند اما سبزی‌ها بارنگ تیره‌تر برای شما بهتر هستند . همچنین سبزی‌هایی مانند نخود و ذرت دارای نشاسته نیز هستند .
 • آجیل بهتر از چیپس سیب‌زمینی است . هردوی این مواد چرب هستند ، اما چربی آجیل نوع سالمی از چربی است .
 • میوه بهتر از آبمیوه است . ممکن است آبمیوه‌ها دارای قند اضافی باشند ، درحالی‌که میوه‌ها باعث کار کردن شکم خواهند شد .
 • از شیر کم‌چرب استفاده کنید .
امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.